Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki jest roczny koszt eksploatacji A-czwórek ?


hellrider

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie chcialbym zebyscie tutaj pisali ile kosztowalo was roczne posiadanie modelu A4 B5 z danym silnikiem i w danej bryle nadwoziowej. Co wymieniliscie za ile itd. Nie chodzi mi o tuning, czy jakies bajery, a tym bardziej paliwo. Chodzi mi poprostu o utrzymanie samochodu. Pytam dlatego bo zastanawiam sie nad kupnem B4 lub A4 :) i jak do tej pory mam duzo plusów na B4 mimo ze starsze. Nie piszcie ze brac A4 bo to tamto, Prosze jedynie o wypisanie jesli macie ochote tego o co mi chodzilo wyzej.

Z gory dziekuje i pozdrawiam Bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja zacznę. :)

Zaraz po kupnie wymiana oleju(Castrol półsyntetyk)+filtry+naprawa uwalonego licznika i od razu pokasowanie inspekcji bo facet nie miał gdzie tego zrobić.Razem jakieś 550 PLN.

Ubezpieczenie OC w MTU z maks zniżką 275 PLN na rok.

W trakcie eksploatacji odezwało się zawieszenie.Wahacze co chwila któryś+łącznik stabilizatora i końcówki drążków.Stanęło na jakichś 800 PLN i od pół roku spokój.I ostatnia robota tłumik środkowy 290 PLN ale to już z nadgorliwości bo jeszcze można było jeździć.

Zawias i tłumik u dobrych znajomych mechaników więc robocizna koszt symboliczny.

To tyle.Więc jak sam umiesz takie rzeczy robić to drogo cię utrzymanie nie wyjdzie. :good:

No i przez rok 2 litry oleju na dolewki bo jednak co jakiś czas muszę uzupełniać.65 Zeta

Autko z profilu :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rozmyślasz nad B4 i nie masz w zanadrzu wolnej gotówki, to weż B4.

A4 jest niestety kosztowna, jeśli chcesz mieć wpełni sprawną.

Ja np. wydałem m.in (to było w ciągu dwóch lat i nie wszystko):

- rozrząd kompletny + pompa wody + wszystkie płyny + wiskoza + uszczelki = 2500 (zaraz po zakupie)

- klocki przód 150 (ATE z klubowymi zniżkami)

- tarcze i klocki + łożyska z wymianą 600 (dokładnie nie pamiętam)

- komplet wahaczy na przód 1300

- amorki komplet P+T 600 (utwardzone MTS)

- sprężyny 400 (niższe Lowtec)

- olej Motul kilka razy już 160-200

- nabicie klimki ok. 150

- aku 450

Jeszcze trochę wydatków było, ale już nie pamiętam.

Tanio nie jest ... ale coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja odpukać od ponad roku(25kkm) w swojej nic nie robiłem oprócz zwykłej eksploatacji typu rozrząd oleje itp, czyli standard, przeguby jeszcze wymieniałem ale to też wiadomo od czego :evil: a szczerze mówiąc b4 może i jest dobre, ale bryła to już nie ta epoka :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie - 350 zł. Wymiana filtrów i oleju - ok. 400 zł. Wymiana rozrządu (kompletnego), napinacza paska alternatora i naprawa alternatora - ok. 1300 zł. Wymiana łączników elastycznych w układzie wydechowym - 200 zł. Byłoby na tyle. :wink4: W najbliższym czasie dojdzie wymiana uszczelek pod pokrywami zaworów - 200 zł. :tongue4:Pozdrawiam! :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przeglądu co 10tyś - 400pln

OC - jakies wysokie.....

Czujnik(temp. i oleju)i- 220

Termostat - 120

Turbo - 1400

cos w zawieszeniu(bzdura) 150

+ jakies bzdury :gwizdanie:

Na wionse wymiana świec wymiana uszczelki pod filtrem oleju Ustawienie drążka zamiany biegów i chyba tyle :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletny rozrzad + wszystkie paski 700

Motul 10w40 110+25zl filtr

Filtr powietrza 27zl

Opony letnie bo nie mialem 400zl

Termostat 54zl

BRC SQ24 2700

OC 346zl

VAG KKL 56zl na ktory czekam i czekam

Wycieraczki 70zl

Klocki tyl ok 50-60zl

Auto jak w profilu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletny rozrzad + wszystkie paski 700

Motul 10w40 110+25zl filtr

Filtr powietrza 27zl

Opony letnie bo nie mialem 400zl

Termostat 54zl

BRC SQ24 2700

OC 346zl

VAG KKL 56zl na ktory czekam i czekam

Wycieraczki 70zl

Klocki tyl ok 50-60zl

Auto jak w profilu

Gdzie Ty masz ubezpieczone to auto?? Ja za OC zapłaciłem niecałem 700 zl (wszystkie zniżki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ty masz ubezpieczone to auto?? Ja za OC zapłaciłem niecałem 700 zl (wszystkie zniżki)

Ja mając 30% zniżki zapłaciłem w sierpniu 629 za OC z NNW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przy pełnych zniżkach OC 410 PLN i było to jedne z droższych bo w innej firmie można była za jakieś 340 :decayed:

A co do utrzymania 1.8 ADR - niecałe 2 lata - 50 tyś km - koszt eksploatacji (nie wliczając paliwa, ubezpieczeń i przeglądów) jakieś 4 tysie (rozrząd, dwa łożyska, dwa wahacze (kolejne już wołają o wymianę), dwa przeguby, termostat, 5 x olej mobil, płyn chłodniczy i hamulcowy, końcówki drążków, łączniki stabilizatora, amorki przód, 2 x sonda lambda, przewody WN, 2 x świece, filtry, czyszczenie i uzupełnienie klimy - więcej mi do głowy nie przychodzi) oprócz rozrządu i lożysk wszystkie inne naprawy wykonywane własnymi rękami.

