Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[S4 B8.5] 3.0 TFSI - CARMA Black Optic


S4rote

Rekomendowane odpowiedzi

Siema wszystkim!

 

UPDATE !!!

Wjechały felgi od s5 - 9J et 33  19' stki w matt graficie :) - poprzednie rotory wylądowały u przyjaciela w jego białej a4)

Zmienione koło pasowe kompresora na mniejsze 

Zrobione ECU i TCU  u Gregora w Jaśle obecnie (450 HP)

Wrzucony carbonowy dolot APR

Swap hebli od Gibsona (pozdrawiam i polecam) czekają na montaż (Przód od a7 tył od sq5) w kolorze czerwonym competitione - zdjęcie poniżej :)

Wrzucony grill od rs4 

Przyciemnione szyby na 36% zielonkawą folią - wyglądają jak kocur!

Usunięte wszelkie wgniotki, zrobiona korekta lakieru, i położona ceramika pro elite

 


110080859_760116678091626_3463759607315793140_n.jpg117798105_3232213786824804_5663488105683833471_n.jpg
WhatsApp Image 2020-08-06 at 21.00.49.jpeg
Prezentuję wam mojego złoma a raczej złomkę CARMĘ - od gry Carmageddon ;)


WAUBGAFL8EA118811-vehicle20200312170809.jpgWAUBGAFL8EA118811-vehicle20200312170831.jpgWAUBGAFL8EA118811-vehicle20200312170851.jpgWAUBGAFL8EA118811-vehicle20200312170959.jpg98124721_247470166472508_601311579106967552_n.jpg

Jako że Teksas w rankingu stanów rozjeżdżających zwierzęta zajmuje piąte miejsce (koło 60K rocznie :shock3: ) to na pierwszy rzut oka można było wywnioskować z jakiego typu kolizji pochodzą uszkodzenia :D 
deer-accidents-on-tx-roads.jpg

Przyjechała do mnie w maju i obecnie czeka na swoją kolej do odbudowy  :) 

 

Rok 2014
Przebieg 94.000 KM

Wersja Premium Plus z nagłośnieniem od B&O, ogólnie wyposażenie wypas, praktycznie max bez jakiś siatek na zakupy w bagażniku i kilku tego typu pierdół które dodają w Prestige.

Dla zainteresowanych mogę wrzucić Dekod Vinu na którym jest cała lista wyposażenia.
Pakiet Black Optic (Czarne lusterka, grill i ramki okien w drzwiach)

Felunek 19' Rotor 8.5J 43 ET 

Pirelli PZero 255/35 R19 - gumy prawie nowe B)

Nie jestem tu z przypadku - od dawna (w sumie odcinka top gear) interesował mnie dokładnie ten model w tym kolorze z opcją Black Optic // Trim Premium Plus i po dwóch miesiącach intensywnego szukania udało się znaleźć sztukę ze średnim przebiegiem i niewielkimi uszkodzeniami ale przede wszystkim też udokumentowaną historią. 

Dlaczego zdecydowałem się na zakup samochodu z USA? Od razu powiem, że nie chodziło o oszczędność, i dla tych którzy myślą że zakup samochodu w stanach to super okazja od razu powiem że tak nie jest. Nigdy nie wiesz dokładnie co się stało- kupujesz samochód na podstawie zdjęć aukcji i nie masz zbytnio możliwości sprawdzenia go wcześniej. Koszy naprawy mogą przewyższyć twoje założenia, dolar może pójść w górę, trwa to długo itd.
Przekonało mnie jedynie to, że miałem 100% pewności że to pierwszy incydent tego samochodu, inaczej mym się nie piermandolił i kupił kilka razy klepane u nas za jakieś 80.000+

Cena 11.000$

Oto link do auckji: 
https://www.copart.com/lot/30104350/Photos

CAŁOŚĆ Pod dom z naprawą z ręką na sercu czyli oryginalne części itp. ok. 70.000 zł w czasie gdy pisałem tego posta znalazłem s4 2014 na otomoto z podobnym przebiegiem ale po potężnym dzwonie i po drugiej probie sprzedażny po naprawie za cenę 96.000.

Czy będę do przodu? Nie sądzę... na pewno nic mnie nie powstrzyma żeby te "extra money" dołożyć do samochodu.

I tu pytanie do was:


Po detailingu auto jedzie na czyszczenie nagaru i stage 2+ tuning do jasła u gregora10 - ktoś już u niego był i może ma jakieś cenne spostrzeżenia?
 

Szukam idealnych felg i waham się miedzy 19' a 20'.. stance flush na równo lub bardzo równo z błotnikiem.Tu prośba do was -  Podsyłajcie propozycję!
Tu ważne---> Czy mogę do tego modelu włożyć koła o całkowitym rozmiarze 27" gdy dedykowany jest 26" ? wiem że to wpłynie na pomiary toczenia ale może da się to skorelować komputerem? 

Planuje przyciemnić szyby 40% przód 50% tył (wiem że to illegal) ale powiedzmy że się z tego wytłumaczę. - Jeśli znacie kogoś dobrego w Krakowie dawać znać!

Chętnie posłucham doświadczeń innych odnośnie modyfikacji i opłacalnych rozwiązać w kwestii wydechu:)
Odkupię części do body w dobrym stanie - gównie carbon - dyfuzor tył, lotka, front lip i zarysy przedniego zderzaka.

