Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Hak holowniczy do Audi A4 B9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Do ciężkiej przyczepy na dłuższe odcinki zamontowałbym  odpowiednie chłodzenie.

Opublikowano

Też tak myślę chciałbym to zrobić porządnie, mam zamiar wykonać to sam i tu moje pytanie o ile wiem jakie części tj. jak, moduł i wiązka to nie mogę namierzyć nr albo wentylatorów lub chłodnicy grubszej w zależności co jest zalecane . Czy w audi Erwin znajdę te informacje a może któryś z kolegów pomoże?

Opublikowano

Najlepiej gdybyś miał VIN od takiego samego pojazdu z tym samym silnikiem i fabrycznie zamontowanym hakiem.

Opublikowano

Tu mam Numer VIN: WAUZZZF44MA031759 z auta z tym samym silnikiem z tego samego roku tylko kombi a ja mam sedana. Czy możesz odczytać z niego co jest potrzebne?

Opublikowano

Nie mam możliwości.

Opublikowano

Jaka jest różnica między (czy jest):
- 4M0907383F
- 8W5907383E
- 8W1907383C

czy 4M0, 8W5, 8W1 coś znaczą? ETKA wskazuje wszystkie możliwości

Czy ktoś posiada paramilitaryzacje do któregoś z nich do A5 F5 8W / B9

Edytowane przez reset0

Opublikowano
W dniu 2.09.2025 o 21:14, reset0 napisał(a):

Jaka jest różnica między (czy jest):
- 4M0907383F
- 8W5907383E
- 8W1907383C

czy 4M0, 8W5, 8W1 coś znaczą? ETKA wskazuje wszystkie możliwości

Czy ktoś posiada paramilitaryzacje do któregoś z nich do A5 F5 8W / B9

4M0907383F i 8W1907383C są zamienne.

8W5 dla aut z SFD2

Posiadam parametry do wszystkich ww.

Opublikowano
W dniu 31.08.2025 o 06:02, lolus54 napisał(a):

Przyczepa 1200 dmc

Ja przerabiałem montaż haka w B8 i B9 i to bardzo wnikliwie . W B8 2.0 143 caga wymieniało się moduł wentylatora , dokładało dodatkowy wentylator i obudowę. W B9 2.0 DEUA (150) sprawa jest trochę inna . Sprawdź w kodach czy masz wersję bez haka lub przygotowaną pod hak . Różnica pomiędzy nimi to tylko i aż tylko grubsza o prawie 100% chłodnica . Ja miałem standardową i zmieniałem na grubsza (mahle) . Porównałem w ASO wiele egzemplarzy B9 2.0 150KM z hakiem fabrycznym i bez haka, sprawdzana była chłodnica, wentylatory, pompy oleju, chłodniczka oleju, sterownik wentylatora . Różnicy była tylko w chłodnicy , nawet Mahle podaje że grubsza jest przeznaczona do pojazdów z hakiem . Ja zakładałem MAHLE CR 2179 000P. Zestaw wielokrotnie przetestowany na południu Europy w dużych upałach i drogach o nachyleniu 12% (z przyczepą o wadze dochodzącej do 1400kg)
Oczywiście jeszcze kodowanie wg @Muskel1

Opublikowano

A4B9 dzięki za odpowiedź, mam wersję bez przygotowania. Właśnie przeglądając etke w tym roczniku i silniku tylko jest wymieniona inna chłodnicę dla wersji z hakiem, nic innego nie znalazłem.

Opublikowano
W dniu 2.04.2025 o 22:31, turzol napisał(a):
W dniu 2.04.2025 o 20:53, jaras99 napisał(a):

Co dokładnie oznacza 1D8? Wiem że przygotowanie pod montaż haka, ale w praktyce co to oznacza? Czy poprowadzenie wiązki od przodu auta na tył samochodu i gotowa wtyczka „czekająca” na wpięcie w moduł? 
 

W przypadku Audi przygotowanie pod hak oznacza że i tak wszystko trzeba kłaść od zera :)

 

Nie wiem, jak sprawa wygląda w Polsce, ale w Niemczech dostajesz dodatkowo wpis w dowodzie rejestracyjnym, że samochód jest przystosowany do ciągnięcia przyczepy. W praktyce oznacza to, że po zamontowaniu homologowanego haka nie trzeba chodzić po urzędach, żeby to zalegalizować. Temat przerabiałem ostatnio osobiście. Po zamontowaniu haka pojechałem do Dekra, żeby zrobić przegląd. Tam spojrzeli w dowód rejestracyjny i na hak i powiedzieli, że nic z tym nie muszę robić i nigdzie tego nie muszę zgłaszać, bo odpowiedni wpis w dowodzie już jest, a hak posiada homologację.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Kolego @A4B9 a orientujesz się jaki jest nr chłodnicy do wersji z hakiem,  po rozkodowaniu vinu ja mam u siebie 8w0121251AK i wydaje mi się że właśnie taka jest montowana w autach z hakiem?

