Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Full Black A4 B8 Avant 2013 2.0 TDI [CGLC 177KM] - doposażony


Barti_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

Chciałbym pokazać swój nowy nabytek, który pozwolił zostać pełnoprawnym członkiem tego forum :a4fan::siema:

Ogólnie samochodu szukałem od wakacji, udało się w końcu kupić na początku lutego. Auto zakupione u jednej z polecanych tutaj na forum osób, a mianowicie Michała z MPMoto Błażowa:https://www.facebook.com/mpmoto.eu/

Być może jest tutaj na forum poprzedni właściciel (?), bo z tego co wiem auto jeździło od 2016 w Krakowie, zresztą jeździć będzie dalej, bo ja też z Krakowa.. :hi:

 

Jeżeli chodzi o sam samochód to:

Rok Produkcji: 2013

Silnik: 2.0 TDI 130kw / 177km

Kod Silnika: CGLC

Skrzynia: Manualna 6 biegowa

Przebieg: 219 000 km

Koła: 245/40/18

 

Avant wydaje mi się dość dobrze wyposażony jeżeli chodzi o bajery w środku. Z ciekawszych rzeczy jakie posiada to:

  • skórzane fotele
  • pełna elektryka: fotele kierowcy/pasażera + pamięć kierowcy, elektrycznie ustawiane/składane lusterka, elektryczna klapa
  • podgrzewane oraz wentylowane przednie fotele + podgrzewana tylna kanapa
  • aktywny tempomat + asystent utrzymania pasa ruchu
  • czujniki parkowania przód/tył + kamera cofania
  • czarne relingi, listwy wokół szyb, grill
  • Audi Drive Select
  • Klimatyzacja automatyczna 3-strefowa (9AQ)
  • MMI 3G+
  • i parę innych mniej lub bardziej fajnych bajerów.. :dance:

Każdy zapewne widzi, że nie ma żadnego „S-line”, nawet pojedynczego i przyznam szczerze, że jakoś specjalnie mi to nie przeszkadza w takiej konfiguracji (przynajmniej na ten moment) :decayed:

Poniżej kilka fotek po zakupie:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

Mody/Dodatki/Serwis nad którymi się zastanawiam bądź są w planach:

  1. Pakiet oświetlenia QQ1 - oświetlenie jest kompletnie podstawowe (tylko podsufitka / bagażnik / rejestracja)
  2. Wymiana kierownicy na trójramienną, ew. ściętą (gdyby udało się dorwać w dobre cenie)
  3. Pływające kierunkowskazy w lusterkach
  4. Impregrancja/Rewitalizacja skór
  5. Rewitalizacja/Polerka lakieru
  6. Lakierowanie maski / zderzaka / grilla bo już swoje przeszły i mają trochę odprysków.
  7. Wyciągnięcie wgniotek, które mam w PP drzwi (dwie) i PP błotnik (jedna).
  8. Może w przyszłości zewnętrzny S-line (albo przynajmniej zderzak tył z dyfuzorem + progi
  9. Wymiana szyby czołowej (na ten moment nie kwalifikuje się do wymiany, ale trochę odprysków już jest)
  10. Przerobienie bagażnika z zestawu naprawczego na koło dojazdowe

Mody/Dodatki/Serwis:

LUTY 2020:

  1. Ramki A4-klub
  2. Zaślepki ISO-fix OEM Audi na tylnej kanapie
  3. Pakiet startowy z rzeczami eksploatacyjnymi (od chłopaków z Pro-Choice.pl):
  • Silnik: Motul Specific 504/507 5w30 5L
  • Skrzynia: Ravenol 75W-80 4L
  • Filtry: powietrza Knecht LX 2046; kabinowy węglowy Filtron K 1278 A; oleju Knecht OX 388 D; paliwa Bosch N 2068
  • Płyn hamulcowy ATE 1L SL.6
  • Dodatek do czyszczenia wtrysków LIQUI MOLY 2666 DIESEL SPULUNG 0.5L

MARZEC 2020:

  1. Ledowe żarówki podsufitka przód/tył + bagażnik
  2. Ledowe żarówki w halogenach
  3. Nowe żarniki OSRAM XENON D3S COOL BLUE 6000K
  4. Ledowe żarówki światła cofania
  5. Stalowe nakładki na pedały + podstopnica