 

 

Naprawiana jest w warsztacie który zajmował się też sprowadzeniem samochodu- mają spory staż i renomę ale na razie nie chce chwalić dnia przed zachodem słońca ;)

 

Uszkodzenia: 

-Przednia szyba - do wymiany - kupiona zamiennik

-Zderzak lekko pęknięty - do wymiany - kupiony oryginał

-Lewy błotnik - do wymiany - kupiony oiryginał

-Lewa Lampa - do wymiany - wymieniam na dwie europejskie oryginalne

-Wkład lusterka - do wymiany - fotochrom kupiony

-Maska wgnieciona i zarysowana  kopytami lub rogami ( sick :D )  - do wymiany - kupiona oryginalna

I to na szczęście tyle. Łatwo ogarniecie ile mniej więcej z robotą wyjdzie... robi się okrągła sumka :)

Dodatkowe prace:
-Grill rs4 (obecny mogę odsprzedać- pisać na priv ;))
-Ceramika full na 4 lata
-Odnowa środka w cenie choć powiem że nie ma się do czego przyczepić nawet kierownica jak nówka.

-Zmiana kierunkowskazów na europejskie dynamiczne
-zmiana mocowania tablicy rejestracyjnej z tyłu na europejską

 

Piszcie śmiało, odpowiem na wasze wszystkie pytania! Elo!

 

 


 

WAUBGAFL8EA118811-vehicle20200312170831.jpg

110080859_760116678091626_3463759607315793140_n.jpg

Edytowane przez S4rote
Update!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne autko po naprawie będzie rakieta,

Uszkodzenia nie są aż tak wielkie widziałem dużo gorsze  amerykance powypadkowe .

Polak  da rady będzie jak nowa z salonu.

Jedynie modlić sie żeby benzyna została w tej cenie co teraz.

Tam w USA mają tanią nafte więc mogą sobie pozwolić nawet ns 4 litrowe silniki.

U nas po wyborach skoczy cena PB95 pewnie znowu na 5 zł.

Edytowane przez slawinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna, podoba mi się S4  w sedanie, cena zakupu spora ale jak dla siebie to sobie pewnie skalkulowałeś, uszkodzenia drobne ale i tak większość elementów przodu do wymiany i się nazbiera

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna :thumbup1: , pewnie płynęła razem z moją :D

3 godziny temu, S4rote napisał:

Jako że Teksas w rankingu stanów rozjeżdżających zwierzęta zajmuje piąte miejsce (koło 60K rocznie :shock3: ) to na pierwszy rzut oka można było wywnioskować z jakiego typu kolizji pochodzą uszkodzenia :D 

To akurat prawie każda na aukcji ma w opisie :D . Po takim uszkodzeniu to raczej zająca musiała eSka ustrzelić , a nie łosia :decayed: 

Nie chciałeś tego sam złożyć ? - no , może za wyjątkiem szyby . Do twojej graty  myślę że kupiło by się w kolor , a składanie maks 3/4 godziny na spokojnie .

Jeśli chodzi o benzynę to napewno bardziej opłaca się ciągnąć z Stanów , chociażby ze względu na przebiegi , i trafienie  mało uszkodzonych . 

Działaj Panie :D , lusterka składane trzeba dołożyć do tego fajnego wyposażenia :wink: .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz sprzedać te koła?

Jestem zainteresowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dev napisał:

Chcesz sprzedać te koła?

Jestem zainteresowany

właśnie koła już zaklepał znajomy ,chyba że nie weźmie ostatecznie to dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, slawinho napisał:

Fajne autko po naprawie będzie rakieta,

Uszkodzenia nie są aż tak wielkie widziałem dużo gorsze  amerykance powypadkowe .

Polak  da rady będzie jak nowa z salonu.

Jedynie modlić sie żeby benzyna została w tej cenie co teraz.

Tam w USA mają tanią nafte więc mogą sobie pozwolić nawet ns 4 litrowe silniki.

U nas po wyborach skoczy cena PB95 pewnie znowu na 5 zł.

Dzięki :) jeli chodzi o paliwo to nie przejmuje się, firma sponsoruje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tył od sq5 to czasem nie tarcza 330mm czyli to samo co w serii s4 b8/b8.5 ? jedynie w kolorze różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki autka i wielki plus za szczery, prawdziwy i dokładny opis z podaniem konkretów cenowych :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem, ze nic się nie dzieje, a tu po prostu aktualizacja pierwszego postu. 

Ten dolot wygląda obłędnie! Mam apr carbonio w 2.0t ale w połowie tak dobrze nie wygląda:) oj tak patrzę na s4 jak Twoja i kusi zmienić auto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ten otwarty dolot sprawuje sie na codzień :mysli: Cały czas rozkminiam między tym APR co masz a wersją zamkniętą z IE. Mam chrapke na APR ale boje się, że na dłuższą mete ten dolot może być upierdliwy, przynajmniej tak słyszałem :D Jak z dźwiękiem przy prędkościach autostradowych 120-140 i przy spokojnej jeździe? Kompresor cały czas nie daje o sobie zapomnieć czy jednak budzi się tylko mocnieszym wciśnięciu gazu? Pozdrawiam i gratki auta :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...