Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Vscan VAG5053C ITS


hapa999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Ktoś z forumowiczów korzystał w b6? Czytam opinie na allegro i nie wszystkich łączy tak jak powinno. Nie wszystkie opcje działają. Tylko że problem dotyka mlodsze modele.

VIAKEN.PL

Viaken - elektronika dla motoryzacji

Proszę o jakiekolwiek zdanie.

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hapa999 napisał:

Witam wszystkich. Ktoś z forumowiczów korzystał w b6? Czytam opinie na allegro i nie wszystkich łączy tak jak powinno. Nie wszystkie opcje działają. Tylko że problem dotyka mlodsze modele.

VIAKEN.PL

Viaken - elektronika dla motoryzacji

Proszę o jakiekolwiek zdanie.

Dziękuję i pozdrawiam

lepiej kup sobie VCDSa w podjebce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hapa999 napisał:

Witam wszystkich. Ktoś z forumowiczów korzystał w b6? Czytam opinie na allegro i nie wszystkich łączy tak jak powinno. Nie wszystkie opcje działają. Tylko że problem dotyka mlodsze modele.

VIAKEN.PL

Viaken - elektronika dla motoryzacji

Proszę o jakiekolwiek zdanie.

Dziękuję i pozdrawiam

Miałem kiedyś przez jakiś krótki czas dokładnie taki sam, używałem w C6 2011 rok. Działało to jakoś, wygodne w użyciu bo nie trzeba laptopa do odczytania błędów, z kodowaniem to już tak sobie bo nic nie podpowiadał. Oprócz odczytania błędów coś tam można nawet było nim zrobić jednak sprzedałem i kupiłem VCDSa. Bezpośrednio od chińczyka kupisz za 100zł na olx za około 200zł - chodzi o VCDS. Tak czy inaczej polecam VCDSa, chociaż teraz stwierdzam że mogłem go nie odsprzedawać i jeździłby w schowku bo wygodny w użyciu był, jednak tylko do odczytania błędów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pelonek1 napisał:

Miałem kiedyś przez jakiś krótki czas dokładnie taki sam, używałem w C6 2011 rok. Działało to jakoś, wygodne w użyciu bo nie trzeba laptopa do odczytania błędów, z kodowaniem to już tak sobie bo nic nie podpowiadał. Oprócz odczytania błędów coś tam można nawet było nim zrobić jednak sprzedałem i kupiłem VCDSa. Bezpośrednio od chińczyka kupisz za 100zł na olx za około 200zł - chodzi o VCDS. Tak czy inaczej polecam VCDSa, chociaż teraz stwierdzam że mogłem go nie odsprzedawać i jeździłby w schowku bo wygodny w użyciu był, jednak tylko do odczytania błędów...

Kolego zgadza się gdzieś też to wyczytałem. Tylko że nie za bardzo to działa w nowszych modelach. Ty akurat jeździsz b7 więc troszkę młodszy. Kabelek gdzieś mam pod vcds bo posiadam jeszcze a6 c5 i troszkę się bawiłem. Nie ogarniam do końca tego programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dev napisał:

lepiej kup sobie VCDSa w podjebce

Co to znaczy w podjebce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hapa999 napisał:

Co to znaczy w podjebce?

no chyba nie sądzisz że za tą kasę masz ori program:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, hapa999 napisał:

Kolego zgadza się gdzieś też to wyczytałem. Tylko że nie za bardzo to działa w nowszych modelach. Ty akurat jeździsz b7 więc troszkę młodszy. Kabelek gdzieś mam pod vcds bo posiadam jeszcze a6 c5 i troszkę się bawiłem. Nie ogarniam do końca tego programu.

Viakena używałem w Golfie IV 2003 i A6 C6 2011, VCDSa używam w A6 C6 2011 i A4 B7 2006. Jak nie ogarniasz VCDSa to uwierz mi, że tym bardziej nie ogarniesz Viakena. Jest tam jakaś instrukcja która mało wnosi do obsługi tego urządzenia, wszystkiego bedziesz musiał szukać w necie, jednym słowem nie warto kupować wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a gdzie ogarnąć programik. Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Znajdę kabelek będę walczył. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam popatrzę może coś znajdę. Pilni potrzebuje bo klima nie lata tak jak powinna. Wskakuje econ i nie da się wyłączyć. Nie raz caly dzień wszystko ok. A szyby parują? Wróżyć z fusuf nie będę.

3 minuty temu, hapa999 napisał:

No właśnie a gdzie ogarnąć programik. Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Znajdę kabelek będę walczył. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty widzę z Chełma więc jak latasz gdzieś do Zamościa to daj znać a błędy się odczyta nie ma problemu.

Sam zresztą naprawiałem jeden z silniczków bo na szybę nie dmuchało mi i parowała. I niestety tu bez vag'a nawet nie podchodź.

A programik masz tu 

albo tu

 

 

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile jest tam silniczków sterujących klapami? Jak gasze auto to słychać jak chodzi jakis czas i staje po chwili. Tak jak by latał w tą i z powrotem. Czy po tej awarii wskakiwał by econ tak jak jest u mnie? U mnie to w środek konsoli od strony pasażera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, hapa999 napisał:

A ile jest tam silniczków sterujących klapami? Jak gasze auto to słychać jak chodzi jakis czas i staje po chwili. Tak jak by latał w tą i z powrotem. Czy po tej awarii wskakiwał by econ tak jak jest u mnie? U mnie to w środek konsoli od strony pasażera

Kolego nie obraź się ale użyj szukajki, wszystko jest na forum łącznie z nastawami podstawowymi które musisz zrobić. Polecam, to działa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem że bałagan zrobię tymi pytaniami tutaj. Spoko wszystko rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to pobierasz ori soft i przez loader podmieniasz plik wykonawczy i ma hulać... 

Ogólnie to już potrzebuje pomocy. Przez jaki loader i jaki plik wykonawczy?:shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, hapa999 napisał:

Ogólnie to pobierasz ori soft i przez loader podmieniasz plik wykonawczy i ma hulać... 

Ogólnie to już potrzebuje pomocy. Przez jaki loader i jaki plik wykonawczy?:shock3:

Loader link już nie działa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie mi byki wyskoczyły. Nie uruchomiłem VCDSa czytane polskim vagie. Tylko teraz z której strony te klapy? To sie naprawia czy kupuje nowe?

IMG_20201221_214534.jpg

IMG_20201221_213211.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągasz i czyścisz, od razu możesz zamówić nowy potencjometr i go wymienić. Na koniec nastawy podstawowe i będzie działać. Jest specjalny temat już na forum jak to zrobić, bo to znany problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...