Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie 1.8T?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam szwagier myśli nad A4 B7 1.8T Quattro i takie pytanie jakiego oznaczenia szukać, żeby był najtrwalszy i najwięcej możnabyło z niego wyciągnąć 

Czy może jednak szukać 2.0TFSI

Edytowane przez trebuh15

Opublikowano

Chyba tylko BFB 163kM,reszta to już TFSI :)

Opublikowano

W b7 jest tylko bfb. Seryjny i zdrowy słupek wytrzymuje 300kuni i 400niuta

Opublikowano

Jeśli nie robi większych przebiegów żeby gaz był potrzebny,to 2,0 TFSI.Szybciej znajdziesz w Q,lepszym wyposażeniu niż 1,8T,bo każdy tego szuka i o fajny egzemplarz coraz trudniej.Na start masz 200 KM,albo i 220 jakbyś trafił z silnikiem BUL.Do tego tylko program i latasz na 250-260 konikach:)

Opublikowano
  • Autor

A co sądzicie właśnie o 2.0TFSI? Bo ja słyszałem niezbyt dobre opinie.

Opublikowano
48 minut temu, trebuh15 napisał:

A co sądzicie właśnie o 2.0TFSI? Bo ja słyszałem niezbyt dobre opinie.

Sporo już powiedziano i napisano o tych silnikach, omijaj jednostki z początku produkcji.

Mam znajomego co ma 2.0 TFSi w Golfie R i nie narzeka na silnik.

Opublikowano

No cóż,każdy ma swoje opinie.I każdy swoje chwali :) Tak w jednym jak i drugim wszystko zależy od stanu w jakim się silnik znajduje.

Edytowane przez Tomi 69

Opublikowano
Godzinę temu, trebuh15 napisał:

A co sądzicie właśnie o 2.0TFSI? Bo ja słyszałem niezbyt dobre opinie.

Nie myl tfsi w b7 z tym olejopijcą z b8. To są zupełnie inne silniki.

Opublikowano
1 godzinę temu, trebuh15 napisał:

A co sądzicie właśnie o 2.0TFSI? Bo ja słyszałem niezbyt dobre opinie.

W B7 można brać +/- w ciemno (co nie znaczy, że jest bezobsługowy, co to to nie :)), a w B8 dopiero od 2012 roku w górę.

Opublikowano
  • Autor

Mam jeszcze 2 pytanka

1. Czyli można smiało brać 2.0TFSI i go kręcić na 300km?
2. Jakie jest oznaczenie silnikow/silnika 1.8T w B8? I czy są też warte uwagi.

Opublikowano

Na 300KM samym programem 2.0TFSI nie wykręcisz, trzeba zmienić turbo, wtryski, dodać FMIC oraz downpipe. Za to 260KM śmiało zrobisz samym programem + downpipe zamiast katalizatora, reszta seria ogarnie.

Pamiętaj, że w B8 nie ma 1.8T takiego o jakim rozmawiamy w kontekście modeli B5/B6/B7 tylko tam jest 1.8TFSI - trochę mniejszy brat 2.0TFSI ;)

1.8TFSI nie wiem czy się opłaca - mniejsza pojemność, mniejsze bazowe osiągi, mniej z niego wyciśniesz w porównaniu do 2.0TFSI... i też w B8 chlał olej do 2011 roku, wydaje się że bezpieczna w tym silniku jest dopiero wersja 170 konna.

Opublikowano
Godzinę temu, trebuh15 napisał:

Mam jeszcze 2 pytanka

1. Czyli można smiało brać 2.0TFSI i go kręcić na 300km?

Nie każde 2 TFSI da się zrobić na 300 KM, zajrzyj na gregor10 i prześledź temat.

Opublikowano
  • Autor

Czyli jakiego oznaczenia 2.0TFSI szukać?

Opublikowano
14 godzin temu, trebuh15 napisał:

Czyli jakiego oznaczenia 2.0TFSI szukać?

Dowolnego, nie wiadomo co kolega wyżej ma na myśli.

300 koni w 2.0 TFSI to jeśli chodzi o tuning to - inna turbina, najlepiej K04 + bardziej wydajne wtryski + FMIC + downpipe + soft. Bez znaczenia oznaczenie silnika.

Poczytaj temat: https://a4-klub.pl/topic/432709-18t-vs-20tfsi-250-300km/

Opublikowano

Jeżeli liczy się tylko moc to większy potencjał będzie miał 2.0 Tfsi, natomiast jeżeli zależy Ci też na ekonomii to jednak 1.8 T wygrywa.

 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

porównywalnie do przyrostu mocy w TFSI  ryzyko na "duże" wydatki rośnie . Może i w bfb też sie może zdarzyć ale to nie taka sama loteria jak w tfsi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.