Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gniazda zapalniczek


GREG1975

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę podłączyć powerbank pod ACC  przewodem pod bezpiecznik ktory zapewnia min. 20A, chcialbym wykorzystać do tego któreś z wolnych gniazd , ale nie wiem które wolne gniazdo daje 20A , w książce serwisowej nie ma rozpiski wolnych gniazd, ile dają amperów. Help....

Edytowane przez raqu43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie podciągnij z węzła klemy /zacisku 15 odpowiedniego przekroju przewód do puszki i zabezpiech odpowiednim bezpiecznikiem. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Podpinam się pod temat, mam A4 B9 2.0 TFSI 190 KM, zakupiłem nie sprawdzając wczesniej gniazd zapalniczek ( kto to robi przy zakupie???) Dopiero przy próbie podpięcia kamerki okazało się że na żadnym gniazdku 12V i zapalniczek nie mam prądu. Dzięki temu w/w opisowi znalazłem miejsce bezpieczników gdzie o miejsce wyżej tj.7 od dołu byla spalona 20A. Wyżej i niżej też są 20 ale z białym napisem 20 jakby orginalne. Ta 20 wyglądała trochę inaczej bez bialego napisu więc zakładam że była już wymieniana. Ale zadowolony poszukałem nowego bezpieczika i wymieniłem....odrazu go spaliło. Nic nie jest podpięte na żadnym gniazdku 12V ani na zapalniczkach. Proszę o sugestie i pomoc. Nie wiem od czego zacząć czy od elektryka czy od mechanika podpiąć na komputer i zobaczyć czy są jakieś błędy. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2020 o 14:35, Muskel1 napisał(a):

No jest przepalony. Wymień i zobaczymy.

 

W dniu 30.07.2021 o 21:26, Muskel1 napisał(a):

Witam mógłbyś rzucić okiem na mój problem.i coś podpowiedzieć. Z góry dziękuję 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Podepnij pod komputer i wrzuć pełny autoscan.

Ok dzięki.  Umoeie się z mechanikiem na podpięcia do komputera. Wszystko inne działa albo się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, T O R K A napisał(a):

Ok dzięki.  Umoeie się z mechanikiem na podpięcia do komputera. Wszystko inne działa albo się okaże.

Zadzwonię jeszcze do poprzedniego  właściciela czy korzystał wgole z tych gniazd czy były sprawne. Bo nie działa żadne nawet te w bagażniku. Dzięki ze się odezwałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie gniazda połączone są ze sobą i zasilane z tego jednego bezpiecznika. Jeżeli któreś z nich robi zwarcie, to bezpiecznik się przepala i żadne gniazdo nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, T O R K A napisał(a):

Umoeie się z mechanikiem na podpięcia do komputera. Wszystko inne działa albo się okaże.

Niech Ci mechanik przyśle pełny protokół diagnozy ze wszystkich sterowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Muskel1 napisał(a):

Wszystkie gniazda połączone są ze sobą i zasilane z tego jednego bezpiecznika. Jeżeli któreś z nich robi zwarcie, to bezpiecznik się przepala i żadne gniazdo nie działa.

Mam nadzieję że to tylko to ale się okaże. Dam znać co było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Wszystkie gniazda połączone są ze sobą i zasilane z tego jednego bezpiecznika. Jeżeli któreś z nich robi zwarcie, to bezpiecznik się przepala i żadne gniazdo nie działa.

Ok. Dam znać co było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Muskel1, szukałem na forum podpowiedzi jak zdemontować tunel środkowy w a4 b9 i napotkałem Twoje podpowiedzi innemu użytkownikowi. Muszę dostać się do gniazd tego nad miejscem na kubki 12V i zapalniczki pod łokietnikiem. Dzwonilem do elektryka ktory potwierdził że jakieś gniazdo robi zwarcie. Są jak wiesz jeszcze dwa gniazda przed tylnymi siedzeniami pod regulacją temperatury na tyl auta i z tyłu w bagażniku. Czy masz wiedzę jak dostać się do tych pierwszych dwóch gniazd aby czegoś nie zniszczyć. I tak mysze czekać na wizytę do następnego tygodnia wiec może coś spróbuję rozebrać i poodpinać te gniazda aby wykluczyć jakieś zwarcie. Serdecznie dziękuję za wskazówki.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręcony jest tunel z dzwignią biegów ale nie widzę aby ruszone było to wejście z przodu 12V i gniazdo pod łokietnikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest. Ablagefach Multimediageräte.

Screenshot_20230513_060843_Adobe Acrobat.jpg

Screenshot_20230513_061935_Opera.jpg

Screenshot_20230513_062155_Adobe Acrobat.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę dziękuję za pomoce, Muskel1 robisz wszystko co możliwe. Schemat napewno się przyda. Najlepiej znleżdz filmik na yuotube ale to poszukam na ruskich stronach. Kiedyś szukałem o zmianie nagłośnienia w drzwiach i u nich wpisując za pomocą google tłumacz po rosyjsku znalazłem jak krok po kroku rozebrać drzwi.

Ale do tematu, za rozbiórkę tunelu zabierałem się jak za jeża, posprawdzałem zgodnie z poleceniami czy w gniazdach 12V i zapalniczkach nic nie ma co mogłoby robić zwarcie. I nic wszystko wygląda normalnie jednak bezpiecznik paliło. ale w nocy mnie oświeciło że nie sprawdziłem banalnej rzeczy, otóż wyciągnąłem z gniazd obie zapalniczki tj tą z podłokietnika i z tyłu na tunelu. I......po wymianie bezpiecznika cisza. Nic nie błysnęło i bezpiecznik cały. Wpinam kamerkę i hula czyli działa. Jeździłem pół dnia i nic nie pali , kamerka działa czas i jestnapięcie na wszystkich czterech gniazdach. Banalna rzecz którą nawet elektryk mi nie podpowiedział tylko odrazy że Audi ma słabe gniazda i po kilku użyciach potrafi zwierać. Ale nie ważne. 

Muskel1 dziękuję Ci za to że robiłeś co mogłeśbardzo to doceniam. Póki co temat zakończony, działa. Także jeżeli komuś się coś takiego przytrafi niech też wszystko posprawdza i powyciąga. Pozdrawiam

Zadowolony forumowicz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zapalniczka robiła zwarcie. Miałem Ci napisać abyś powyciągał wszystko z gniazd ale czytałem wcześniej, że napisałeś że w gniazdach nic nie jest podłączone, więc myślałem że tak jest:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...