Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dużo pary film


knapior

Rekomendowane odpowiedzi

Norma,jak temperatura spadnie to będzie więcej tej pary. Przy lpg występuje większa kondensacja pary w wydechu niż przy pb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

knapior Dobrze by było abyś się zdecydował czy to dym czy para? Bo to gigantyczne różnica.

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2020 o 19:17, Pieterb napisał:

knapior Dobrze by było abyś się zdecydował czy to dym czy para? Bo to gigantyczne różnica.

A czy ta para nie ma zapachu spalonego oleju? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Raczej nie bo to biała chmurka jest, która się do góry unosi, olej spala na siwo-niebieski i utrzymuje się raczej u dołu nim opadnie. 

LPG zawiera więcej wodoru niż benzyna co w czasie spalania prowadzi do powstawania więcej pary wodnej. Nie tyle niska temperatura zewnętrzna co wilgotność powietrza sprawiają, że są większe chmurki z rury. Czym większa wilgotność powietrza tym mniej wilgotności z wydechu może być wchłonięte przez powietrze co prowadzi do powstania pary wodnej. Dlatego wam w łazienkach lusterka parują jak idziecie pod prysznic. Nie dlatego że jest zimno

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Muskel1 napisał:

. Raczej nie bo to biała chmurka jest która się do góry unosi, olej spala na siwo-niebieski i utrzymuje się raczej u dołu nim opadnie. 

LPG zawiera więcej wodoru niż benzyna co w czasie spalania prowadzi do powstawania więcej pary wodnej. Nie tyle niska temperatura zewnętrzna co wilgotność powietrza sprawiają, że są większe chmurki z rury. Czym większa wilgotność powietrza tym mniej wilgotności z wydechu może być wchłonięte przez powietrze co prowadzi do powstania pary wodnej. Dlatego wam w łazienkach lusterka parują jak idziecie pod prysznic. Nie dlatego że jest zimno

niestety większość nie potrafi rozróżnić czy to dym czy para i co roku szczególnie jesienią jest ta sama historia i nie tylko na tym forum(ludzie piszą z płaczem że dymi i czy to normalne) ;) - dlatego ja chciałem tak proforma dopytać.

A autor sam użył słowa dym a nie para i to aż 2 razy, chodź mnie to na oko też wygląda na parę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w normie u mnie też para idzie jak cho..ra czasem, ale to naturalne na lpg. Wystarczy pojeździć jakiś czas na pb żeby pozbyć się wody z wydechu i nic nie będzie do momentu ponownej jazdy na lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...