Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chińskie pompy wtryskowe CR - wasze doświadczenia


msc15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Moja pompa CR jest prawdopodobnie na wykończeniu - grzechoczący dźwięk, który uwydatnia się po choćby niewielkim dodaniu gazu. W obawie przed konsekwencjami zatarcia pompy postanowiłem ją profilaktycznie wymienić.
Jak wiadomo koszt części oryginalnej lub jakościowych zamienników jest bardzo wysoki w granicach 3500-4000zł, na allegro natomiast można natrafić na rzekomo nowe pompy w przedziale cenowym ~1500zł. Są to jak nie trudno się domyślić chińskie podróbki Boscha co potwierdzają zdjęcia z AliExpress. Jako, że pompy te mają na allegro pozytywne opinie jestem ciekaw czy faktycznie są one warte zakupu i spełniają określone wymagania stąd moje pytanie czy ktoś może miał styczność z takimi częściami i montował je u siebie oraz czy może je polecić czy raczej sugeruje omijać szerokim łukiem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby pompa wysokiego ciśnienia dawała jakieś oznaki dźwiękowe, przecież wystarczyłaby chwila błędnej pracy i masz opiłki w układzie oraz brak ciśnienia.

W wątku o opiłkach kilka osób pisało, że kupiło nowe z allegro i jeszcze nikt nie narzekał. Osobiście kupiłem z auta testowego za jeszcze mniejszą kwotę i również nie narzekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stać cię na A8 Allroad a na ori części już nie ???

Szacun.

Piszę poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy żyje i zarabia po to, żeby pakować dla zasady tysiące złotych w części do samochodu zwłaszcza gdy jest okazja kupić taniej pod warunkiem, że taka część spełnia swoją rolę i nie ma żadnych przeciwskazań (stąd moje pytanie). Większym cebulactwem jest natomiast wytykanie ludziom i zaglądanie w portfel czy było ich stać na kupno czegoś, bo to jak ktoś eksploatuje swój samochód to wyłącznie jego sprawa i nie wiem co ma wnosić twój post do całego wątku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Fido napisał:

Stać cię na A8 Allroad a na ori części już nie ???

Szacun.

Piszę poważnie.

nie widze w tym nic zlego ze czlowiek szuka jakiegos tanszego odpowiednika nie rozumiem dlaczego masz z tym problem, skoro ty sie dajesz naciagac to sie naciagaj :) te drozsze czesci tez sa produkowane w chinach i wcale ich cena nie odzwierciedla ich jakosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, bobicc napisał:

nie widze w tym nic zlego ze czlowiek szuka jakiegos tanszego odpowiednika nie rozumiem dlaczego masz z tym problem, skoro ty sie dajesz naciagac to sie naciagaj :) te drozsze czesci tez sa produkowane w chinach i wcale ich cena nie odzwierciedla ich jakosci

W przypadku pompy cr nie ma co ryzykować. Jak sie zatrze masz koszty naprawy rzędu 10k. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie widzę w tym nic dziwnego, że człowiek szuka oszczędności ponieważ oryginalne części w ASO są w kosmicznych cenach, a jak nie widać różnicy to po co przepłacać. Nie rozumiem po co te głupie teksty. Śmierdzi mi tu na kilometr hipokryzją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast odnośnie wątku w temacie sprawdź w stu procentach czy to faktycznie pompa Ci grzechocze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dodawaniu gazu terkocze zawór na pompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...