Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B8 1.8 TFSI (160KM) Moja Piękność


NelsonPL

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, szafa napisał:

Nie, b8 ma 314 przod i 300 tyl ? A do reszty zaangażowanych w dyskusje, Panowie nie warto ?

Dużo się różni wagą od takiego b6/7, że Audi zmniejszyło proporcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Muskel1 napisał:

A gdzie pisze, że ten zestaw jest za słaby? Tak wyjechał z fabryki więc hamuje normalnie.

Tutaj z Tobą pozwolę się nie zgodzić. Jakiś czas temu dostałem na czas prac serwisowych mojej B8 jako auto zastępcze B9. Podczas pokonywania standardowo trasy Wrocław - Strzelin (trasa dość mocno kręta, sporo przyspieszania i hamowania), pod koniec trasy samochód przypomniał mi, że istnieje takie zjawisko jak fading hamulców. Dojeżdżam do łuku, próbuję zwolnić a hamulce mają 50% skuteczności. W mojej B8 od paru lat mam zestaw hamulcowy 345/330 i zapomniałem o czymś takim jak fading i nie musiałem zastanawiać się podczas trasy czy "za dużo już nie hamowałem". Po moim doświadczeniu gdzie B9 ma fabryczny zestaw hamulcowy, nie przyznam Ci racji, że jak "wyjechał z fabryki to musi hamować". W moim przypadku ta sama trasa, ten sam styl jazdy i w przypadku mojej B8 z hamulcami od Q5 nic się nie dzieje a w przypadku B9 z fabrycznymi hamulcami pod koniec trasy nie mam hamulców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie chcąc Ciebie obrażać ale tu wina nie leży po stronie hamulców tyllko kierowcy. Od prawie 30 lat jeżdżę najróżniejszymi pojazdami i jeszcze nie zdarzyło mi się, tak jak Tobie przegrzać hamulców. Włącznie z pokonanywaniem najróżniejszych tras (góry, serpentyny itp). OEM hamulce nie są na tor wyścigowy. Jak jeździsz cyfrowo (gaz i hamulec na przemian) to się nie dziw, że masz fading. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje przywykłeś do większych hamulców i według mnie hamowałeś mniejszym zestawem tak samo, jak większym. Do tego definicja normalnej jazdy.. ja jak znam trasę to dostosowuje prędkość do niej, nie przyspieszam żeby za 200 m hamować.

 

Tak jak Muskel napisał, jeździłem już 4 Audi ze stockowymi heblami, w żadnym nie miałem problemów z hamowaniem przy odpowiedniej jeździe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Langista napisał:

Do tego definicja normalnej jazdy.. ja jak znam trasę to dostosowuje prędkość do niej, nie przyspieszam żeby za 200 m hamować.

To właśnie miałem na myśli. Ale znając tylko 2 położenia pedałów hamulca i gazu (max góra i max dół) nie ma się co dziwić, że przegrzał. Najlepiej jeszcze bo pewnie zwichrował tarcze auta zastępczego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Langista napisał:

Na moje przywykłeś do większych hamulców

Ty się z Tobą zgodzę, człowiek szybko się przyzwyczaja do dobrego. I dokładnie o to chodzi, po co jeździć  na słabszym zestawie jak można jeździć na lepszym, bardziej bezpiecznym. Fakt, wtedy mi się trochę spieszyło i musiałem podgonić trasę (niech rzuci kamieniem ten który nigdy w życiu się nie spieszył). Ja tą trasę pokonuje 4-6 razy w tygodniu, wiem czego spodziewać się na każdym kilometrze. Czasem wolniej, czasem szybciej, jak to w życiu. Nie zmienia to faktu, ze na lepszym zestawie do tego zjawiska by mi nie doszło. Dodatkowo lepszy zestaw będzie bezpieczniejszy po krętych trasach górskich czy jazdy z przyczepką.

16 godzin temu, Muskel1 napisał:

To właśnie miałem na myśli. Ale znając tylko 2 położenia pedałów hamulca i gazu (max góra i max dół) nie ma się co dziwić, że przegrzał. Najlepiej jeszcze bo pewnie zwichrował tarcze auta zastępczego. 

