Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odtwarzanie muzyki przez bluetooth.


miszczprostej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam pytanie w sprawie odtwarzania muzyki przez bluetooth w moim A4.

Mam nagłośnienie B&O, które gra super.

Niestety w tym aucie brak gniazda USB.

Pomyślałem, że to nie problem, bo przecież jest bluetooth.

Przyznam, nie sprawdzałem tego w momencie zakupu, bo wydawało mi się to oczywiste (że można słuchać tak muzyki) ale po wybraniu przycisku "media" na liście nie ma odtwarzania bluetooth, pomimo sparowania telefonu. Jest tylko karta SD, CD i jakaś inna opcja, której teraz nie pamiętam ale nie bluetooth.

Czy można to jakoś zmienić?

Jeżeli taki post już był, to przepraszam za powielenie ale nie znalazłem podobnego tematu.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli prawidłowo sparowałeś telefon z MMI, to w "MEDIA" -> "Źródło" powinieneś zobaczyć swój smartfon (na obrazku pokazałem, jak to jest u mnie).

MMI_Bluetooth.png

Wybierasz go i od teraz muzyka "leci" z niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się pod temat. 
Moje audi jest z 2017r. i mam problem z podłączeniem bezprzewodowym telefonu z CarPlay. Czy na prawdę w audi jest możliwość podłączenia tylko przez USB? :shock3::shock3::shock3:
Chodzi o to żeby na ekranie MMI pojawiły się ikony z pulpitu telefonu BEZ podłączania USB
https://youtu.be/u6DJmrT1q8s


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon mam połączony i mogę rozmawiać przez z zestaw w samochodzie. 

Po wejściu w media nie mam do wyboru źródła bluetooth. 

IMG_20210517_171301.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy można zrobić jakiś update tego systemu, czy nie? 

Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że w aucie klasy premium może być tak zacofany system. Możesz rozmawiać przez telefon połączony z bluetooth w aucie ale muzyki nie możesz słuchać. 

Edytowane przez miszczprostej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy tu jakieś screeny z B8 pokazujecie. Piszcie w odpowiednim dziale, a nie zaśmiecajcie B9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wersja MMI 3G Basic. Kolega słusznie zauważył, nawet nie zwróciłem uwagi ale tu jest dział B9. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak w końcu z tym podłączeniem bezprzewodowym z CarPlay w audi B9, bo już się pogubiłem.... 

Ktoś rozkminił temat? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego nie rozumiesz? Podłączenie jest za pomocą kabla USB. Musisz mieć smartphone interface żeby CarPlay działało. Alternatywnie można kupić moduł, który łączysz też za pomocą kabla USB z autem a telefon łączy się z tym modułem bezprzewodowo. Moduł zastępuje kabel pomiędzy autem a telefonem. Oczywiście tutaj  też wymagany jest smartphone interface.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2021 o 20:21, Muskel1 napisał:

Czego nie rozumiesz? Podłączenie jest za pomocą kabla USB. Musisz mieć smartphone interface żeby CarPlay działało. Alternatywnie można kupić moduł, który łączysz też za pomocą kabla USB z autem a telefon łączy się z tym modułem bezprzewodowo. Moduł zastępuje kabel pomiędzy autem a telefonem. Oczywiście tutaj  też wymagany jest smartphone interface.

Wszystko rozumiem o ile ktoś odpowie na pytanie. Teraz już wiem więcej. U mnie CarPlay tak jak pisałem działa jedynie po podłączeniu USB. Korzystając z powyższej odpowiedzi, już teraz wiem ze nie jest to przypadek czy kwestia ustawień, tylko taką biedę zaserwowało audi.
A o jakim module dokładnie piszesz, masz jakiś konkretny model? Jaki koszt takiego urządzenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne wersje w zależności od systemu operacyjnego na telefonie, czyli dla androida oraz iOS

CPLAY2AIR.COM

Convert your factory CarPlay to wireless and skip plugging in your phone when you get in!  Supported...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież muzyki mozna słuchać z telefonu bez CarPlaya przez bluetooth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, vvalery napisał:

Przecież muzyki mozna słuchać z telefonu bez CarPlaya przez bluetooth.

Tyle, że koledze nie chodzi o słuchanie/odtwarzanie strumieniowe tylko o funkcję CarPlay i z awarte w niej możliwości:wink:

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2021 o 14:10, Muskel1 napisał:

Tyle, że koledze nie chodzi o słuchanie/odtwarzanie strumieniowe tylko o funkcję CarPlay i z awarte w niej możliwości:wink:

Zmylił mnie temat i te stare screeny, ale jak ktoś chce na siłę słuchać muzyki przez Carplaya, to mu odpowiedziałeś, choć przewagi tutaj nie widzę.

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co wnosi CarPlay to Google Assistent, Google Maps, i niektóre Apps (Internet Radio) etc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Muskel1 napisał:

Jedynie co wnosi CarPlay to Google Assistent, Google Maps, i niektóre Apps (Internet Radio) etc..

Tak, tylko do muzyki nic, a nic nie wnosi. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...