MAJ 2020:

  1. Nowy akumulator - Silver Dynamic AGM 595 901 085
  2. Nowe opony letnie - Pirelli P7 Cinturato 245/40 R18 97 Y XL, AO

CZERWIEC 2020:

  1. Komplet i wymiana wahaczy górnych przód - TRW

LIPIEC 2020:

  1. Kompletny SWAP zacisków/tarcz/klocków z 314/300 na 345/330 z A6 C7
  2. Kupno VCDS 20.4.1 - odblokowanie zielonego menu

WRZESIEŃ 2020:

  1. Semi-dynamic tylne kierunkowskazy

PAŹDZIERNIK 2020:

  1. Nowa gałka skrzyni biegów razem z mieszkiem

 

Poniżej kilka fotek z aktualnego setupu:

20200725_150956.jpg

20200728_200024.jpg

20201114_153446.jpg

Pozdro,

Bartek

Edytowane przez Barti_
Update
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna Audi , fegi to model RS4 ale one chyba org był w 19" wiec te 18 to raczej nie OEM, ale moge sie mylić , 

 

Mody/Dodatki/Serwis nad którymi się zastanawiam bądź są w planach:

 

 

  1. Odblokowanie zielonego Menu (Kraków ktoś/coś?)  Lepiej samemu kupić kabelek przyda ci sie do innych modów a w necie masz opis odblokowania
  2. Nowe opony na lato (+ ew. felgi). Myślałem nad czarnymi felgami (będą pasować?). Ciemne felgi ciemne auto troche słabo bo ciemna felga zawsze jest wizualnie mniejsza, jak juz na lato szukaj jakieś 19" np Rotor bardzo ładna oem felga tylko pamiętaj w B8 mam piastę 66.6mm byś nie kupił felgi i potem nie założył ich
  3. Pakiet oświetlenia QQ1 - oświetlenie jest kompletnie podstawowe (tylko podsufitka / bagażnik / rejestracja), więc myślę nad dodaniem przynajmniej oświetlenia w schowku (i w zależności od możliwości drzwi/lusterka/nogi) dobry i praktyczny mód , ja miałem u siebie ale nie miałem w lusterakch tylko , znalazłem lustra z A6 C6 lift przełożyłem dolny pastik z lampka i zrobilem instalacje i juz mam 
  4. Dywaniki gumowe z zaczepami + mata gumowa do bagażnika oraz siatka do bagażnika
  5. Ledowe żarówki oświetlenia w środku wszyscy polecaja moduły od tomika
  6. Ledowe żarówki halogenów mam u siebie bardzo ladnie świeca i maja barwe jak xenony
  7. Wymiana gałki skrzyni biegów razem z mieszkiem bo już swoje przeszły
  8. Wymiana kierownicy na trójramienną, ew. ściętą (gdyby udało się dorwać w dobre cenie) no trzeba ok 2000-2500 liczyc 
  9. Metalowe nakładki na pedały
  10. Pływające kierunkowskazy w lusterkach na Ali kupisz ludzie chwala jakosć 
  11. Impregrancja/Rewitalizacja skór
  12. Odgrzybienie/nabicie klimatyzacji na wiosnę
  13. Rewitalizacja/Polerka lakieru od razu polecam nałożyć ceramikę 
  14. Lakierowanie maski / zderzaka / grilla bo już swoje przeszły i mają trochę odprysków. Ktoś może polecić jakiego dobrego lakiernika Kraków i okolice?
  15. Wyciągnięcie wgniotek, które mam w PP drzwi (dwie) i PP błotnik (jedna). Gdzieś/ktoś okolice Krakowa ktoś sprawdzony?
  16. Może w przyszłości zewnętrzny S-line (albo przynajmniej zderzak tył z dyfuzorem + progi bo przedni mi się podoba, a wielkiej różnicy chyba nie będzie?)
  17. Dodanie szyn w bagażniku
  18. Wymiana szyby czołowej (na ten moment nie kwalifikuje się do wymiany, ale trochę odprysków już jest)
  19. Przerobienie bagażnika z zestawu naprawczego na koło dojazdowe (ale tutaj to tylko dywagacje czy jest sens przy pełnym assistance)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście warto nałożyć folię ochronną na lampy z przodu. :D Patrząc z biegiem czasu mam u siebie już delikatnie "pokropkowaną" i na wiosnę planuje okleić. Ktoś kto oklejał mógłby się wypowiedzieć na ten temat. :D@karolek_ust Możesz podać konkretnie jaki masz model żarówek halogenowych? Też planuj założyć, bo oczy bolą jak patrzę na te żółte halogeny:facepalm:..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny polift.

