Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana xenonów na zwykłe


picek99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam problem z moimi xenonami, jeden padł całkowicie, drugi mruga chwile i też się wyłącza. Żarniki wymienione niecały rok temu. Dlatego zdecydowałem że nie ma sensu wydawać kasy na przetwornice i żarniki. Jest jakaś opcja przerobienia lamp na zwykłe żarówki? Czy wtedy tylko wymiana całych lamp? Z góry dzięki za odpowiedzi ?

Edytowane przez picek99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne założyłeś podróby i padły przetwornice.

Najtaniej będzie wymienić na zwykłe, poszukaj ori używek.

Ale to już nie będzie takie oświetlenie drogi jak w xenonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fido napisał:

Zapewne założyłeś podróby i padły przetwornice.

Najtaniej będzie wymienić na zwykłe, poszukaj ori używek.

Ale to już nie będzie takie oświetlenie drogi jak w xenonach.

Czyli w grę wchodzi tylko wymiana całych lamp na ori używki? Przerobić xenonów jakoś nie idzie? A w przypadku wymiany lamp na zwykłe, wszystko pasuje czy trzeba jakoś wtyczki przerabiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie podpowiem.

Na pewno trzeba dezaktywować samopoziom bo komp będzie krzyczał i dołożyć ręczną regulację w kabinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo kabelków do przeciągnięcia... Zamiast kupić ori żarnik to pożałowałeś i teraz masz efekt. Zwykłe H7 nie świecą nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mruga to znaczy że palnik pada a nie koniecznie  przetwornica w drugiej palnik mógł po prostu  już paść. Przetwornice mogą być sprawne. Jeśli któraś pada faktycznie możesz oddać do regeneracji.. wtedy masz na nie gwarancje a nie jak przy używkach..

Nie kombinuj ze zmianą tylko kup porządne palniki nawet na forum możesz kupić od Hamera moje już 2 rok chodzą a poprzednie chyba z 8 lat wytrzymały..

 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Makale napisał:

Zwykłe H7 nie świecą nic.

Potwierdzam i dlatego zakładam bixenony  z soczewką z b8 fl. . Nie zmieniaj na h7 bo już w ogóle nic nie będziesz widział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj w Porządne żarniki i będziesz miał spokój na parę lat.Sam się o tym przekonałem kupując tanie podróby niby z dobrymi opiniami a po roku się zesrały ,że widziałem mniej niż w H4 lub H7.Wiadomo,duży wydatek jednorazowo,ale i efekt oraz jakość za tym idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są w takim razie objawy uszkodzonej przetwornicy? Bo jeden żarnik chwilę mruga, zapala się i gaśnie po około 5min. Jeśli muszę tylko kupić dobre żarniki to to jakoś przeboleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób podmiany między stronami i będziesz wiedział czy to żarnik czy przetwornica, skoro tylko jedna strona miga to łatwo dojdziesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż przetwornice hella lub koito i juz nic Ci nie padnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie siedzę kompletnie w xenonach, ale wymień przetwornice i żarniki na coś porządnego i masz spokój na długie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...