Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakup przepływomierza


S4lwia

Rekomendowane odpowiedzi

nie kombinuj - kupiłem kiedyś 1.8t po rozgrzaniu kulał na wolnych obrotach i gasł , ogarnięte wszystkie podciśnienia odmy itd i ciagle to samo , zaglądamy do przepływki ( żeby podmienić od kolegi ori ) - a tam nówka SKV germany ( chinol ) - po wymianie na nówkę Boscha ( niestety 380 zl ) autko śmiga do dziś bez żadnych problemów... także naprawdę nie warto wydawać 180 zł czy tam 200 zł bo zaraz i tak będziesz musiał wydać 400 na ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosch obecnie nie jest taka super marka jak kiedys i bardzo duzo ludzi narzeka na jakosc i ich czesci tez padaja.

Co do WRC to za niska polka cenowa jak na czesc elektryczna. Sama nazwa WRC parts gryzie sie troche ze znaczeniem slowa WRC ale to chyba cytujac kabarety "chinski chwyt marketingowy". Daj raz a porzadnie i kup cos (oryginal) na czym bedziesz miec pewnosc ze auto bedzie jezdzic sprawnie i bezproblemowo..

Edytowane przez Majers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2020 o 13:16, Pieterb napisał:

ludzie wrzucają te opinie zaraz po zakupię gdy założą do auta i działa albo kilkanaście dni po zakupię a założę się że po pół roku/roku pada a opinia już wystawiona.

Jest to poniekąd prawda, jeśli założysz część i działa to piszesz pozytywa. Jeśli działa to ok, ale jeśli się spieprzy to nie chce Ci się grzebać i pisać, że jednak padło. ALE nie ukrywając, więcej opini pisze się jeśli coś się spieprzyło i nie działa, lub padło od razu po zakupie.

Druga sprawa, patrząc na opinie wrc parts na google jasno widać, że sa to opinie kupione. Kto normalny kupuje w hurtowni część i pisze pozytywny komentarz firmie w której kupił oraz producentowi? No chyba, że to ja jestem jakiś inny :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, 400 zł na oryginał czy boscha to mnie nie stać. Chciałam z mechanikiem załatwić sprawę tzw. "po taniości" ale kupując nowy nieużywany produkt. Jeśli ktoś kupi dany produkt i napisze opinie w internecie, że działa i jest zadowolony to coś złego? W miarę przyzwoite zachowanie, przynajmniej dla mnie. Jak to, wrc opinie mają kupione? Myślisz, że sami sprzedający piszą sobie pozytywne opinie i dają gwiazdki w google?

Jeśli tak odradzacie zakup nowego wrc parts lub jakiegokolwiek zamiennika to lepiej kupić używany? Mam wtedy jakąś gwarancję lub na co zwrócić uwagę żebym kupiła sprawny? Tak jak napisałam wcześniej, autem nie będę jeździć długo gdyż planuję zmianę w przyszłym roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, S4lwia napisał:

Jeśli ktoś kupi dany produkt i napisze opinie w internecie, że działa i jest zadowolony to coś złego? W miarę przyzwoite zachowanie, przynajmniej dla mnie. Jak to, wrc opinie mają kupione? Myślisz, że sami sprzedający piszą sobie pozytywne opinie i dają gwiazdki w google?

ale przeczytałaś to dokładnie? Wystawione opinie są bardzo mało wiarygodne i napisaliśmy dlaczego.

Ale oczywiście zrób jak uważasz.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie opinii to są to opinie kupowane, płacisz komuś za wypisywanie dobrych opinii "żeby w google ładnie wyglądało". I właśnie z całym szacunkiem ktoś taki jak Ty szukając opinie na temat wrc polska czyta takie kupione komentarze. To nie są osoby wiarygodne, które faktycznie kupiły produkt i go chwalą, tylko podstawione osoby. Tak działa również telewizja oraz klienci w sklepach itp itd. W załączniku wrzucę Ci zdjęcie opini jednego "klienta" wrc. Nie wydaje się dziwna? Muszą współpracować z firmą Rodon i wzajemnie (mówiąc brzydko) robią sobie dobrze.

Odnośnie przepływomierza to kup w końcu coś co będziesz mogła założyć i nie martwić się czy jutro rano z autem nie będzie się działo to co do tej pory. Tzn kup używany oryginał- poszukaj na allegro aukcji gdzie często dają gwarancję rozruchową i podmień po prostu przepływomierz. Nie bój się części z rozbitków czy aut ze "szrotu" bo te części pojeżdżą dłużej niż to wrc parts ciągnięte z chin, gdzie wiadomo jaka elektronika jest- jako tako. P.S. poszukaj też na allegro, może będzie jakaś aukcja "leżaków magazynowych",czasem można kupić oryginał za dobrą cenę

opinie wrc polska.png

Patrząc na to zdjęcie i czytając tą opinię, ktoś kto to pisał nie może się chyba doczekać aż jego auto się popsuje żeby założyć kolejna część WRC Parts i napisać kolejną opinie jakie to super części :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę koledzy wykrakaliście, mój też błąd, że wyraziliście opinie a ja nie posłuchałam bo zamówiliśmy jeden przepływomierz wrc parts i był nie wiem czy uszkodzony czy co tam było ale nie było żadnej reakcji po założeniu nowego. Mechanik odesłał niedziałający i powiedział, że bierze sprawę na siebie jeśli drugi będzie uszkodzony to nie poniosę kosztów. Wtedy chyba zdecyduje się na używany z jakąś gwarancją rozruchową bo nowego oryginału nie chce kupować, wiadomo jak jest w kraju przy pandemii. Ciekawe czy trafiliśmy po prostu na wadliwą sztukę (tą wersję bym wolała) czy sprawdzi się co napisaliście wyżej i będzie problem :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jesteś mi w stanie podpowiedzieć z doświadczenia czy jeśli kupię używany przepływomierz jeśli kolejny wrc okaże się uszkodzony to będzie okej? Jeśli np ktoś da gwarancję rozruchową 3 miesięczną wystarczy na sprawdzenie czy trochę pojeżdżę na tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używany jak to używany też może paść po jakimś czasie. Także nie licz że to będzie działał w nieskończoność bo tego nigdy się nie wie ale jest duża szansa że podziała znacznie dłużej i lepiej.

Inna sprawa czy u Ciebie aby napewno uszkodzony na 100% jest przepływomierz a nie np wiązka, wtedy to żadne wymiany czy to ori czy nie nic nie dadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałam wcześniej, podmieniliśmy z jeżdżącego auta przepływomierz i mechanik posprawdzał, powiedział że teraz jest dobrze i mamy winowajcę. Nowym przepływomierzem sugerowałam się, że jeśli będzie coś nie tak to będę mogła zareklamować z mechanikiem do wrc parts i zwrócić towar, no ale jeśli używany ma działać dłużej i z tego co czytałam wyżej utrzymywać parametry to będzie również dobrym wyjściem nie chcąc płacić za nowy oryginał bo tak jak wspominałam auto będzie na sprzedaż jakoś po nowym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 jaki mi koledzy doradzą przepływomierz?. silnik 1.8t ajl przeplywka oryginalna o numerach 037906461C, padla a ceny nowej zaczynaja sie od 1900zl. raczej do 20letniego auta to nie oplacalne ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr Bosch 0 280 217 117 - rzeczywiście w sieci ceny od 1750 zł w górę - celuj w używkę w tej sytuacji albo ryzykuj inny zamiennik ( pierbirg? Hella? ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...