Kolego Muskel1, nie martw się, nie przegrzałem hamulców i znam różne położenia pedałów hamulca i gazu. Nie mierz wszystkich swoją miarą.

Wiem jak się obchodzić z samochodem, fakt nie jeżdżę jak emeryt i czasem wychodzę ponad 2k obrotów (turbo też musi popracować). Moją czarnulę posiadam już 6 lat i jest to okres bez ani jednej awarii, o czymś to jednak świadczy. Gdybym katował silnik tak jak sugerujesz w swoich wypowiedziach, to dawno już by siedziała więcej w warsztacie niż jeździła. Myślę również, że sam nie wiesz na czym polega fading skoro insynuujesz, że po spuchnięciu klocków wichrują się tarcze, nie przesadzajmy. Czasem moi kumple z roboty pokręcą się cywilnymi wozidełkami po torze i tam im często dochodzi do spuchnięcia hamulców, żaden po przejechaniu paru kółek nie zmieniał tarcze na nowe.

Edytowane przez wolwerin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wolwerin napisał:

Wiem jak się obchodzić z samochodem, fakt nie jeżdżę jak emeryt...

Normalna jazda nie jest jazdą jak emeryt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wolwerin napisał:

Wiem jak się obchodzić z .... .

Najwidocznie nie wiesz skoro doprowadzasz do fadingu.

6 godzin temu, wolwerin napisał:

 Myślę również, że sam nie wiesz na czym polega fading skoro insynuujesz, że po spuchnięciu klocków wichrują się tarcze

Chyba to Ty nie wiesz. Klocki nie puchną bo to to nie ciasto w piekarniku. W zależności w jakim stopniu przegrzałeś hamulce możesz doprowadzić do skrzywienia tarcz:hi:

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zestaw, jaki wyjechał z fabryki, nie ma złych hamulców. Jeśli ktoś normalnie jeździ, spełnia on w 100% swoje zadanie. 

Pośpiech w czasie prowadzenia samochodu to najgorsze co może być.

Dużo kierowców takich co się spieszyło, jest już na tamtym świecie.

Wsiadając za kółko, trzeba myśleć i być bardzo uważnym a pośpiech w tym nie pomaga.

 

 

Edytowane przez NelsonPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze Zimmerman tyl + klocki + wahacze...:cygaro:

20210528_230658.jpg

20210528_230605.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny cel:

Projektory - (tył):cygaro:

41ONx6fr+IL._AC_SY780_.jpg

Edytowane przez NelsonPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, NelsonPL napisał:

Następny cel:

Projektory - (tył):cygaro:

41ONx6fr+IL._AC_SY780_.jpg

A co 4 szt na stanie nie mieli czy za dużo roboty na jeden raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kamelus_ napisał:

A co 4 szt na stanie nie mieli czy za dużo roboty na jeden raz?

Z Niemiec będą szły. W Polsce nie mają.:guma:

Na te z przodu jeszcze czekam. Mają być pod koniec tygodnia.:cygaro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, najpierw coś załóż na tą swoją piękność a potem pisz, o następnych planach. Na tą chwilę jesteś strasznie gołosłowny, dużo piszesz ale mało robisz.. Ciągle wrzucasz zdjęcia z internetu ale nic ze swojego samochodu. Projektory to są chyba produkowane na marsie, bo już z 3 tygodnie do Ciebie jadą...  

  • Pomoc techniczna 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2021 o 14:11, NelsonPL napisał:

Z Niemiec będą szły. W Polsce nie mają.:guma:

Na te z przodu jeszcze czekam. Mają być pod koniec tygodnia.:cygaro:

Nie mają? Mają tylko Ty wolisz robić z siebie klauna na forum xD Nie oszukuj się, Twoje B8 nawet nie równa się wyposażeniowo do aut z lat świetności Depeche Mode :cygaro: Tylko korbek brakuje. Ja zamawiałem klamy od RS4 z DE i były na 3 dzień u mnie, praktycznie błyskawiczne dojście. U Ciebie to miesiąc idzie :D 

 

Edytowane przez BLENDEK
  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, NelsonPL napisał:

No i wiadomo z kim Edyta Górniak miała bliskie spotkanie trzeciego stopnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...