Ja bym wrzucił kierownice trójramienna a z zewnątrz progi i zderzak tył s linę . 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, wielik napisał:

Fajny polift.

Ja bym wrzucił kierownice trójramienna a z zewnątrz progi i zderzak tył s linę . 

Pozdrawiam

 

Moim zdaniem albo cały zewnętrzny S-line albo wcale bo potem dziwnie wyglądają takie ulepy 2/3 S-line

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kamelus_ napisał:

Moim zdaniem albo cały zewnętrzny S-line albo wcale bo potem dziwnie wyglądają takie ulepy 2/3 S-line

Jak kto woli ale to co wymieniłem robi największą robotę.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, karolek_ust napisał:

 

  1. Ledowe żarówki oświetlenia w środku wszyscy polecaja moduły od tomika

Ja nie polecam, auto jest tak ujowo mocno oświetlone że przesada na maksa. Jak dla mnie mega wioska tak mocny środek oświetlony. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, karolek_ust napisał:

Ładna Audi , fegi to model RS4 ale one chyba org był w 19" wiec te 18 to raczej nie OEM, ale moge sie mylić , 

 

Mody/Dodatki/Serwis nad którymi się zastanawiam bądź są w planach:

  1. Odblokowanie zielonego Menu (Kraków ktoś/coś?)  Lepiej samemu kupić kabelek przyda ci sie do innych modów a w necie masz opis odblokowania
  2. Nowe opony na lato (+ ew. felgi). Myślałem nad czarnymi felgami (będą pasować?). Ciemne felgi ciemne auto troche słabo bo ciemna felga zawsze jest wizualnie mniejsza, jak juz na lato szukaj jakieś 19" np Rotor bardzo ładna oem felga tylko pamiętaj w B8 mam piastę 66.6mm byś nie kupił felgi i potem nie założył ich
  3. Pakiet oświetlenia QQ1 - oświetlenie jest kompletnie podstawowe (tylko podsufitka / bagażnik / rejestracja), więc myślę nad dodaniem przynajmniej oświetlenia w schowku (i w zależności od możliwości drzwi/lusterka/nogi) dobry i praktyczny mód , ja miałem u siebie ale nie miałem w lusterakch tylko , znalazłem lustra z A6 C6 lift przełożyłem dolny pastik z lampka i zrobilem instalacje i juz mam 
  4. Ledowe żarówki oświetlenia w środku wszyscy polecaja moduły od tomika
  5. Ledowe żarówki halogenów mam u siebie bardzo ladnie świeca i maja barwe jak xenony
  6. Wymiana kierownicy na trójramienną, ew. ściętą (gdyby udało się dorwać w dobre cenie) no trzeba ok 2000-2500 liczyc 
  7. Pływające kierunkowskazy w lusterkach na Ali kupisz ludzie chwala jakosć 
  8. Rewitalizacja/Polerka lakieru od razu polecam nałożyć ceramikę 

Co do felg, które mam aktualnie - właśnie próbowałem gdzieś znaleźć jaki to dokładnie model, ale nie potrafię wyczaić :kwasny:

  1. Podrzucisz jakiś link co dokładnie trzeba zamówić (jaki kabelek)? :wink:
  2. Mam w planach zrobić coś w rodzaju "czarnego bandyty" i właśnie czarne felgi by tu pasowały, tylko wtedy pewnie 19tki żeby optycznie nie wyglądały jak do roweru.
  3. Na początek chce zrobić tylko schowek, a resztę zobaczymy czy będzie mi się chciało :D lusterka pewnie zostawię na koniec, bo nie wiem czy nie będzie problemu z przerobieniem w związku z tym, że mam w pełni elektryczne.
  4. Myślałem na początek o czymś takim jak w linkach poniżej (zwykła wymiana żarówek):
    C5W-C10W-ZAROWKA-LED-12-SMD-4014-Rurka-3
    ALLEGRO.PL

