Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Hak holowniczy do Audi A4 B9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć, chciałbym sobie dołożyć hak, dwa pytania mnie nurtują. Czy hak i moduł elektroniczny od sedana i advanta różnią się od siebie? Moduł który był w a4 b9 może wymagać parametryzacji vcp?

Opublikowano
43 minut temu, pl_adamk napisał(a):

Czy hak i moduł elektroniczny od sedana i advanta różnią się od siebie?

Nie.

43 minut temu, pl_adamk napisał(a):

Moduł który był w a4 b9 może wymagać parametryzacji vcp?

Jeżeli kupisz używany to nie. Fabrycznie nowy jest dziewiczy i należy wgrać parametryzacje.

 

Opublikowano

 

Samej wiązki nie kupisz w ASO , tylko kpl z hakiem elektrycznym, koszt około 5tys zł.

Jeśli chcesz elektryczny :

-kup hak używany (sprawdź czy jest poprawiony , patrz wyżej w temacie)

-wiązka TU

-przełącznik otwierania haka w aso

-moduł używany 

-uchwyt modułu ASO 

 

instrukcje dostaniesz z wiązką .

 

inna opcja to nowy hak Westfalia (wypinany) i wiązka Westfalia z modułem (oni robią dla Audi) 

 

Opublikowano

Dzięki za info, kompletuję graty i się odezwę.

Opublikowano
W dniu 13.02.2024 o 22:40, A4B9 napisał(a):

 

Samej wiązki nie kupisz w ASO , tylko kpl z hakiem elektrycznym, koszt około 5tys zł.

Jeśli chcesz elektryczny :

-kup hak używany (sprawdź czy jest poprawiony , patrz wyżej w temacie)

-wiązka TU

-przełącznik otwierania haka w aso

-moduł używany 

-uchwyt modułu ASO 

 

instrukcje dostaniesz z wiązką .

 

inna opcja to nowy hak Westfalia (wypinany) i wiązka Westfalia z modułem (oni robią dla Audi) 

 

Cześć, uchwyt modułu to 8W0907297?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Cześć, jeszcze jedno pytanie. Od wiązki haka odchodzi pojedyncza żyła, wygląda na masę. Gdzie powinna trafić?

 

 

20240302_220258.jpg

Edytowane przez pl_adamk

Opublikowano

Oryginalnie wpięty jest z boku uchwytu na sterowniki, do wtyczki przewodu masowego, który idzie w wiązce i później na połączenie masowe. Możesz go teoretycznie wpiąć obojętnie gdzie na punkt masowy, chyba że chcesz jak w oryginale, to będziesz musiał dokupić pasującą wtyczkę i dociągnąć do niej przewód masowy z punktu masy na karoserii.

20240302_222200.jpg

Opublikowano

Namierzyłem nr. gniazda: 1J0972761, przewód 4mm2 do masy, muszę ogarnąć to jakoś ładnie.

Opublikowano

Tak, zgadza się. Z tej wtyczki przewód puścisz do punktu masy (50 na rys.) w lewym boczki i będzie jak w oryginale:wink:

Screenshot (289).png

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

@Muskel1 jak powinno poprawnie działać otwieranie tylnej klapy po wpięciu przyczepy (wtyczki)?

Po wciśnięciu przycisku otwierania na drzwiach klapa odblokuje się (odskoczy) ale nie unosi się . Świeci się także cały czas kontrolka o tylnej klapie . Tak powinno być?

 

 

 

IMG_7810.jpeg

Opublikowano

Tak jak opisujesz. Klapa otwiera się tylko częściowo. Tak ma być.

Opublikowano
9 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Tak jak opisujesz. Klapa otwiera się tylko częściowo. Tak ma być.

Ciekawe co ma na celu to rozwiązanie ? 

Opublikowano

Można ręcznie dalej odchylić klapè i dostać jakiś przedmiot z bagażnika. 

