Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc z hamulcami s4 b6


macintosh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałem was prosić o pomoc bo cos mi tutaj nie gra...

Mam auto takie jak w opisie oddałem na serwis do mechanika do którego zawsze jeżdżę ale dziś mam pewien zgrzyt... mianowicie wyczaił w złym stanie przewody hamulcowe z tylu w zasadzie jeden ale zleciłem wymianę wszystkich 4 gdyż nie uznaje poł środków  ... gdy przyjechałem po odbiór strasznie się męczyli z odpowietrzeniem układu i na koniec dostałem auto z mocno wpadającym pedałem hamulcowym. Przed wymiana był o wiele sztywniejszy i reagował od razu teraz jest jakieś 5 razy gorzej i wpi... mi piłkę ze tak ma być ze ja mam nie walczyć z hamulcem.... w moim odczuciu jest to bardzo złe i wręcz przestałem panować nad autem..

 

Stad moje pytania czy w waszych eskach jest pedał hamulca mocno sztywny czy raczej miękki ?? Dodam tylko ze auto jak mocno przycisnę hamuje dobrze ale uważam ze idzie za daleko....

Słyszałem tez jak kiero jechał młodego pracownika ze za szybko odpowietrzał hamulce gdyż nie dolał płynu wcześniej i mógł uszkodzić pompę hamulcowa...

 

ps. odpowietrzali układ na zasadzie jeden pompuje a drugi cos tam robił i kazał pompować albo przytrzymywać pedał hamulca ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowietrzyli Ci pompe ABS. Niech walczą. Nie dopuszcza się do osuszenia układu z płynu. Odpinasz jeden przewód i zakładasz drugi tak żeby płyn nie wyciekł cały. Jak się nie znają to im się zejdzie:kwasny:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Wandej napisał:

Zapowietrzyli Ci pompe ABS. Niech walczą. Nie dopuszcza się do osuszenia układu z płynu. Odpinasz jeden przewód i zakładasz drugi tak żeby płyn nie wyciekł cały. Jak się nie znają to im się zejdzie:kwasny:

Czyli co wracać nie dać sobie wmawiać ze tak ma być ???

Ps. tutaj na forum wyczytałem żeby odpalić pompę abs przez vcdsa którego posiadam (hex v2) cos pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, macintosh napisał:

Czyli co wracać nie dać sobie wmawiać ze tak ma być ???

Ps. tutaj na forum wyczytałem żeby odpalić pompę abs przez vcdsa którego posiadam (hex v2) cos pomoże ?

Proste że nie. Zapowietrzyli Ci układ to niech to poprawią. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zapowietrzonym układzie samym vcdsem na pewno nie odpowietrzysz, bo niby jak.

Jedź do "fachowców", niech poprawiają.

Edytowane przez pelonek1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pompę zapowietrzyli to nie odpowietrzą jej pompując nogą i popuszczając. Należy podać płyn hamulcowy pod ciśnieniem do układu podpinając urządzenie do wymiany płynu hamulcowego pod zbiorniczek wyrównawczy. Podając płyn pod ciśnieniem zastartować odpowietrzanie VCDSem i luzować nakrętki przewodów na pompie żeby wypchało powietrze przy pompie a nie pchało je w układ do wszystkich przewodów. Następnie jak pompa już odpowietrzona odpowietrzyć resztę układu.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba sprawdzic VCDSem czy pusci procedura

a mechanika to dobrze kopnij w d...e

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...