    Kup teraz na Allegro.pl za 2,89 zł - C5W C10W ŻARÓWKA LED 12 SMD 4014 Rurka 36mm 1236 (7728407659). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!
    W5W-T10-POSTOJOWKA-CANBUS-LED-5SMD-5050-
    ALLEGRO.PL

    Kup teraz na Allegro.pl za 1,60 zł - W5W T10 POSTOJÓWKA CANBUS LED 5SMD 5050 7000K CW57 (5892054530). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!
  5. To samo, żarówki takie jak w linku poniżej
    JAPONSKA-ZAROWKA-Xtec-H8-5900K-2szt-SUPE
    ALLEGRO.PL

    Kup teraz na Allegro.pl za 50 zł - JAPOŃSKA ŻARÓWKA Xtec H8 5900K - 2szt SUPER WHITE (8950259149). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!
  6. To na razie odległe plany :)
  7. Zamówiłem wczoraj - czekam aż przyjdą :D
  8. Auto kupiłem z powłoką ceramiczną, a właściwie to raczej jej resztkami (była nałożona przez poprzedniego właściciela jakieś 2-3 lata temu), więc tutaj jeszcze kwestia otwarta co dokładnie wyląduje na lakierze.

 

 

1 godzinę temu, Celif napisał:

No i oczywiście warto nałożyć folię ochronną na lampy z przodu. :D Patrząc z biegiem czasu mam u siebie już delikatnie "pokropkowaną" i na wiosnę planuje okleić. Ktoś kto oklejał mógłby się wypowiedzieć na ten temat. :D@karolek_ust Możesz podać konkretnie jaki masz model żarówek halogenowych? Też planuj założyć, bo oczy bolą jak patrzę na te żółte halogeny:facepalm:..

Jaką naklejałeś? :) Co do żarówek - obczaj sobie te które wrzuciłem wyżej w punkcie 5. @D4NTE mi je polecił, zamówiłem i czekam. Patrząc jak u niego wyglądają powinno być spoko.

1 godzinę temu, kamelus_ napisał:

Moim zdaniem albo cały zewnętrzny S-line albo wcale bo potem dziwnie wyglądają takie ulepy 2/3 S-line

Z jednej strony tak, a z drugiej wydaje mi się, że np. mój przedni zderzak dużo nie odbiega od typowej eski. Tył owszem chciałbym i progi również. Lotka na klapie -> mam elektryczną, więc taką też musiałbym kupić, żeby zrobić swap 1:1 - więc na ten moment mi specjalnie nie zależy :)

1 godzinę temu, wielik napisał:

Fajny polift.

Ja bym wrzucił kierownice trójramienna a z zewnątrz progi i zderzak tył s linę . 

Pozdrawiam

 

Taki jest plan :cheesy:

36 minut temu, MaciekPL napisał:

Ja nie polecam, auto jest tak ujowo mocno oświetlone że przesada na maksa. Jak dla mnie mega wioska tak mocny środek oświetlony. 

Właśnie nie chcę przeholować - też mi się to nie podoba jak jest za jasno. Znowu te oryginalne żółte mało co dają światła, więc celuję w jakieś z białym światłem, ale znowu nie takim żeby wyglądało jak ktoś do środka wrzucił granat oślepiający :piroman:

 

Z innych rzeczy:

Ktoś może mi powiedzieć, czy gałka z mieszkiem występuje w oryginale z naturalną skórą czy jest to skóra syntetyczna? Mam na oku coś takiego, ale nie chciałbym żeby to wyglądało tandetnie i odbiegało od oryginału.

Oring srebrny:

Mieszek-Galka-Zmiany-Biegow-AUDI-A4-B8-A
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 129,90 zł - Mieszek Gałka Zmiany Biegów AUDI A4 B8 A5 Q5 Sline (7910923688). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

Oring czerwony:

MIESZEK-GALKA-ZMIANY-BIEGOW-AUDI-A4-B8-A
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 129,90 zł - MIESZEK GAŁKA ZMIANY BIEGÓW AUDI A4 B8 A5 Q5 Sline (7240742738). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zderzaków, przód jeśli chcesz zmieniać to tylko i wyłącznie na Competition. Ten sline śmieszny za dużo nie różni sie od zwykłego. Szkoda kasy, przerabiałem to więc wiem co mówię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą gałkę z czerwonym oringiem. 