Opublikowano
W dniu 20.03.2024 o 07:28, A4B9 napisał(a):

Ciekawe co ma na celu to rozwiązanie ? 

Żebyś nie uj***ł o rowery klapy. 

Opublikowano

Witam, a czym się różnią moduły 4M0 od 8W1? nie wiem jaki kupić do A4 B9 przedlift 

Opublikowano
W dniu 21.03.2024 o 20:27, vvalery napisał(a):

Żebyś nie uj***ł o rowery klapy. 

Masz rację ?. Ja brałem pod uwagę tylko zapiętą przyczepę. 

Opublikowano
W dniu 26.11.2023 o 16:54, Muskel1 napisał(a):

Dla Twojego auta i występujących w nim sterowników:

 

Sterownik 19: Gateway

-> na liście urządzeń zaznaczyć sterownik 69 przyczepa

 

Sterownik 01: Silnik

-> długie kodowanie -> w bajcie Byte5 zaznaczyć bit 4


Sterownik 03: ABS

->długie kodowanie -> w bajcie 8 zaznaczyć 6

->w bajcie 23 zaznaczyć bit 1

Sterownik 09: BCM1

-> długie kodowanie ->w bajcie 13 zaznaczyć bit 4 


Sterownik 17: Zegary

-> długie kodowanie-> w bajcie 14 zaznaczyć bit 5


Sterownik 46: BCM2

-> długie kodowanie-> w bajcie 14 zaznaczyć bit 6


Sterownik 6D: Tylna klapa

-> długie kodowanie-> w bajcie 1 zaznaczyć Bit 7


Sterownik A5: Kamerą na przedniej szybie

->długie kodowanie ->w bajcie 11 zaznaczyć bit 0


Sterownik 69: sterownik haka

-> długie kodowanie ->wpisać wartość kodowania 0110000202000000

 

W autach mających więcej sterowników należy zakodować  jeszcze w iinnyh, ale u Ciebie wystarczy tylko to co wyżej.

 

 

Cześć.

 

Wiesz może jaka jest przyczyna błędu 

U140b00

gateway quiescent current too high

Po kodowaniu haka? 

 

Możliwe że jest to jakoś powiązane bo mam problem z kodowaniem, może ten mój sterownik haka uszkodzony jest?

I też vcds nie chcę się połączyć z sterownikiem (46).

Nie mogę zakodować sterownika haka (69), z powodu błędu 31 ( kodowanie poza zakresem). 

Obecne kodowanie

0100000202001100

 

Dodatkowo, jak ktoś miał problem z klonem w wersji 23.3 i sterownikiem ABS, to u mnie na wersji 23.11 przeszło kodowanie.

 

 

Edytowane przez MarcinMarci
Literówka w numeracji sterownika

Opublikowano
1 minutę temu, MarcinMarci napisał(a):

I też vcds nie chcę się połączyć z sterownikiem (46).

Klon, nie nadaje sie do tego auta.

Opublikowano
2 minuty temu, MarcinMarci napisał(a):

Wiesz może jaka jest przyczyna błędu 

U140b00

gateway quiescent current too high

Po kodowaniu haka? 

System zarządzania energia się uruchomił. Wyczerpałeś aku w czasie kodowań i gdy napięcie aku spadnie poniżej pewnej wartości uruchamia się system zarządzania energia. Naładuj akumumulator.

 

Opublikowano

Miałeś rację. Obd11 odczytało sterownik. Dodatkowo widzę jeszcze sterownik CF który muszę zakodować jeżeli dobrze widzę tak jak w temacie był wyrzucony zrzut z kodowaniem.

A myślisz że autel da radę z tymi sterownikami, kumpel ma więc pewnie będę sprawdzał. Szkoda że obd11 nie ma licencji tańszej na miesiąc :D

 

A z tym Aku to zastanawiam się, bo w sumie auto normalnie odpaliłem i trochę pojeździłem. 

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.