Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Nadmierne zuzycie opon

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie mam takie pytanie czy to jest normalne zeby nowe opony zimowe po 2 sezonach "scielo"po 2 stronach wszstkie 4?Cisnienie w kazdej oponie 2,3,zbieznosc ok,zawieszenie rowniez wporzadku.Dodaje zdjecie z internetu,scielo tak samo jak z nr 4.Prosze o wypowiedz osoby bardziej znajace temat z gory dziekuje.

przyczyny-zuzycia.png

Opublikowano

I rękę dasz sobie uciąć, że przez te dwa sezony jeździły na ciśnieniu 2,3?

Opublikowano

Za niskie ciśnienie i tyle.

Opublikowano
  • Autor

Ręki to nawet za własną żonę nie dam sobie uciąć hehe.Ale wracając do tematu starałem się kontrolować dość często cisnienie w oponach raz lub 2 razy dopompowywalem z 2.1 na 2.3 a po za tym wszystko było wporzadku.

Opublikowano

A może wydaje Ci się, że bieżnik jest ścięty a to opony mają taki kształt i tak ma być?

Opublikowano

A co to za opony? Niektóre mają tendencję do tego, że bardziej ścierają się boki. 

Opublikowano
  • Autor
1 minutę temu, przem8 napisał:

A co to za opony? Niektóre mają tendencję do tego, że bardziej ścierają się boki. 

Wlasnie opony to jakieś chinczyki są firma "Imperial jesli się nie myle"dostalem je w komplecie nowe jak kupowałem auto.

Opublikowano
  • Autor
41 minut temu, pelonek1 napisał:

A może wydaje Ci się, że bieżnik jest ścięty a to opony mają taki kształt i tak ma być?

Raczej nie jak je dostałem napewno nie były takie jak teraz zreszto niema co rozpaczać opony dostałem za free "prawie" 2 sezony przejezdzily jesienią trzeba będzie kupić coś z lepszego.

Opublikowano

A jaki to rozmiar tych opon i co pisze na wlepie z ciśnieniem przy tym rozmiarze ?

Opublikowano
1 godzinę temu, Fido napisał:

Za niskie ciśnienie i tyle.

Dokładnie .opona jeżdziła rantami zewnętrznymi .

Opublikowano
  • Autor
3 minuty temu, Fido napisał:

A jaki to rozmiar tych opon i co pisze na wlepie z ciśnieniem przy tym rozmiarze ?

Rozmiar 205/50/17 na wlepkę nie patrzyłem ale wydaje mi się że 2.3 to prawidłowe cisnienie.

Opublikowano

Kolego,jedz na geometrię ,moim zdaniem jest ,,rozjechana,,

Opublikowano

Zła geometria nie zużywa obydwu stron a jedną.

Opublikowano
  • Autor

Geometria ok byla sprawdzana.Znalazlem wlepke na drzwiach i pokazuje tak:

20210221_202934.jpg

Opublikowano

1.Żle dobrałeś rozmiar opon, jak już to 215/50/17 bo to najlepszy zamiennik 325/45/17

2.Za niskie ciśnienie,myślę że minimum 2,5 bara

Opublikowano
  • Autor
5 minut temu, Fido napisał:

1.Żle dobrałeś rozmiar opon, jak już to 215/50/17 bo to najlepszy zamiennik 325/45/17

2.Za niskie ciśnienie,myślę że minimum 2,5 bara

Opony mam 205/50/17.

Opublikowano
5 minut temu, Fido napisał:

1.Żle dobrałeś rozmiar opon, jak już to 215/50/17 bo to najlepszy zamiennik 325/45/17

2.Za niskie ciśnienie,myślę że minimum 2,5 bara

225/45/17 .............B)

Opublikowano
Teraz, dekiel 13 napisał:

225/45/17 .............B)

Pomyłka u mnie, miało być 235/45/17

Opublikowano
  • Autor

Myślicie ze te 0.2-0.3 bara zrobiło tak ze ścięło te opony z 2 stron?

Opublikowano

Jeżeli ciągle traktowałeś auto jak wół roboczy i woziłeś ładunek 500 kg to tak. Ja mam 235/45/17 i ciągle jeżdżę na 2,1-2,2 bara. Dopompowuję dopiero jak wiem, że będę przewoził więcej, jak 100kg na dłuższy dystans jak 100km i nie mam problemów z bieżnikiem.

 

Nie są to opony po bieżnikowaniu?

Edytowane przez Langista

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.