Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B9 Avant 3.0 TDI CRTC Quattro S-line biały lodowiec.


Muskel1

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

W jakim modelu?

W b7, b8 i b8,5. Gadałem sporo z tymi co oklejają  i zależy to od stopnia przepuszczalności.  Najjaśniejsza folia nie zrobi różnicy w działaniu foto. Natomiast wsio co ciemniejsze od iluś procent przepuszczalności robi znaczenie. Przy ori szybach z fabryki to inna bajka bo raz, ze  są wypalane piecowo a dwa mają tyle przyciemnienia procentowego aby mogły spokojnie współpracować z fotochromem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, u mnie działa to zadziwiająco dobrze. Być może bez przyciemnienia działało by to jeszcze lepiej, chociaż w poprzednich autach miałem fabrycznie fotochromy bez przyciemnianych szyb i wielkiej różnicy w działaniu nie mogę stwierdzić. Jak na moje potrzeby jest to  wystarczające. B9 ma ten czujnik bardzo czuły😉

Edytowane przez Muskel1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Norbas napisał(a):

W b7, b8 i b8,5. Gadałem sporo z tymi co oklejają  i zależy to od stopnia przepuszczalności.  Najjaśniejsza folia nie zrobi różnicy w działaniu foto. Natomiast wsio co ciemniejsze od iluś procent przepuszczalności robi znaczenie. Przy ori szybach z fabryki to inna bajka bo raz, ze  są wypalane piecowo a dwa mają tyle przyciemnienia procentowego aby mogły spokojnie współpracować z fotochromem. 

Mam przyciemnione szyby z folią 85%. Nie zauważyłem problemów z lusterkiem wewnętrznym i zewnętrznymi, a działanie fotochromu najłatwiej zauważyć na zewnętrznych lustrach. :) Fakt, że to B6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

No ale gdyby ciemna szyba kolidowała z fotochromem to nie mógłbyś auta tak skonfigurować. Możesz mieć czujnik deszczu i zmierzchu i zwykle lusterko bez fotochromu. Czujnik deszczu i zmierzchu nie wymaga lusterka fotochromatycznego.

Nie wiem jak teraz ale w A5 8T czujnik zmierzchu wymuszał fotochrom. Nie dało się mieć czujnika bez foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady teraz sprawdzić w konfiguratorze jak było w przedliftach, gdyż w poliftach lusterko fotochromatyczne jest w serii. Wiem, że były w przedliftach zwykłe lusterka ale teraz nie dociekniemy jak było. 

Nie jest to dla mnie istotne, gdyż działanie oceniam pozytywnie i wystarczająco jak dla mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey

Super auto plus sam modyfikujesz, może kiedyś będzie okazja zobaczyć cię gdzieś na żywo w de.

Podziwiam taka zajęte. Ja nie mam gak pięknej maszyny zwłaszcza chyba będzie mi brakowało hud. Ale naprwno zmienić planuje coś jak ty w aucie. Dobre zmiany muszą być. Moja czeka na Tüv i inspekcje

 

20240313_141817.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dziękuję😀

8 godzin temu, DJMaziii napisał(a):

może kiedyś będzie okazja zobaczyć cię gdzieś na żywo w de.

Kto wie, dzieli nas co prawda jakieś 500 km i raczej nie bywam w NRW, ale nigdy nie wiadomo😉

 

To gratulacje zakupu i czekamy na fotki i opis👌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś auto odebrane po pierwszej od 3,5 roku droższej naprawie. Standardowo jak w każdym silniku 3.0 TDI generacji VW EA 897evo, nieszczelność i wyciek płynu chłodniczego zaworem regulacyjnym 059121737AR, siedzącym w "V" między głowicami na bloku silnika. Dostęp kiepski, trzeba demontować kolektor ssący, następnie pod nim egr i dopiero jest dostęp do zaworu. 

Usterka znana i pytanie tutaj było nie "czy", tylko "kiedy" się pojawi. U mnie przy przebiegu 86 kkm.

Z resztą w poprzedniej generacji było podobnie i w CDUC też miałem nieszczelność w "V". Tak to właśnie jest z tymi plastikowymi częściami, nie są wieczne. Tak więc posiadacze B9 3.0 TDI, jak będziecie mieli ubytek płynu chłodniczego, to na 99% winny jest ten zawór. Problem znany w Audi i występuje w bazie damych pod numerem TPI 2047044/8

Płyn chłodniczy gromadzi się w "V" i przy niewielkiej nieszczelności odparowywuje lub przy nieco większych  nieszczelnościach spływa z przodu silnika i pozostawia smugę, widoczną na przodzie misy olejowej.

Oto ten nieszczęsny zawór i widoczne miejsce na misce olejowej.

 

 

Screenshot_20240412_174521_Opera.jpg

20240405_174427.jpg

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej lejesz do silnika i czy stosujesz jakieś dodatkowe uszlachetniacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej, który stosują w moim ASO, to Aral SuperTronic LongLife III 0W-30 i taki mi zalewają, raz w roku lub przy max.15 kkm (najczęściej jest to co 12 kkm).

Po wymianie oleju dolewam do niego:

EXPERTDRIVE.DE

Willkommen bei Redhead Zylinderkopftechnik mit tollen Merch-Artikel, Additiven und vieles mehr. Weitere Artikel sind in Bearbeitung. Wir bieten Artikel an welche wir eigens für Sie entwerfen oder fertigen...

 

 

 

Do układu paliwowego raz na 5000 km dolewam:

 

 

EXPERTDRIVE.DE

Willkommen bei Redhead Zylinderkopftechnik mit tollen Merch-Artikel, Additiven und vieles mehr. Weitere Artikel sind in Bearbeitung. Wir bieten Artikel an welche wir eigens für Sie entwerfen oder fertigen...

 

Edytowane przez Muskel1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2022 o 13:19, Muskel1 napisał(a):

Dokładnie, nic nie musisz ciągnąć. Zasilanie jest z kostki czujnika deszczu. Jest funkcja parkingowa ale Gateway posadzi błąd bo zarejestruje większy pobór prądu po uśpieniu wszystkich sterowników. 

Czy wiecie może jakie tam jest napięcie, chciałbym tam podpiąć zewnętrzny wideorejestrator który potrzebuję 5V i ok 2 A?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5V na pewno tam nie ma. Masz tam zacisk 15, zacisk 30 o masę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tam stale napięcie, czy gasnie po wyłączeniu zapłonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wyżej😉

Zacisk 30 (stałe 12V) i zacisk 15 (po zapłonie).

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...