Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zielone menu MMI3G+


Gapinski

Rekomendowane odpowiedzi

Tak też myślę że musiało się coś upalić tylko ten jedyny układ mikrofonów poza tym wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po tej naprawie MMI mam na FIS komunikat o niskim stanie Ad.blue oczywiście dodałem a komunikat zawsze pojawia się przy uruchamianiu potem znika i odlicza km czy ma to związek z ustawieniami? MMI może czegoś nie zaznaczyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma związku.

Ile pokazało za pierwszym razem, że masz dolać?

Ile dolałeś adBlue?

Dolewałeś na wyłączonym zapłonie?

Ile pokazuje teraz aby dolać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było do 2300 tys km  .dodałem dziś rano ok 4 l przed uruchomieniem . Uruchomiłem komunikat nie zniknął , pojechałem na zakupy , uruchamiałem kilka razy i nic? W trakcie włączyła się procedura wypalania . Dziś jadę w trasę tzn z Kołobrzegu do Poznania liczę że trasa mu pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale komunikat pokazał Ci jaką ilość miałeś dolać. Pokazuje np. dolej min 5l max 6l. Tyle musisz dolać bo inaczej tego nie widzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie pokazuje ilości adblue a jedynie przebieg od 2500 do 0 potem auto unieruchamia się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało dolałeś. Zgodnie z instrukcją należy 5,7 l dolać aby system rozpoznał tankowanie.

Dolewanie na wyłączonym zapłonie. Po dolaniu należy kilka min autem pojeździć. Rozpoznanie dolania może trwać do dwóch minut. 

20210326_112550.jpg

20210326_112619.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję po przejechaniu ok 100 km komunikat nie wyświetla się . Ale już zakupiłem 10 l na dolanie jutro zaleje do pełna . Jeszcze raz dzięki . Wielkie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj 3 dni temu zmieniłem na letnie 245x40x18 dziwnie pracuje wspomaganie podczas wolnej jazdy nie ma płynności raz ciężej a raz mocniej przez co mam wrażenie myszkowania wcześniej tego przy tym rozmiarze kół nie było . Może trzeba coś przekodować jak pamiętasz wcześniej pomogłeś mi przy Zielonym Menu może teraz masz pomysł jak temu zaradzić...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza pojęcie myszkowanie?

Tutaj problem nie będzie leżał po stronie kodowania. Nie masz Audi Drive Select i aktywnego układu kierowniczego więc nic nie mogłeś wtedy  przestawić.

Pytanie czy masz elektromechaniczne wspomaganie kierownicy? Chyba wszystkie polifty to miały.

Jeżeli nie, to utaj raczej problem natury mechanicznej będzie. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nic nie przestawiałeś w kodowaniach, to nie przstawiło się samo. Była kiedyś akcja serwisowa na elektromechaniczne układy kierownicze w poliftach. Wgrywali nowy soft bo nie pracowało jak należy. Zobacz w książce serwisowej czy była u Ciebie przeprowadzona. Szukaj od tyłu w książce, tam są wpisy przeprowadzonych akcji. Nr tej akcji to 48K8. Jeżeli taki masz to już był robiony Update.  Jeżeli nie, to albo nie został przeprowadzony, lub nie jesteś objęty tą akcją. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli opony są szersze jak wcześniejsze, to kierowałbym się bardziej w wydajność układu wspomagania. Może płyn już woła o wymianę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nim mi się poprzestawiało Zielone menu , VCDS likwidowalem inspekcje  podczas tej czynności ten VCDS  zaczął mi wyświetlać  jakieś dziwne okienka nie związane z likwidowaniem inspekcji przy próbie wyłączenia VCDS-A  pojawiały sie dziwne komunikaty w żaden sposób nie można było wyjść z programu więc wyciągnąłem wtyczkę i wtedy już nie miałem dostępu do wielu funkcji w samochodzie , wiec myślę że dopóki jeżdziłem na zimówkach nie było takiego oporu dla przekladni /mniejsze koła/ teraz koła są szersze i te siły wspomagania  powodują że samochód prowadzi się jak po koleinach po mimo ze jest dobra nawierzchnia , wczesniej tego nie miałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Langista napisał:

Jeżeli opony są szersze jak wcześniejsze, to kierowałbym się bardziej w wydajność układu wspomagania. Może płyn już woła o wymianę?

Mam wspomaganie elektryczne to 2015 rocznik chyba nie mam tu pompy  wspomagania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, całkowicie zapomniałem o tym  :facepalm: Żadnych podejrzanych dźwęków z niej nie słychać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie nic zawieszenie jest ok być może coś się poprzestawiało w oprogramowaniu....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo z siebie się nie przestawi. Sprawdzałeś w książce serwisowej czy miałeś przeprowadzoną akcję serwisową?

 

Wejdż w sterownik 44, następnie w adaptacje i odczytaj jaką masz tam wpisaną wartość w kanale/grupie 01.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...