Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kto zmieniał kierownice ?


rysuchom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Koledzy bardzo proszę o kontakt w kwestii wymiany kierownicy w A4 b6  na multi z A4 b7 celem wymiany doświadczeń . Mozna na priv. [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniałem w b6 na kierownicę z B8 (taka sama jak w B7 tylko guziki z chromem) ale z tego co kojarzę to masz problem z radiem nie ori a nie samą kierownicą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj MaTeo 85, dzięki,że odpowiedziałeś na mój apel. Nie wiem, czy to problem z radiem. pozwól,że opisze wszystko po kolei. Mam A4 b6 2001r., bez CAN.Wyszła fabrycznie z 4 ramienną kierownicą bez multi i z radiem 1 DIN. Aktualnie zamontoawłem kierownicę z A4 b7, czteroramienną z przyciskami multi, odpowiednią poduszką, taśmą, modułem kierownicy z lterką Q oraz wymieniłem kostkę taśmy. Zakupiłem chińskie radio 2 DIN, które obsłuuje funkcję multi. Niestety przyciski na kierownicy świecą ale nie mam pojęcia jak podłączyć funkcję multi. Na forum czytam,że nalezy dokupić adapter CANBUS CTSAD 002.2 . Pytanie brzmi, jak Ty ogarnąłeś ten problem?

Android-5.1-Car-Stereo-User-Manual.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Fido. Czytałem Twój post kilka razy. Twoje auto posiada magistralę CAN , moje nie. Czy kupowałes jakis adapter, czy wystarczyło tylko kodowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz ze nie masz can bo to nieprawda - mozesz co najwyzej nie mieć kablelków can infotaimnent podciagniętych z licznika do radia 

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Bardzo prosze abyś przejrzał instrukcję mojego radia, szczególnie popatrz na stronę 27 gdzie jest info odnosnie Canbus, czy to oznacza , że nie muszę ciągnąć Canbusa z licznika , czy kupować adapter. Instrukcja w złączniku.

Android-5.1-Car-Stereo-User-Manual.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklej jeszcze pinout radia.

Ogólnie can musisz pociągnąć z niebieskiej kostki licznika pin 19 i 20 jak dobrze pamiętam. Później poszukam to wkleje schemat. Wystarcza 2 przewody skręcone ze sobą. Xtrons chyba raczej powinien działać bez dodatkowych modułów can bus ale to trzeba obadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz pinout licznika https://mega.nz/file/Keo1Xb7Q#ZRRud4AurO3bqtPE1ziqWUFJGMF-F38ZWnczX1Fdz0U , kolega dobrze pamiętał że pin 19 i 20 niebieskiej wtyki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na radiu masz can RX i can tx więc jest szansa że to by było to. Ale poczytaj jeszcze jak inni instalowali stacje xtrons'a dla pewności czy bez dekodera to będzie gadało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

can rx I tx to bardziej odpowiada can odbiór ( r jako reciever ) i can nadawanie ( t jak transciever ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znależć informacji gdzie podłaczyc te kabelki KEY1 i KEY2 , czy nikt tego nie instalował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rysuchom napisał:

Nie mogę znależć informacji gdzie podłaczyc te kabelki KEY1 i KEY2 , czy nikt tego nie instalował ?

Już tu pytałeś. 

Ile postów jeszcze napiszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam nadal , bo nikt konkretnie nie odpowiedział na moje pytanie.Uzyskane odpowiedzi sa nie precyzyjne , nie wypowiada sie nikt kto już to przerabiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...