Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Temperatura oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Jakie macie temperatury oleju? U mnie wczoraj przy szybkiej jeździe wyskoczyło na 120 i nie wiem czy to jest normalne i bezpieczne do silnika. Oczywiście jak puściłem gaz to spadło do mniej więcej 105. 2.0tdi 190ps quattro 

Edytowane przez morsmin

Opublikowano

Jak będziesz miał 140-150 stopni i nie będzie spadać to wtedy się martw.

Olej silnikowy i płyn w układzie chłodzenia działają razem.

Olej musi mieć stabilny film olejowy a płyn nie za dużą ilość glikolu.

Opublikowano
  • Autor

A czy większy intercooler poprawiłby chłodzenie całego układu? Również olej? 

Opublikowano
2 minuty temu, morsmin napisał:

A czy większy intercooler poprawiłby chłodzenie całego układu? Również olej? 

Intercooler jest od powietrza, jak Cie martwi 120 stopni oleju dołóż sobie chłodnice oleju

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 25.05.2021 o 10:50, morsmin napisał:

Witam. Jakie macie temperatury oleju? U mnie wczoraj przy szybkiej jeździe wyskoczyło na 120 i nie wiem czy to jest normalne i bezpieczne do silnika. Oczywiście jak puściłem gaz to spadło do mniej więcej 105. 2.0tdi 190ps quattro 

Wiem jedno, że pompy wody VAG to jedno wielkie gówno niezależnie od silnika. Sprawdzaj poziom płynu na zimnym silniku, bo może Ci uciekać bardzo powoli przez pękniętą obudowę lub inną nieszczelność pompy.

Edytowane przez vvalery

Opublikowano
2 godziny temu, vvalery napisał:
W dniu 25.05.2021 o 10:50, morsmin napisał:

Witam. Jakie macie temperatury oleju? U mnie wczoraj przy szybkiej jeździe wyskoczyło na 120 i nie wiem czy to jest normalne i bezpieczne do silnika. Oczywiście jak puściłem gaz to spadło do mniej więcej 105. 2.0tdi 190ps quattro 

Wiem jedno, że pompy wody VAG to jedno wielkie gówno niezależnie od silnika. Sprawdzaj poziom płynu na zimnym silniku, bo może Ci uciekać bardzo powoli przez pękniętą obudowę lub inną nieszczelność pompy

Pompa wody ma wpływ na temp oleju?

Opublikowano
1 godzinę temu, RALF76 napisał:

Pompa wody ma wpływ na temp oleju?

 

1 godzinę temu, RALF76 napisał:

Pompa wody ma wpływ na temp oleju?

Skoro olej jest w silniku a silnik chłodzony jest cieczą to chyba jakiś ma. Nie jest oderwany od silnika, no chyba, że jakieś inne prawa fizyki istnieją. Skoro silnik nagrzewa się mocniej z powodu niedoboru płunu, to olej będacy w silniku przejmuje również to ciepło bo niby czemu miałby go nie przejąć ? ? Powodem braku płynu chłodzącego jest walnięta pompa wody więc wpływ ma.

Edytowane przez vvalery

Opublikowano
40 minut temu, vvalery napisał:

Skoro olej jest w silniku a silnik chłodzony jest cieczą to chyba jakiś ma. Nie jest oderwany od silnika, no chyba, że jakieś inne prawa fizyki istnieją. Skoro silnik nagrzewa się mocniej z powodu niedoboru płunu, to olej będacy w silniku przejmuje również to ciepło bo niby czemu miałby go nie przejąć ? ? Powodem braku płynu chłodzącego jest walnięta pompa wody więc wpływ ma.

jeśli założyciel tematu ma normalną temp silnika 90 a olej 120 to nie widzę związku z pompą wody, nigdzie nie napisał o podwyższonej temp płynu chłodzącego

Opublikowano
3 godziny temu, RALF76 napisał:

jeśli założyciel tematu ma normalną temp silnika 90 a olej 120 to nie widzę związku z pompą wody, nigdzie nie napisał o podwyższonej temp płynu chłodzącego

Wiesz dlatego mu napisałem, żeby sobie sprawdził. Jak mi walnęła pompa to płynu było na dnie zbiornika. Fakt, że temperatura nie jest u niego jakaś wygórowana, ale lepiej dmuchać na zimne. :-)

Edytowane przez vvalery

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Z płynem jest wszystko ok. Pompa wody i kpt rozrząd wymieniony miesiąc temu. Ja tylko pytałem jakie macie temperatury bo chciałem porównać a nie, że mam jakiś problem 

Opublikowano
W dniu 25.05.2021 o 10:50, morsmin napisał:

U mnie wczoraj przy szybkiej jeździe wyskoczyło na 120 i nie wiem czy to jest normalne i bezpieczne do silnika

 

2 godziny temu, morsmin napisał:

Ja tylko pytałem jakie macie temperatury bo chciałem porównać a nie, że mam jakiś problem 

U mnie w 3,0 TDI oraz w 1,8 T temperatura oleju przy 30 st. C na zewnątrz waha się w granicach 95-115 st. C. Jest to normalne i niczym bym się nie przejmował.

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Możesz wlać olej zamiast 0w30 np 5w40 i temp oleju będzie niższa 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.