Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jak zdemontować prowadnicę zagłówka, żeby założyć pokrowce ?


mily

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Zakupiłem pokrowce żeby nie niszczyć ori tapicerki, ale za cholerę nie wiem jak zdemontować te plastiki co są od zagłówków, może ktoś podpowie jak to wyjąć??? Nie chcę na siłę ciągnąć, żeby nie urwać, może jakiś gdzieś zatrzask jest??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prosiłem o poradę jak wyjąć ten plastik, a nie o opinie. Po co mam niszczyć ori tapicerkę. Ja wolę jak się zniszczy pokrowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z kolega, ze smiesznie miec pokrowce w audi. zupelnie nie rozumiem sensu oszczedzania, sobie bedziesz zalowac?

co do prowadnic, podwazasz i wyciagasz

a740052.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeżeli mogę... :) zgadzam się z przedmówcami.... pokrowce w Audi jak dla mnie troszke obciachowe a pozatym mam kumpla który sprzedawał A4 i za pranie siedzen zapłacił 70zł przód tył i wyglądały jakby z fabryki koleś wyjechał... także nie wiem czy skóra warta wyparwki :tongue4:

ale każdy ma swoje zdanie :) pozdrawiam

Hołek :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o to żeby się nie wycierały, a nie żeby się nie pobrudziły, bo ja pranie mam za friko :)

Wolę żeby się przetarł pokrowiec niż ori tapicerka. Poźniej się kupuje auto z wytartymi boczkami, co mnie strasznie wkurza.

Mnie nauczono szacunku do każdego auta i nawet jak będę nim jeździł pół roku to tak żeby go jak najmniej zniszczyć. Ja naprzykład nie kumam jak można zedrzeć opony w ciągu jednego sezonu, mi oponki wystarczają na ok 3-4 sezony. Jak wyprzedzam to też nie daje po obrotach na full, maks to 3 tys/obr. Podobie z siedzeniami. Wiem, że co do ori to nie ma startu z wyglądem itd, ale jak by nie było pokrowców to bym na folii jeździł :polew:

Taki już jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, ale jaki jest sens zakładania tych pokrowców. Ja też bardzo szanuje samochody i przeważnie każdym jeżdze około 2 lat.

zawsze kupuje auto w bardzo dobrym stanie i nigdy nie zakladalem pokrowców bo nie jestem w stanie w ciągu 2-3 lat zniszczyc tapicerki. moje prywatne auta to tylko audi i volkswageny, a służbowo jeżdzde fiatem i nawet w nim po 160 tys tapicerka nie była znisczona, gdzie wszyscy wiemy jakiej jakości są fiaty. moja prosba- nie rób wsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak ja kupiłem 12 letni samochód to co mnie wkurzyło to właśnie to że siedzenie kierowcy było strasznie wytarte od strony drzwi, nawet wystawały jakieś frędzle z gąbką ze środka . I juz na starcie musisz wymienić fotel lub założyć pokrowiec...żenada...nadal jeżdże z tą dziurą, ale juz pod pokrowcem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, ale jaki jest sens zakładania tych pokrowców. Ja też bardzo szanuje samochody i przeważnie każdym jeżdze około 2 lat.

zawsze kupuje auto w bardzo dobrym stanie i nigdy nie zakladalem pokrowców bo nie jestem w stanie w ciągu 2-3 lat zniszczyc tapicerki. moje prywatne auta to tylko audi i volkswageny, a służbowo jeżdzde fiatem i nawet w nim po 160 tys tapicerka nie była znisczona, gdzie wszyscy wiemy jakiej jakości są fiaty. moja prosba- nie rób wsi.

Dwa lata to ja dopiero poznaje auto. Poprzednim autem Audi 100 86r jeździłem 9 lat plus to co tato, w sumie 15 lat audi 100 jest w rodzinie. Nadal nim jeźdżę na weekendy, bo nie mogę się z nią rozstać. I musze Ci powiedzieć, że to audio jest w dużo lepszym stanie technicznym niż auta moich kolegów, którzy mają auta z końca lat 90 i początku 2000r. Nic nie jest oberwane, nic nie jest wytarte, wszystko działa. Fakt, że rdza zaatakowała nadkole (tak że nie widać z zewnątrz, dopiero jak się zdejmie boczek w bagażniku widać prześwit).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym audi z przetartym fotelem nie kupił bo to z daleka śmierzdzi przebiegiem 400 tys i wiecej. przy normalnym użytkowaniu nawet w fiacie czy daewoo czy innych tanich autach do 150 tys tapicerka powinna wytrzymac. życze powodzenia bo jeżeli twoja a4 ma wytarty fotel do pianki to ona ma z pól miliona albo więcej. widziałem passaty i a4 z przebiegam rzędu 250-350 tys które miały lekko zmechacony boczek, czyli sam widzisz dlaczego nikt nie stosuje w tych samochdach pokrowców. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrowce to siara :thumbdown:

