Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Podnośnik dwukolumnowy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie, rozglądam się powoli za jakimś podnośnikiem dwukolumnowym. Taki żeby bez problemu podniósł A6 C7 i inne podobnego gabarytu auta.  Znalazłem coś takiego :

SKLEP.PHU-SZCZEPAN.PL

Podnośnik hydrauliczny o udźwigu 4 ton z ręcznym zwalnianiem blokad, to doskonała propozycja dla wszystkich warsztatów.

Co myślicie o tym hydraulicznym? A może lepszy byłby jakiś używany zwykły śrubowy?

Mile widziane inne sugestie przy wyborze podnośnika.

Opublikowano

W sprawie wyboru podnośnika nie pomogę ,ale obejrzyj sobie jeden odcinek profesora Krisa wlasnie o podnośnikach których  używa w swoim warsztacie. 

Opublikowano
39 minut temu, audicoman napisał:

Panowie, rozglądam się powoli za jakimś podnośnikiem dwukolumnowym. Taki żeby bez problemu podniósł A6 C7 i inne podobnego gabarytu auta.  Znalazłem coś takiego :

SKLEP.PHU-SZCZEPAN.PL

Podnośnik hydrauliczny o udźwigu 4 ton z ręcznym zwalnianiem blokad, to doskonała propozycja dla wszystkich warsztatów.

Co myślicie o tym hydraulicznym? A może lepszy byłby jakiś używany zwykły śrubowy?

Mile widziane inne sugestie przy wyborze podnośnika.

Potrzebujesz tylko dla swoich potrzeb czy do warsztatu?

Opublikowano
  • Autor

Póki co podnośnik ma być dla mnie, ale z czasem może coś więcej. 

Opublikowano
12 minut temu, audicoman napisał:

Póki co podnośnik ma być dla mnie, ale z czasem może coś więcej. 

ja mam podnosniki EVERT-a, od 8 lat bez awarii, na wiosne zmieniałem płyn hydrauliczny, liny i rolki

Opublikowano
41 minut temu, Dev napisał:

ja mam podnosniki EVERT-a, od 8 lat bez awarii, na wiosne zmieniałem płyn hydrauliczny, liny i rolki

 

51 minut temu, audicoman napisał:

Póki co podnośnik ma być dla mnie, ale z czasem może coś więcej. 

Tak jak @Dev pisał powyżej, elektrohydrauliczne podnośniki są raczej bezobsługowe, jak na własny użytek to już w ogóle poza wymianą oleju nie będziesz zaglądał do niego, tzn. nic nie będziesz wymieniał poza bieżącą konserwacją. Ta firma którą podlinkowałeś jest ok - mój brat ma podobny i jest w porządku. Pamiętaj tylko, że ten co w Twoim linku ma zapadki zwalniane ręcznie, są też zwalniane elektromagnetycznie. Opcja z zapadkami zwalnianymi elektromagnetycznie jest wygodniejsza, wciskasz przycisk do dołu i podnośnik przez chwilę się podnosi, w zależności jak masz ustawiony wyłącznik czasowy, zwalnia zapadki i automatycznie się opuszcza. Opcja z zapadkami zwalnianymi ręcznie to podnosisz trochę do góry, zwalniasz ręcznie zapadki (musisz zrobić to na dwóch kolumnach) i wtedy dopiero opuszczasz.

Typowo śrubowy podnośnik jest bardziej precyzyjny, możesz na milimetry podnosić i opuszczać auto, tylko tutaj cena będzie wyższa tak samo jak koszty eksploatacji. Wcześniej czy później dojdzie kwestia wymiany nakrętek, które w niektórych podnośnikach są równe z ceną podnośnika elektrohydraulicznego. Jeśli miałby być tylko dla Ciebie to pewnie kilkanaście bądź kilkadziesiąt lat wytrzymają nakrętki, w zależności co kupisz.

Wybór należy do Ciebie, ja bym brał elektrohydrauliczny, pamiętaj tylko że te wszystkie tanie w tym ten który podlinkowałeś są produkowane w Chinach. Tak czy inaczej są ok.

Opublikowano

Hydro fajne i ciche.

Porządne serwisowanie (hamulec) i za***ista sprawa.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za odpowiedzi - trochę mi to nakreśliło sprawę ;)

Opublikowano

Mam podnosnik mtf3000 hofmann i szczerze polecam, cichy i szybki. Poki co mam juz go poltora roku i chodzi ladnie. Opla insygnie targa ładnie do góry. Cena troche zaporowa, bo 13000zl alejuz posluzy.

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Co sądzicie o podnośniku nożycowym z poduszkami pneumatycznymi? Pytam się, ponieważ nie mam możliwości wykonania tunelu w garażu, ani nie jest zbyt wysoko by zainstalować kolumnowy podnośnik.. A chciałoby się od czasu do czasu coś podłubać :/ Widziałem, że takie poduszki: https://www.pneumat.com.pl/silowniki-mieszkowe, ale konstrukcje trzeba sobie samemu załatwić.

podnosnik-nozycowy-z-poduszkami-pneumatycznymi.jpg

Opublikowano
7 godzin temu, Tom1991 napisał:

Co sądzicie o podnośniku nożycowym z poduszkami pneumatycznymi? Pytam się, ponieważ nie mam możliwości wykonania tunelu w garażu, ani nie jest zbyt wysoko by zainstalować kolumnowy podnośnik.. A chciałoby się od czasu do czasu coś podłubać :/ Widziałem, że takie poduszki: https://www.pneumat.com.pl/silowniki-mieszkowe, ale konstrukcje trzeba sobie samemu załatwić.

podnosnik-nozycowy-z-poduszkami-pneumatycznymi.jpg

Jak chcesz trochę jeszcze pożyć to nie kombinuj. To nie są podnośniki do pracy pod podniesionym pojazdem, no chyba że chcesz go mieć do zmiany kół itp. prac to ok.

Opublikowano
13 godzin temu, pelonek1 napisał:

Jak chcesz trochę jeszcze pożyć to nie kombinuj. To nie są podnośniki do pracy pod podniesionym pojazdem, no chyba że chcesz go mieć do zmiany kół itp. prac to ok.

Gdybym miał wchodzić pod auto, to mimo wszystko dawałbym konkretne kobyłki dla bezpieczeństwa. Do detailingu uważam, że byłoby idealne :D 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.