Nie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MaciekPL napisał:

Co do zderzaków, przód jeśli chcesz zmieniać to tylko i wyłącznie na Competition. Ten sline śmieszny za dużo nie różni sie od zwykłego. Szkoda kasy, przerabiałem to więc wiem co mówię :)

To miałem na myśli ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na PM podesłałem ci linka od kogo brałem kabel i nie narzekam , 

 

 

3 godziny temu, Celif napisał:

No i oczywiście warto nałożyć folię ochronną na lampy z przodu. :D Patrząc z biegiem czasu mam u siebie już delikatnie "pokropkowaną" i na wiosnę planuje okleić. Ktoś kto oklejał mógłby się wypowiedzieć na ten temat. :D@karolek_ust Możesz podać konkretnie jaki masz model żarówek halogenowych? Też planuj założyć, bo oczy bolą jak patrzę na te żółte halogeny:facepalm:..

Zarowki-LED-H11-K2-CSP-12000Lm-POPRAWNA-
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 49,99 zł - Żarówki LED H11 K2 CSP 12000Lm POPRAWNA GEOMETRIA (8624427747). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

coś tego typu mam mieszkam w SE wiec tu kupowałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barti_ Również zamówiłem te żarówki halogenowe. Zobaczymy jak to świeci :D Co do oklejania lamp to będę to robił bliżej lata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2020 o 19:07, MaciekPL napisał:

Co do zderzaków, przód jeśli chcesz zmieniać to tylko i wyłącznie na Competition. Ten sline śmieszny za dużo nie różni sie od zwykłego. Szkoda kasy, przerabiałem to więc wiem co mówię :)

Dzięki za radę, zanotuję na liście do modów :read:

W dniu 23.02.2020 o 20:21, 07_yeti napisał:

Ładna ładna ? gratulacje !

Podziękował :hi:

2 godziny temu, Celif napisał:

@Barti_ Również zamówiłem te żarówki halogenowe. Zobaczymy jak to świeci :D Co do oklejania lamp to będę to robił bliżej lata :D

Ja w sumie jeżeli już, to przód bezbarwną, a tył chętnie bym zrobił jakąś ala "smoke" :) I ewentualnie przy okazji zmienił żarówkę na ledową do cofania. Widziałem w temacie u @BLENDEK, że wrzucił i mega spoko wygląda :D

 

Parę rzeczy zamówionych - mam nadzieję, że dojdą w tym tygodniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zamówiłem właśnie te żarówki ledowe do cofania :D ze zdjęć wynika, że robią robote :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Hubertus01 napisał:

wczoraj zamówiłem właśnie te żarówki ledowe do cofania :D ze zdjęć wynika, że robią robote :banan:

Również je mam i faktycznie dają dużo światła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część podstawowych gratów dzisiaj przyszła.. czekam na resztę i zaczynamy powoli działać ;)85260187_3068215899875366_7323838100688338944_n.jpg87559314_611851086334677_5176039919348350976_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu dzisiaj udało mi się dokończyć wymianę żarówek na ledy w całym aucie:

  • podsufitka tył / przód (6 ledów)
  • bagażnik (3 ledy)
  • halogeny (2 ledy)

W między czasie niestety padł mi jeden żarnik D3S, więc byłem zmuszony zakupić nowe. Padło na OSRAM D3S COOL BLUE 6000K:

4.jpg

2.jpg

3.jpg

1.jpg

5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja zmian. Małe w porównaniu do innych modujących ale cieszą mnie osobiście :D

Wymiana zestawu pedałów + podstopnica na stalowe:

20200319_174102.jpg

..nie obyło się bez ofiar :facepalm:

20200319_170906.jpg

Do tego wleciały ledy w światłach cofania :) Tutaj różnica między żarówkami:

123124.jpg

Efekt końcowy:

123.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...