Jak dla mnie to po to kupuje samochód zeby sie nim cieszyć i zeby mieć ładne wnętrze :)

Na skóry też załozyłbyś pokrowce?? :naughty:

Jak jeszcze byłem w PL to pracowałem jako przedstawiciel handlowy i miałem seicento z przebiegiem 370 tys km i fotel był wysiedzony ale materiał się nie rozdzierał a dziennie wsiadałem i wysiadałem dziesiątki razy, praktycznie pod każdym sklepem :)

Ale każdy robi jak chce, dla mnie to wioska :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zgadzam sie z tymi pokrowcami to trochę przesada. Ale mimo wszystko czasami zakrywam siedzenie jakas tkanina, niestety czasami wracając z pracy ciuchy mam cale z kurzu . Widzialem raz pokrowce ze skory specjalnie do audi, byly niczego sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przetarcie fotela nie zależy jedynie od przebiegu bo inaczej jeździć po autostradzie i robić kilometry a inaczej jeśli ktoś dużo jeździ po mieście i często wsiada do auta.

Zgadzam się przetarcie to nie tylko kolometry, ale może być ciężka tłusta :bicz3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Koledzy ale żeście się uczepili człowieka.Zgadzam się że oryginalna tapicerka jest o niebo lepsza niż najlepsze pokrowce ale jak gość sobie chce założyć jego sprawa.W moim też będę zakładał pokrowce i nie dlatego że jest mi szkoda siedzeń ale dlatego że mam wytarty fotel kierowcy w lewym boku.Auto nabyłem miesiąc temu,jestem już po wymianie rozrządu,zakupie nowych opon,opłat związanych przerejstrowaniem itp.Narazie zakładam pokrowce tu jest link http://moto.allegro.pl/item976990611_pokrowce_samochodowe_welur_100_audi_a3_a4_a6.html i zakamufluję niedoskonałości,później jak zaoszczędzi się trochę kasy to wymienię fotele na dobre używki i po sprawie ale nie uważam aby zakładanie pokrowców było siarą-jeżeli założy się uszyte na miarę z dobrego materiału też ładnie wygląda a kolega sprzedając swoje auto w przyszłości będzie siedzenia miał nie zniszczone i tyle.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrowce sa bez sensu. Nie wiem czy wam wiadomo, ale serwisie ASO jest praktycznie mozliwosc zakupu niemal kazdej czesci fotela z osobna. Rowniez samego materialu do naciagniecia. Czyli jak sie material wytrze to dokupujesz nowy , zakladasz i dalej latasz, a z racji tego ze material wytrzymuje polowe zycia autka, to mysle ze ten wydatek to nie kosmos, i najwazniejsze = autko nie wyglada smiesznie w srodku.

Koszt, mysle nawet mniejszy od paru kompletow pokrowcow z bazaru... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Koledzy ale żeście się uczepili człowieka.Zgadzam się że oryginalna tapicerka jest o niebo lepsza niż najlepsze pokrowce ale jak gość sobie chce założyć jego sprawa.W moim też będę zakładał pokrowce i nie dlatego że jest mi szkoda siedzeń ale dlatego że mam wytarty fotel kierowcy w lewym boku.Auto nabyłem miesiąc temu,jestem już po wymianie rozrządu,zakupie nowych opon,opłat związanych przerejstrowaniem itp.Narazie zakładam pokrowce tu jest link http://moto.allegro.pl/item976990611_pokrowce_samochodowe_welur_100_audi_a3_a4_a6.html i zakamufluję niedoskonałości,później jak zaoszczędzi się trochę kasy to wymienię fotele na dobre używki i po sprawie ale nie uważam aby zakładanie pokrowców było siarą-jeżeli założy się uszyte na miarę z dobrego materiału też ładnie wygląda a kolega sprzedając swoje auto w przyszłości będzie siedzenia miał nie zniszczone i tyle.Pozdrawiam.

Nie masz racji, to siara. Lepiej jeździć z dziurą na fotelu niż z pokrowcem szytym na miarę. Przecież pokrowiec też trzeba kupić a często za cenę kompletu pokrowców można wyrwać fotel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Koledzy macie rację chyba zrezygnuję z zakładania pokrowców.Poszukam na Allegro używki-w końcu mam tylko wytarty jeden fotel reszta jest ok.Tak więc temat zamknięty z mojej strony.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie jak sie ma welur to oki Aczkolwiek welur lat 80-tych mam do dzisiaj w dzidku Audi 80 GLS z 80-tego roku A w nini z A4 zwykły materiał ładndy ale daleko do tego z 80tych lat a ten wyciera się u kierowcy i koniec i nie tylko w Audi bez względu ilości km :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...