Ogólnie kiedyś liczyłem że średnio miesięcznie 200 PLN wychodzi posiadanie A4, ale dosyć sporo jeździłem co też trzeba wziąć pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletny rozrzad + wszystkie paski 700

Motul 10w40 110+25zl filtr

Filtr powietrza 27zl

Opony letnie bo nie mialem 400zl

Termostat 54zl

BRC SQ24 2700

OC 346zl

VAG KKL 56zl na ktory czekam i czekam

Wycieraczki 70zl

Klocki tyl ok 50-60zl

Auto jak w profilu

Gdzie Ty masz ubezpieczone to auto?? Ja za OC zapłaciłem niecałem 700 zl (wszystkie zniżki)

AXA 60% zniżek :naughty: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo

za rok 2008

Suma całkowita pieniędzy 13138 zł

Suma przejechanych kilometrów 39832 km

Suma zatankowanych litrów 3022,26 litrów

Średnia cena paliwa ON 4,32 zł

Srednie całkowite/miesięczne spalanie 7,59 litra

za 2009

Suma całkowita pieniędzy 2288 zł

Suma przejechanych kilometrów 8573 km

Suma zatankowanych litrów 647,1 litrów

Średnia cena paliwa ON 3,55 zł

Srednie całkowite/miesięczne spalanie 7,55 litra

Audi A4 Avant 50500

Ubezpieczenie 2008 4200

Rejestracja 178

Recykling 500

Urząd Skarbowy 960

Ubezpieczenie 2009 2800

Suma całkowita Auta 79557

Suma całkowita Przeglądów 5764

Suma całkowita Dodatków 14655

Suma całkowitej Eksploatacji 21187

to tyle ode mnie od października 2007 do teraz :):polew: :polew: :polew:

na dodatki nie patrzcie :):polew: :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wbrew pozorom drogie w utrzymaniu te samochody.

I dziekuje bardzo za pomoc, Chyba pierwszy raz trafilem na forum na ktoreym po zadaniu pierwszego pytania nie bylo cos w stylu, szukajka, poczytaj forum, idz sie leczyc itd.. Wielkie dzieki za info ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hellrider po danych z profilu widzę że jesteś z Rzeszowa zajrzyj tam do ekipy rzeszowskiej na spoty a dowiesz się więcej i oblukasz sobie auta osobiście :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak mówi Krzyniek wpadnij na spota 5 kwietnia to oblukasz i sie dowiesz od każdego kto ma jaki silnik i jakie koszta eksploatacji mniej wiecej :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałeś koszta eksploatacji...

Awaryjność - u mnie bezawaryjność, bo wymiany zawiechy nie można nazwać awaryjnością, tym bardziej, że była od nowości (prawdopodobnie) i po Polsze zrobiła jeszcze 40 tysięcy.

Generalnie ani razu mnie nie zawiódł, a przebieg mam dość słuszny (jak większość pewnie, ale mój chyba nie kręcony :decayed:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mój raz mnie zawiódł - jak mu aku rozładowałem słuchając bardzo długo radia w garażu, ale podejrzewam że to przypadek bo aku miał prawo paść po 9 latach;) a tak poza tym to jest ok nawet po samodzielnej wymianie rozrządu i wszystkich pasków i rolek autko nie odmówiło posłuszeństwa :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaryjność AUDI :polew:

Kolego jak kupisz zajeżdżone auto to nic Ci to nie da że to audi.

Powiem Ci że ja poprzednio jeździłem Audi 100 z 86 roku i jeszcze jej nie sprzedałem (co przyjeżdża koleś żeby kupić to ja cene podbijam bo mi się łezka kręci i tak wygląda handel ze mna). Jeździł tym mój tato a później ja w sumie 15 lat w rodzinie i popsuł się aż 2 razy:

1. Pękł pasek od alternatora, ale można było jechać dalej.

2. Nawalił centralny zamek (ułamał się przewód w drzwiach kierowcy)

Teraz mam A4 i poprzedni właściciel nic kompletnie w niej nie zrobił, 2 lata pojeździł i sprzedał (wymieniał olej jedynie i to w dodatku na 15W-40, a mimo to wszystko chodzi ok). Ja ją kupiłem bo ładnie chodzi i cena była bardzo atrakcyjna, ale czeka mnie dużo wymian eksploatacyjnych (olej, płyn chłodniczy, itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mój raz mnie zawiódł - jak mu aku rozładowałem słuchając bardzo długo radia w garażu, ale podejrzewam że to przypadek bo aku miał prawo paść po 9 latach;) a tak poza tym to jest ok nawet po samodzielnej wymianie rozrządu i wszystkich pasków i rolek autko nie odmówiło posłuszeństwa :decayed:

No fakt, też miałem podobną awarię - aku padł i u mnie po 9 latach :polew:

A nowy Moll w temperaturze -20 stopni przez całą dobę podtrzymywał radyjko - a potem jak gdyby nigdy nic od jednego strzału zapalił autko :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...