Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio CONCERT na CD - kilka pytań


pelonek1

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na końcu linki tych dwóch przewodów CAN są połączone razem? U mnie tak naprawdę tych przewodów nie trzeba przedłużać także najlepiej kupić ORI wtyczkę z przewodami, nowe złączki, zalutować złączki na te moje przewody i wymienić wszystko w ORI wtyczce. Nie powinno być wtedy żadnego problemu z przewodem CAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cany nie sa połączone razem i nie mogą być - jeden to can H a drugi can L 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić wtyczkę i zarobić piny na końcu przewodów bo są jeszcze odpowiednio długie. Najszybsza i najbardziej profesjonalna naprawa to by była,o ile nie zaciskał byś pinów kombinerkami ? na taką robótkę zaciskarka za 25 zł wystarczy,kilka pinów więcej kupić by potrenować i jakieś 15 minut roboty.

Zaciskarka-praska-konektorow-ZACISKACZ
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 18,90 zł - Zaciskarka praska konektorów ZACISKACZ (9142604402). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!
ZESTAW-MINI-ISO-WTYK-TERMINALE-DO-RADIA
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 18 zł - ZESTAW MINI ISO WTYK + TERMINALE DO RADIA (9116233261). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jakbyście mi napisali który przewód pod który PIN wpiąć to wszystko już będę wiedział.

Poniżej zdjęcia. Mam tam dwa brązowe przewody, jeden biały, jeden żółty, jeden zielony, jeden CAN pomarańczowo - fioletowy oraz jeden CAN pomarańczowo - brązowy.IMG_20200427_140112.jpgIMG_20200425_105012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pom-fiolet to canH , pom-braz to canL

żółty - RR

zielony - LR

dwa brązowe razem  - COM

biały -  symbol -/ -  

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Banan napisał:

biały -  symbol -/ -  

Obojętnie który pin bo tam są dwa takie same (rozumiem że chodzi o symbol rozłącznika z + pod spodem - to będzie plus po stacyjce tak)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2020 o 17:50, MaTeo85 napisał:

Później Ci mogę wkleić schemat z kolorami kabli co gdzie idzie.

Miałem wkleić schemat z kolorami kabli ale nie było wcześniej czasu więc wklejam teraz:

concert2 pinout1.JPG

concert2 pinout2.JPG

Zaznaczyłem na czerwono tylko te które masz obcięte.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wtyczkę od forumowicza z kawałkami przewodów. Dzisiaj polutowałem wszystkie przewody zgodnie ze schematami kolegów. Wszystko działa tak jak powinno łącznie z wyświetlaniem informacji na FISIE jednak pojawiły się po skanowaniu trzy błędy:

01317 - Sterownik w zestawie wskaźników (J285)
            49-10 - Brak komunikacji - Sporadyczny
00466 - Sterownik elektroniki kolumny kierownicy (J527)
            49-10 - Brak komunikacji - Sporadyczny
01305 - Magistrala danych inforozrywki (Infotainment)
            49-10 - Brak komunikacji - Sporadyczny

Czy to przez to że Cany były lutowane, czy może mam coś źle w kodowaniu radia?

Dodam tylko że wcześniej miałem jakieś nieoryginalne radio (nie wiem jaki model nawet) i to może dlatego.

Możliwe że to tylko jednorazowo, po skasowaniu drugi raz już się nie pojawiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy sporadyczne,czyli takie które juz nie są aktywne. Nie powinny juz wrócić jak wszystko dobrze ogarnąłeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pila24 napisał:

Błędy sporadyczne,czyli takie które juz nie są aktywne. Nie powinny juz wrócić jak wszystko dobrze ogarnąłeś. 

Te błędy pojawiły się dzisiaj, po podłączeniu tej trzeciej wtyczki, wcześniej ich nie było. Zastanawiam się czy nie ma to związku z tym że najpierw lutowałem przewody, sprawdzałem czy działa, odłączałem akumulator jeszcze raz i dopiero izolowałem przewodu i później znowu podłączałem akumulator. Być może też ktoś coś wykodował w module Radia zakładając nieoryginalne radio bo te wszystkie siedem przewodów nie było podłączonych i pojawiał się tylko jeden błąd w  module Immobilisera i w module Zestaw wskaźników czyli 01304 - Radio 004 - Brak sygnału / brak komunikacji - Sporadyczny (teraz tego błędu nie ma).

Pojeżdżę trochę i przeskanuję jeszcze raz auto, jak błędy się nie pojawią to nie będę wnikał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skasuj wszystkie błędy i będzie dobrze. Nie powinny wrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skasowałem je. Pobawiłem się trochę radiem, odpaliłem auto włączałem i wyłączałem radio. Na razie ich nie ma. Pojeżdżę trochę i zobaczę czy się nie pojawiły ponownie.

Tak w ogóle to całkiem nieźle to gra teraz, w porównaniu do tego jak grały tylko przednie głośniki jest super :banan:.

Dziękuję wszystkim za pomoc w temacie.

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeskanowałem dzisiaj auto jeszcze raz. Błędy już się nie pojawiły. No i w końcu czysto po skanowaniu, żadnego błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...