Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podnośnik dwukolumnowy


audicoman

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, rozglądam się powoli za jakimś podnośnikiem dwukolumnowym. Taki żeby bez problemu podniósł A6 C7 i inne podobnego gabarytu auta.  Znalazłem coś takiego :

SKLEP.PHU-SZCZEPAN.PL

Podnośnik hydrauliczny o udźwigu 4 ton z ręcznym zwalnianiem blokad, to doskonała propozycja dla wszystkich warsztatów.

Co myślicie o tym hydraulicznym? A może lepszy byłby jakiś używany zwykły śrubowy?

Mile widziane inne sugestie przy wyborze podnośnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie wyboru podnośnika nie pomogę ,ale obejrzyj sobie jeden odcinek profesora Krisa wlasnie o podnośnikach których  używa w swoim warsztacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, audicoman napisał:

Panowie, rozglądam się powoli za jakimś podnośnikiem dwukolumnowym. Taki żeby bez problemu podniósł A6 C7 i inne podobnego gabarytu auta.  Znalazłem coś takiego :

SKLEP.PHU-SZCZEPAN.PL

Podnośnik hydrauliczny o udźwigu 4 ton z ręcznym zwalnianiem blokad, to doskonała propozycja dla wszystkich warsztatów.

Co myślicie o tym hydraulicznym? A może lepszy byłby jakiś używany zwykły śrubowy?

Mile widziane inne sugestie przy wyborze podnośnika.

Potrzebujesz tylko dla swoich potrzeb czy do warsztatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, audicoman napisał:

Póki co podnośnik ma być dla mnie, ale z czasem może coś więcej. 

ja mam podnosniki EVERT-a, od 8 lat bez awarii, na wiosne zmieniałem płyn hydrauliczny, liny i rolki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Dev napisał:

ja mam podnosniki EVERT-a, od 8 lat bez awarii, na wiosne zmieniałem płyn hydrauliczny, liny i rolki

 

51 minut temu, audicoman napisał:

Póki co podnośnik ma być dla mnie, ale z czasem może coś więcej. 

Tak jak @Dev pisał powyżej, elektrohydrauliczne podnośniki są raczej bezobsługowe, jak na własny użytek to już w ogóle poza wymianą oleju nie będziesz zaglądał do niego, tzn. nic nie będziesz wymieniał poza bieżącą konserwacją. Ta firma którą podlinkowałeś jest ok - mój brat ma podobny i jest w porządku. Pamiętaj tylko, że ten co w Twoim linku ma zapadki zwalniane ręcznie, są też zwalniane elektromagnetycznie. Opcja z zapadkami zwalnianymi elektromagnetycznie jest wygodniejsza, wciskasz przycisk do dołu i podnośnik przez chwilę się podnosi, w zależności jak masz ustawiony wyłącznik czasowy, zwalnia zapadki i automatycznie się opuszcza. Opcja z zapadkami zwalnianymi ręcznie to podnosisz trochę do góry, zwalniasz ręcznie zapadki (musisz zrobić to na dwóch kolumnach) i wtedy dopiero opuszczasz.

Typowo śrubowy podnośnik jest bardziej precyzyjny, możesz na milimetry podnosić i opuszczać auto, tylko tutaj cena będzie wyższa tak samo jak koszty eksploatacji. Wcześniej czy później dojdzie kwestia wymiany nakrętek, które w niektórych podnośnikach są równe z ceną podnośnika elektrohydraulicznego. Jeśli miałby być tylko dla Ciebie to pewnie kilkanaście bądź kilkadziesiąt lat wytrzymają nakrętki, w zależności co kupisz.

Wybór należy do Ciebie, ja bym brał elektrohydrauliczny, pamiętaj tylko że te wszystkie tanie w tym ten który podlinkowałeś są produkowane w Chinach. Tak czy inaczej są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydro fajne i ciche.

Porządne serwisowanie (hamulec) i za***ista sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podnosnik mtf3000 hofmann i szczerze polecam, cichy i szybki. Poki co mam juz go poltora roku i chodzi ladnie. Opla insygnie targa ładnie do góry. Cena troche zaporowa, bo 13000zl alejuz posluzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o podnośniku nożycowym z poduszkami pneumatycznymi? Pytam się, ponieważ nie mam możliwości wykonania tunelu w garażu, ani nie jest zbyt wysoko by zainstalować kolumnowy podnośnik.. A chciałoby się od czasu do czasu coś podłubać :/ Widziałem, że takie poduszki: https://www.pneumat.com.pl/silowniki-mieszkowe, ale konstrukcje trzeba sobie samemu załatwić.

podnosnik-nozycowy-z-poduszkami-pneumatycznymi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tom1991 napisał:

Co sądzicie o podnośniku nożycowym z poduszkami pneumatycznymi? Pytam się, ponieważ nie mam możliwości wykonania tunelu w garażu, ani nie jest zbyt wysoko by zainstalować kolumnowy podnośnik.. A chciałoby się od czasu do czasu coś podłubać :/ Widziałem, że takie poduszki: https://www.pneumat.com.pl/silowniki-mieszkowe, ale konstrukcje trzeba sobie samemu załatwić.

podnosnik-nozycowy-z-poduszkami-pneumatycznymi.jpg

Jak chcesz trochę jeszcze pożyć to nie kombinuj. To nie są podnośniki do pracy pod podniesionym pojazdem, no chyba że chcesz go mieć do zmiany kół itp. prac to ok.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, pelonek1 napisał:

Jak chcesz trochę jeszcze pożyć to nie kombinuj. To nie są podnośniki do pracy pod podniesionym pojazdem, no chyba że chcesz go mieć do zmiany kół itp. prac to ok.

Gdybym miał wchodzić pod auto, to mimo wszystko dawałbym konkretne kobyłki dla bezpieczeństwa. Do detailingu uważam, że byłoby idealne :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...