Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rower za tysiaka


Rekomendowane odpowiedzi

Widzialem ze juz kilka tematow o rowerach bylo ale nie w takim przedziale cenowym.

Szukam cos za 1tys. Nie chce przeznaczac wiecej poniewaz nie jestem wielkim pasjonatem rowerow. Chce czasami poprostu pojezdzic dla sportu. Mam w okolicy jeziorka i gorki wiec na lato takie wypady to fajna rzecz.

Co polecacie w tej cenie? Co najlepszego mozna za taka kase kupic?

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

najlepiej byłoby kupić rower dobrej marki, ale do 1000zl może byc ciezko:D, lepiej to ok 1500zł

moge polecic treka,meridę, corateca(mogę załatwic spore znizki , ale to na PW) ,leader fox(trochę zareklamuję zeszłorocznego sponsora :tongue4:)

Warto ,żeby rower był na hamulach typu V-brake (dobry rower z tarczami to ok 10kzł), posiadał dobre, wygodne siodło i miał tylko przedni amortyzator, tylny nie w tym przedziale cenowym.Pozatym do roweru dolicz zakup kasku, mi uratwał kilka razy głowe, 2 juz rozbiłem na mak , ale łep mam cały:) jak by co słurze pomocą na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rower-trojkolowy-tolek.jpg

Niezawodny sprzęt :decayed: Krata browaru zmieści się na bagażnik :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

najlepiej byłoby kupić rower dobrej marki, ale do 1000zl może byc ciezko:D, lepiej to ok 1500zł

moge polecic treka,meridę, corateca(mogę załatwic spore znizki , ale to na PW) ,leader fox(trochę zareklamuję zeszłorocznego sponsora :tongue4:)

Warto ,żeby rower był na hamulach typu V-brake (dobry rower z tarczami to ok 10kzł), posiadał dobre, wygodne siodło i miał tylko przedni amortyzator, tylny nie w tym przedziale cenowym.Pozatym do roweru dolicz zakup kasku, mi uratwał kilka razy głowe, 2 juz rozbiłem na mak , ale łep mam cały:) jak by co słurze pomocą na pw

Leader fox nie polecam... co to tarczówek nie wiem z kąd masz info że trzeba 10kzł dać za dobry rower z tarczami :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawcą ale...

Treka w tej cenie ? nie no bez przesady jak by to było powiedzmy do 7k to na pewno :gwizdanie:

Leader Fox to chyba w niemcowni jeżdżą i jakoś dają radę ale czy bym kupił hmmm....niewiem.

Corratec moja kobitka ma, jeździłem nim i nawet nawet. W tej cenie można brać.

Merida to standard, nie złe ramy także dość pewny sprzęt ale uwaga na osprzęt (w sumie jak w każdym rowerze) bo tu się płaci troszkę za firmę.

Tarcze to niewiem czy bym kupił do roweru za 2k pozatym po co ?

1k nie powala ale w tej cenie i nie będzie dużego wyboru i tak jak kolega wyżej warto dołożyć te 500zł. Możesz poszukać jeszcze jakiegoś Kross'a (tylko nie te najtańsze po 500zł)(tak, tak, wiem zaraz ktoś mnie zje :tongue4: ), Schwinn (tylko niewiem czy ci się spodoba) bo w tej cenie nic lepszego raczej nie znajdziesz a nawet z wyżej wymienionych nie będzie nie wiadomo jakiej rewelacji.

Osobiście to kolega "jura" napisał, że ma zniżki na corratec'i więc chyba bym się skusił. Aby miał V-brake, porządne obręcze np. Alexrims (np. dwu komorowe) i najlepiej gdyby w tej cenie przerzutki Alivio ale ciężko może być (chociaż zależy jakie te zniżki :naughty: )

Reszta to jak koledzy wyżej. Aha i lampka na tył obowiązkowo jak będziesz jeździł gdy się trochę ściemni !

Jak coś pomieszałem to niech ktoś poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krossy b. dobre są sam mam levela a6 i zbytnio go nie oszczędzam, daje rade; popatrz też na unibike. Te firmy co podałem są Polskie, nie przepłacasz za markę i wspierasz polską produkcje :) i najważniejsze są naprawde niezłe i lekkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kolege ktory kreci sie w rowerach bardziej niz nie jeden kolarz.

tez szukalem rowero do 1000 zl. Ale jestem taki ze wole miec cos trwalego kosztem pieniedzy nizeli potem narzekać ze cos sie zjebutalo. POlecam wejsc na www.kross.pl i zobaczyc sobie rowerek z roku 2009 -> MTB XC -> Level A2. tym bardizej ze jak pisales, masz jeziora, itd, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MATI_A4 dobry rower kosztuje sporo :gwizdanie: Wiem bo miałem kilka rowerów i jakbym je policzył to dobrą eskę B5 bym kupil :wallbash:

Ale nie chodzi o to, poprostu jeżeli chcesz miec tarcze to jak dla mnie min to XT, Avid 7, miałem XTRy, avidy Juicy Carbon, XT dual control, teraz mam XT 2009 i powiem Ci ,że sprawują sie tak dobrze jak XTR, ale Avidy i tak były najlepsze - to taki mały OT.

