Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chiptuning 1.8t AWT 4B0906018CG (Zrób to sam)


bandyta928

Rekomendowane odpowiedzi

image.thumb.png.e31c62fcb0a797bd516e59c10e8015be.png

 

No naprawdę świetnie Ci to wyszło, szczególnie te stabilne doładowanie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, soul87 napisał:

image.thumb.png.e31c62fcb0a797bd516e59c10e8015be.png

 

No naprawdę świetnie Ci to wyszło, szczególnie te stabilne doładowanie :) 

No ciekawe spostrzeżenie ale nie zauważyłeś że na logu który wyświetliłeś są 2 przejazdy a tunezilla wyświetliła 1 formujący którego nie powinienem logować przepraszam za błąd. 2  przejazd zaczyna się od 145 s .

1 wyświetlony przejazd jest formujący normalnie się go nie czyta dopiero następne są analizowane. Sterownik ma nowe zadania i się uczy, najlepiej by było trochę poganiać przed logowaniem finalnym ale bywa różnie ruch ,police itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i jak panie szanowny soul87 w twoim mniemaniu od 145s ten soft (bezpieczny) ma racje bytu czy jednak jest kiepski i powinienem oddać fartucha i nie czepiać się 1.8t vag

Dla uściślenia to jest moje 4 auto jeśli chodzi o strojenie 3* stage 1 i 1 stage 1,5 czyli dawnpipe +końcowy tłumik przelotowy, układ intercoolera wodnego, regulator ciś.pal.4bar aby trochę benzyna nadążała za lpg,

przy ostrym sofcie z którego jest log na tym temacie bez problemów silnik doszedł do odcinki fabrycznej na 4 biegu a w audi a3 aum to 225 km/h licznikowe. W tym momencie soft górą jest słabszy bo na 5 biegu silnik zachowywał się podobnie ale nie logowałem a bardziej słuchałem i odgłos silnika podczas zamykania szafy był raczej alarmujący odniosłem wrażenie że sprężyny zaworowe nie nadążają zamykać zaworów. W obecnym sofcie silnik rozpędza auto do 240 km/h w.g nawigacji i dalej nie idzie. Ciągle próbuję ustawić limit momentu po biegach 1i2 ale chyba vag nie zrobił tego dobrze bo sporo walki a rezultaty takie sobie szpera ułatwiła by robotę ale

kasa. Następna rzecz to wydech odetkałem wymieniając końcowy tłumik na przelot ale krew z uszu dołożyłem ślepą kichę jest lepiej dowodu police nie zabierze sprawdzałem 84 decybele ale przy normalnym podróżowaniu męczy szczególnie w okolicach 3 tyś/obr.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócimy do tematu jak ogarniesz LDRPID a nie będziesz polegać na adaptacjach n75 ECU które kasowane sa po każdym uruchomieniu auta więc za każdym razem będziesz miał na początku overboost który nie leczy się mniejszym demand na moment obrotowy tylko LDRPID.tymczasem nie rozwal komuś silnika :)

 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto przejechało od softa 700 km jest ok żadnych problemów takie problemy jak wyświetlone w tunezzila to czuć normalnie podczas jazdy.

Auto przyspiesza płynie itd.

Stage 1 nie wymaga modyfikacji modelu ldrpid bo nie zmieniamy turbo-sprężarki. Można zmodyfikować cały model ldrpid np. w celu lepszego, wcześniejszego wstawania dysfunkcyjnej turbiny ale jest to głupie ,namęczymy się a potem dojdziemy do wniosku że jednak turbo słabo robi i wymienimy na nowe i trzeba wracać do parametrów seryjnych . Jedyne co się robi to podnosi się ldrxn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2022 o 12:52, Pinokio 1700 napisał:

Jedyne co się robi to podnosi się ldrxn.

normalnie bym sie tu nie odzywał ale w obronie autami forumowych...  proszę Cię abyś nikomu z forum nie zrobił takiego softa gdzie podnosisz tylko LDRXN :)

 

Co do turbo to sie jeszcze wiele musisz nauczyć. a nowe nawet zwykle k03 turbinki w tych czasach juz nie pasują do fabrycznego modelu LDRPID, może się kiedyś przekonasz :) 

Edytowane przez soul87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli modyfikujesz inne to podaj nazwy ja nie piszę że jestem znawcą tematu.

Tytuł brzmi Chiptuning 1.8t AWT 4B0906018CG (Zrób to sam).

Co do "turbinek" to jeszcze nie walczyłem chińczykami i innymi wynalazkami,

walczyłem z turbo regenerowanym które nie chciało wstawać ale potem i tak wymieniłem na regenerowaną fabrycznie z int-cars wgrałem model ldrpid fabryczny i było wszystko git.

Jeśli chodzi o forum to nikt nie posiada mojego softa, auta które zrobiłem są moje lub moich przyjaciół w sumie 4 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...