Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Check engine


Karo1

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.08.2020 o 13:25, przem8 napisał:

Jeśli silnik bierze olej, jak to w tfsi, to kat może być zapchany.

Jak bedzie bardzo dużo oleju zużywał może go zasyfić ale to co spali (w miare normy)  razem z paliwem raczej nie. Dużo gorsze sa dla katalizatora za wysokie temp. doprowadza to do stopienia sie ceramiki. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2020 o 13:25, przem8 napisał:

Jeśli silnik bierze olej, jak to w tfsi, to kat może być zapchany.

Piszesz tak bo kolega kolegi Ci powiedział? Pokaż mi choć jeden przypadek EA888 z zapchanym katalizatorem przez to że silnik zużywa olej. 

Ja przed remontem silnika miałem już duże spalanie oleju i to w takim stopniu że końcówkę wydechu miałem tłustą od oleju a mimo to nie zapchał mi się katalizator. I jakoś 5.5 roku po zrobieniu silnika nie mam problemu z katalizatorem przez to że silnik zużywał olej.

W dniu 9.08.2020 o 21:18, Karo1 napisał:

Na jednej z facebookowych grup, stwierdzili ze być  może uszczelka, ale z tego co wiem to ona ma zupełnie inne objawy. Oby było tak jak mówisz i żeby to była jakaś pierdoła.

Na faceboku wstawiają zdjęcie tunelu środkowego z pytaniem "czy te gumowe podkładki z uchwytu na kubki da się wyjąć?" więc poziom wiedzy/intelektu co poniektórych osób zmusza do zastanowienia się czy wogóle używają rozumu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zabiello napisał:

Piszesz tak bo kolega kolegi Ci powiedział?

Dziesięciu kolegów nawet.

Ulżyło Ci czy musisz jeszcze jakoś odreagować remont silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sie co sprzeczać koledzy, fakt jest taki, że jak do katalizatora nie będzie się wręcz lała oliwa to to przeżyje. U jednego zapchło u innego nie. Wszystko zależy od ilości i czasu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zdarza sie, ze jak ktos jezdzil dluzszy czas z poborem oleju to kat lubi stracic sprawnosc i wyrzuca blad... niestety ale przebiegi na liczniku nie zawsze sa takie jakie auto ma w rzeczywistosci..

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...