W sumie troche malo napisałem o tych rowerach,a le rzeczywiscie do 1000zl mieżlbym w krossa(mam kilku znajomych w teamie krossa to może wyciagne jakies znizki) corrateca (może nawet do 30% znizki)

jeżeli tu jedzi kilka osób to może kojarzą białe stroje Joe Cox`a:D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróc uwage na przedni amortyzator jakiej firmy. Często wsadzają tam najtańsze RST po 2 miechach taki amorek ma dosc denerwujace luzy przód-tył słyszalne. ja bym polecał któregos z leszym amorkiem typu RockShox. Co do osprzętu jak juz koledzy wspomnieli szukaj czegos z tylna przeżutką Alivio bądz Deore(8-9biegów), moze w krosach będą juz takie setupy, bo w tych zagranicznych markach wątpie :gwizdanie: Jesli ten rower ma służyć do normalnej nie wyslilonej jazdy to rozejrz sie za krosem rama powinna wytrzymać zwykłe obciążenia :good: Co do hampli jeśli to będą V-brake to też jakieś lepsze typu AVID. Różnica w jakosci działania jest ogromna pomiedzy takim a innymi tąńszymi, zwłaszcza podczas regulacji :good: Zwróć uwage na mało interesujacy element mainowicie środek suportu, zapytaj sie jaki jest, jesli bedzie kulkowy to daje Ci 3-4miechy i masz masakryczny luz na korbie - najlepiej aby był maszynowy :good: Wiem co nieco o użytkowaniu 7 lat tłukłem sie w streecie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku kupiłem Kross Hexagon V6, za podobną cenę. Całkiem całkiem mi się na nim jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MATI_A4 dobry rower kosztuje sporo :gwizdanie: Wiem bo miałem kilka rowerów i jakbym je policzył to dobrą eskę B5 bym kupil :wallbash:

Ale nie chodzi o to, poprostu jeżeli chcesz miec tarcze to jak dla mnie min to XT, Avid 7, miałem XTRy, avidy Juicy Carbon, XT dual control, teraz mam XT 2009 i powiem Ci ,że sprawują sie tak dobrze jak XTR, ale Avidy i tak były najlepsze - to taki mały OT.

W sumie troche malo napisałem o tych rowerach,a le rzeczywiscie do 1000zl mieżlbym w krossa(mam kilku znajomych w teamie krossa to może wyciagne jakies znizki) corrateca (może nawet do 30% znizki)

jeżeli tu jedzi kilka osób to może kojarzą białe stroje Joe Cox`a:D

Pozdrawiam

Kolego jura Wiem że dobry rower kosztuje sporo sam mam rower za nie mała cene , mam w nim Avidy Juicy 5 i sprawują się wyśmienicie z tym żę ja jeżdze DH/FR,a Ty zapewne XC... KONIEC OT.

1000zł za rowerek w miare przyzwoity to troszke mało , dołóż około 500zł tak jak Ci koledzy radzą i zacznij szukać jakiegos Kellysa bądz Treca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. Co jest ciekawego za 1500? TAk z ciekawosci pytam. Dla kogos kto sie moze tym bardziej interesuje to moze i rzeczywiscie warto dolozyc kilka stowek. Mi jest potrzebny rower na okolo 2 krotkie wypady w ciagu tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jeżeli rower ma służyć do spokojnych wycieczek po lasach, to najlepszy będzie chyba rower crossowy, a jak już coś ostrzejszego to normalny mtb.

Oczywiście coś markowego i sprawdzonego a nie makrokesze. Wydaje mi się, że w tej cenie najlepiej wziąć jakiegoś UNIBIKE'a albo KROSSA (ale z ubiegłego roku, bo w tym roku coś im chyba odbiło i ceny z kosmosu mają).

http://www.unibike.pl/crossfiregts.html <- znajdzie się taniej

http://www.unibike.pl/evolution.html <- znajdzie się taniej

http://allegro.pl/item587803717_rower_kross_hexagon_v5_export_super_promocja.html

http://allegro.pl/item593452450_kross_level_a4_na_deore_lx_rock_shox_dart_3.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ostatni kros co kolega wyzej podał był by wystarczajacy według mnie :good: Rama wygląda na mocniejszą a niestety tanie alu lubia pękać :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinieneś się zawieść ;) Unibike też powinien być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos takiego znalazlem - http://www.allegro.pl/item591509715_polski_rower_elios_profesjonalny_sprzet_extra_21.html

tez polski rowerek - osprzet tez ma nienajgorszy :)

Do trzepania dywanów godny polecenia :polew:

Moim zdaniem krosy od nich nie są wiele lepsze.

Nikt tu nie zwraca uwagi na ramę tylko na osprzęt, to taka sama chwytka jak z komputerami - nie ważna marka, tylko ilość MB w grafice, GB dysku, GHz procesora.

To co głównie powinno składać się na cenę roweru - to rama i amortyzator.

Dołożyłbym te 500zł i rower będzie całkiem inny, w tej kwocie skłaniałbym się w stronę Meridy. Przy cenie 1500zł, 100zł rabatu powinieneś dostać w większości sklepów.

Merida to standard, nie złe ramy także dość pewny sprzęt ale uwaga na osprzęt (w sumie jak w każdym rowerze) bo tu się płaci troszkę za firmę.

Jeśli w Meridzie płaci się za markę, to co powiedzieć o marce Cannondale, która chyba już jako jedyna sama produkuje swoje ramy.

--------------------------------------------------

Ale odgrzałem kotleta, teraz dopiero patrzę na datę :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krossy b. dobre są sam mam levela a6 i zbytnio go nie oszczędzam, daje rade; popatrz też na unibike. Te firmy co podałem są Polskie, nie przepłacasz za markę i wspierasz polską produkcje :) i najważniejsze są naprawde niezłe i lekkie.

popieram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...