Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i podłączenie lusterka fotochrom w A4 B6


mm.max

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.12.2019 o 10:52, GreGoriO napisał(a):

post 512, powyżej!
masz podane kolory jakie są w kostce lusterka
pin 1 = zasilanie lusterka (z MCE, kostka 32-pin/18 – w drodze do MCE kabel przechodzi przez pomarańczowy 17-pinowy konektor – pin 3 – w lewym dolnym słupku A) [czarno/niebieski]
pin 2 = masa [brązowy]
pin 3 = rozłączenie fotochromu po wybraniu biegu wstecznego (z MCE, kostka 32-pin/30 – w drodze do MCE kabel przechodzi przez pomarańczowy 17-pinowy konektor – pin 9 – w lewym dolnym słupku A) [niebiesko/czerwony]
pin 4 = aktywacja fotochromu dla lusterek zewnętrznych [fioletowo/biały]
pin 5 = aktywacja fotochromu dla lusterek zewnętrznych [fioletowy]
pin 6 = sygnał z czujnika światła oraz rozłączenie fotochromu w przypadku włączenia lampki w podsufitce (do MCE, kostka 32-pin/19 – w drodze do MCE przechodzi przez panel świateł pin 1 -> pin 11 a następnie przez pomarańczowy 17-pinowy konektor – pin 13 – w lewym dolnym słupku A) [brązowo/czarny – od lusterka do lampki, biało/fioletowy – od lampki do MCE]

a jakie ty masz to już musisz spisać i porównać.

 

Hej, mam lusterko wewnętrzne fotochrom, automatyczne światła, DRL, czujnik zmierzchu, deszczu.

Czy do podłączenia fotochromu zewnętrznego muszę pociągnąć kable od pinu 4 i 5 z kostki lusterka wewnętrznego do obu lusterek zewnętrznych? 

Może taką wiązka już istnieje u mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli istnieje to najprościej sprawdzić w kostce słupka A czy są obsadzone odpowiednie piny. Najmniej rozbierania plastików. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Damlok24 napisał(a):

A które to piny mają tam być?

Tu kolega pięknie rozpisał jak idą przewody od fotochromu. Interesuje Cię kostka T17 (pomarańczowa w słupku A)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, bo w sumie jestem na etapie montażu zewnętrzych fotochromów. Lewa strona skończona. W prawej mam pociągnięte kable idące w drzwiach. Natomiast sprawa komplikuje się z połączeniem kabli z słupka do czego? Właśnie czego? Z prawej strony brak pomarańczowej wtyczki, mam tylko czerwoną w której nie widzę podobnych kabli do tych z lewej. Czy musze z lewej wtyki t17 ciągnąć dwa kable pin 7,8 do wtyki t20 słupek pasażera? Czy jak to wyglada. Z góry dzięki i pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 2 opcje.

Albo pociągnąć kable z pomarańczowej wtyczki w słupku A kierowcy do wtyczki T20a drzwi pasażera, albo kable z kostki lusterka wewnętrznego do kostki drzwi pasażera. 

Okablowanie wygląda tak że z kostki lustra wychodzą 2 kable, które rozgałęziają się zarówno do lewych drzwi jak i prawych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką opcje lepiej wybrać? Którędy z pomarańczowej wtyki pociągnąć kable? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma znaczenia jaką opcje wybierzesz, wybierz tam gdzie łatwiej. Wg mnie prościej zejść od lusterka prawym słupkiem A do kostki drzwi niż z lewej strony auta na prawą w dedykowanych torach kablowych pod deską rozdzielczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaTeo85 ja też ale w C6 rozdzielilem kable przy lusterku i do każdego słupka od góry - tak jest łatwiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Banan napisał(a):

@MaTeo85 ja też ale w C6 rozdzielilem kable przy lusterku i do każdego słupka od góry - tak jest łatwiej

u siebie zrobiłem tak samo. bo nie trzeba się męczyć pod deską, a zdjęcie osłony słupka A to 10minut roboty, plus lampka podsufitki i w max godzinę z zarabianiem pinów jest po wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2023 o 22:43, MaTeo85 napisał(a):

Tu kolega pięknie rozpisał jak idą przewody od fotochromu. Interesuje Cię kostka T17 (pomarańczowa w słupku A)

 

Nie ma pinów 9 i 19 w T20 (czarna kostka idącą że słupka do drzwi), więc domniemam, że całą wiązkę trzeba robić. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Edytowane przez Damlok24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak trzeba dołożyć kabelki 

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wiecie jaki numer ma lusterko fotochrom z kompasem?Ten numer co jest na pierwszej stronie,to jest chyba bez kompasu? dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłem odpowiedz:)

8E0 857 511 B - fotochrom + czujnik światła + kompas (stosowane w B6 na rynku USA)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy pod zwykla szybe podlacze lusterko z czujnikiem deszczu? Jak tak to od jakiego samochodu.

Interesuje mnie tylko czujnik deszczu zmierzchu nie musi dziłac jak cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie, chodź były przeróbki i sztukowanie czujnika deszczu pod zwykłą szybę. Poszukaj na forum. Czujnik deszczu działa razem z czujnikiem zmierzchu, nie da się mieć jednego z nich i tylko w B7, lub jeśli zrobisz swap MCE z B7 do B6. (Sporo gimnastyki z tym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...