Opublikowano

Koledzy szukam informacji czy hak  -8w0092157a (z tego co udało mi się zorientować to taki podaje ETKA do mojego auta A4B9 sedan fl) jest zamienny z hakiem 8w0800491m? Ewentualnie z jakim numerem szukać haka? Pozdrawiam Karol 

Opublikowano
10 godzin temu, lolus54 napisał(a):

Koledzy szukam informacji czy hak  -8w0092157a (z tego co udało mi się zorientować to taki podaje ETKA do mojego auta A4B9 sedan fl) jest zamienny z hakiem 8w0800491m? Ewentualnie z jakim numerem szukać haka? Pozdrawiam Karol 

 

8w0092157a to nr zestawu haka wraz z kodem aktywacyjnym SVM.

8w0800491m to nr samej belki z hakiem - odpowiedni dla Twojego auta.

Opublikowano

Dzięki kolego Turzol za informację. Mam jeszcze pytanie czy przy montażu przycisku wymieniacie tapicerkę (boczek) czy wycinacie  otwór?

Opublikowano
3 godziny temu, lolus54 napisał(a):

Dzięki kolego Turzol za informację. Mam jeszcze pytanie czy przy montażu przycisku wymieniacie tapicerkę (boczek) czy wycinacie  otwór?

Zawsze wycinamy otwór, od środka tapicerki jest zaznaczona linia cięcia.

Opublikowano

Znalazłem ofertę na znanym portalu aukcyjnym opis poniżej:

"AUDI A4 B9 AVANT LIFT 2023 ROK 2.0 TFSI 150KW 4x4 7-BIEG. AUTOMAT QUATTRO

 

ZESTAW HAK HOLOWNICZY WESTFALIA WIĄZKA MODUŁ PRZYCISK

CAŁY

~~ CENA ZA KOMPLET!! ~~

EUROPA

HAK : 8W0800491M

SILNICZEK HAKA 8W0959245

MODUŁ : 8W1907383C

PRZEŁĄCZNIK : 8W0959511

WIĄZKA HAKA :

8W0971541F" 

Czy to wszystko podejdzie do mojego auta mimo tego że mam sedana a zestaw jest tak jak widać w opisie z kombi w quattro, z informacji jakie znalazłem czytając na forum tematy o haku powinno być ok?

 

 

 

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Mam już zestaw haka powoli przymierzam się do montażu i mam 2 pytania:

- czy zasilane do wspornika bezpieczników ST5 ciągnięcie z bezpiecznika z pod akumulatora z bezpiecznika czy z innego miejsca? (fabrycznie przewód ten wychodzi z wiązki która idzie do bezpiecznika S163 przy akumulatorze)

- jakiej długości są przewody w wiązkach od sterownika haka do sterownika Komfortu J393?

 

Pozdrawiam Karol 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Koledzy, mam małą prośbę o poradę. Musze założyć u siebie hak pod sporadyczne ciągnięcie małej przyczepki. Audi A4 B9 Lift sedan quattro - auto nie jest przystosowane do haka, i nie chce go w pełni przystosowywać ( w sensie wymiana chłodnic, kodowanie itp.)

 

1 opcja to kupienie dedykowanego do A4 B9 haka z wiązka, nowy do samodzielnego montażu z modułem - do wpinania haka nic nie mam, bo rzadko będę coś przewoził, ale denerwowałoby mnie to gniazdko w zwykłym haku, które pomimo wypięcia kuli - byłoby cały czas pod zderzakiem - koszt ok 1000zł.

 

2 opcja to może zakup oryginału otwieranego 8W0800491M, i dokupienie do niego nowej wiązki z modułem dedykowanym do A4 - efekt będzie podobny, bo wiązka będzie nowa, przelutowana do oryginalnego gniazdka, koszt też podobny bo hak to ok 800zł i wiązka z gniazdkiem i modułem ok 180zł - ale będzie chowany cały wraz z gniazdkiem - to duży bonus dla mnie.

I teraz pytanie - jak działa to chowanie haka - czy ono działa jak silnik do szyb - otwiera w pełni i zamyka hak, ma wyłączniki krańcowe? Widzę że na oryginalnym haku jest wiązka z dużą wtyczką, i dodatkowo jeden pojedynczy kabel ( chyba brąz) z wtyczką - czy to właśnie do tego przełącznika? czy jak zrobię sobie jakiś przełącznik, zamontuje np. w wnęce koła - to dająć napięcie 12V na ten przewód , hak będzie zwalniany z pozycji końcowych z zatrzasku? tam jakiś elektromagnes jest? 

 

Jednym słowem - czy jak zakupię i założę sobie oryginalny hak otwierany, założę nową  wiązkę z modułem - dam radę sobie jakoś wykombinować żeby go otwierać i zamykać? 

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam, kolego Muskel1 jako specjalista od kodowania haków mam prośbę jak będziesz miał chwilę to zerknij na mój auto scan i sprawdź czy wszystko dobrze zakodowałem po montażu haka. Ogólnie hak się otwiera przyciskiem i błędów brak. Pozdrawiam Karol

Log-WAUZZZF46LA058475-60058km-1.txt

Opublikowano
Godzinę temu, lolus54 napisał(a):

czy wszystko dobrze zakodowałem po montażu haka.

Sterownik 6C do poprawy. Pozostałe ok.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.