Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B7 Avant 2.0TDI BNA LZ9Y 198/421 GTC 1549VZ


Akuku

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, afroo. napisał(a):

Nie jesteś w stanie powiedzieć więc zapewniam Cie, że to, co tam widać to smar miedziany i chłopaki raczej nie za bardzo wiedzą, co robią, ewentualnie robią tak każdemu nieświadomemu klientowi.

Znajdź sobie w sieci pierwszy lepszy artykuł o wpływie pasty miedzianej na elementy aluminiowe i zapytaj tych Twoich chłopaków, czy cokolwiek o tym słyszeli. Ja bym już do takich majstrów, co to smarują bele czym i bele co nie pojechał.

Jasne, dzięki za odpowiedz, będę mieć to na pewno na uwadze odnośnie tego smaru, chociaż no patrząc ile samochodów i to projektów oni robią nie chce mi się wierzyć, że zrobili to zle, ale ile ludzi tyle opinii 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audica pokonuje kolejne kilometry bez jakichkolwiek problemów (odpukać 😬) zrobione od wymiany zawieszenia coś koło 3.5tyś km i po tym czasie stwierdzam, że MTS nie jest taki zły jak ludzie piszą, nie mam oczywiście porównania do AP/Eibacha/KW, ale jak na pierwszą styczność z gwintem to jestem bardzo zadowolony z komfortu i z tego jak auto trzyma się drogi:D

W tym czasie wpadły dwie małe rzeczy, które mega cieszą oko, pierwszą są przerobione kratki halogenów na takie, żeby bardziej pasowały do plastra miodu z grilla

Zakup arkusza plastra miodu na allegro, docięcie, dopasowanie, sklejenie klejem na gorąco i taki mamy efekt
IMG_0308.thumb.jpeg.bc5e3e85638064e750daa678002fbd63.jpeg

IMG_0317.thumb.jpeg.23bb35c8869a06596f8e6f0c9ae962c2.jpeg

 

Druga rzecz to podświetlenie dekorów drzwi przednich(Tylne zrobi się po zmianie na elektrykę), centralny dekor odpuściłem ze względu na to, że po prostu nie podoba mi się to i moim zdaniem jest to już przerost formy nad treścią. Kolor ledów wybrałem biały zimny żeby pasowało pod kolor podświetlenia na podsufitce. 


Po krótce co potrzebne:
Taśma led 2m 12V 
2x złączka 
Gumowa uszczelka
Półtorej godziny czasu z dwoma lewymi rękami jakie mam 😂

Wykonanie: 

Standardowo ściągamy boczki drzwi i patrzymy w które miejsce będzie nam najprościej podpiąć ledy, w moim przypadku przez to, że jest bieda edition podłączyłem od strony kierowcy pod podświetlenie ryglowania drzwi, a od strony pasażera pod podświetlenie regulacji szyby

Kolejnym krokiem było naklejenie gumowej uszczelki od dołu dekoru żeby światło nie przechodziło dołem(Tak jak na zdj) 

Papierem ściernym zeszlifowałem lekko dekor od środka żeby pasek mógł mocniej złapać się do niego, ponieważ nakleiłem go idealnie na krawędzi dekoru w taki sposób, że od zewnątrz nie widać nic żeby było dłubane a światło idealnie przechodzi między dekor a tapicerkę

Na końcu naklejamy taśmę, przeciągamy przez ostatni otwór na dekorze, lutujemy wszystko i zabezpieczamy
Efekt końcowy myślę, że bardzo przyjemny dla oka :hi:

 

IMG_0992.thumb.jpeg.a7a7ff1e71de103d55adfb6cc08f93a9.jpeg

 

IMG_0727.thumb.jpeg.8a239a78753a915b89fff4f2dac6d185.jpeg

IMG_0993.thumb.jpeg.f4b74dce1ca8ec59e27d7696e35abd81.jpeg

 

Efekt końcowy

IMG_0985.thumb.jpeg.186d3bf02de39ec5c17cb6328a71381d.jpeg

 

 

Na ten moment tyle zrobione w samochodzie, na jesień jestem wstępnie umówiony na zmianę lamp na BILED, zacząłem coraz częściej jeździć nocą i H7 + w tragicznym stanie klosze dają swe znaki dlatego taki mod wleci :hi:

 

B7 akutalnie prezentuję się w taki sposób:

IMG_0618.thumb.jpeg.03eb1110582e3829227937b92ce59443.jpeg

IMG_0626.thumb.jpeg.bed85e79415259f8f57625c9030c721f.jpeg

 

 

 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lewiatan1989 napisał(a):

No Panie... Ta mordka wygląda super!!! 

Sztos robota! 

W końcu nie wygląda to jak seria 😂
Dziękuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedne z ładniejszych ambiente w drzwiach jakie widziałem w B6/B7

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2023 o 15:11, Ivanek napisał(a):

Jedne z ładniejszych ambiente w drzwiach jakie widziałem w B6/B7

Miło bardzo, wieczorem postaram się zrobić więcej zdjęć jak to wyglada 

 

W taki sposób wyglądają ledy wieczorem 

led1.thumb.jpeg.890bfb6018aa638da5c603935e957817.jpeg

led2.thumb.jpeg.899cd9d63b37e0726451719028e24f53.jpeg

 

filmled1.mov

 

 

Update tego co się dzieje aktualnie 
Audica pojechała na wymianę filtrów oraz oleju w silniku i skrzyni biegów, najbardziej obawiałem się właśnie wymiany oleju w skrzyni ponieważ za mojej kadencji nie był on ruszany, a poprzedni właściciel też nic nie wspominał odnośnie tego, po wymianie miłe zaskoczenie, bo olej w skrzyni wyglądał jakby dopiero co był wymieniany, także kamień z serca spadł 


Wielkie podziękowania dla @dzik za dostarczenie olejów i filtrów w ekspresowym tempie, jak zawsze pełna profeska! 

IMG_1890.thumb.jpeg.bd135da2f9932bdaf2a9d49e67a3c3fb.jpeg

Druga sprawa to coś na co bardzo długo czekałem, mianowicie udało się dorwać w śmiesznych pieniądzach reflektory H7 i od razu poleciały na przeróbkę
BiLed 3 cale
Żarówki led długie + postojówki led
Środek polakierowany w czarny połysk 
Nowe klosze

Tak się one prezentują : 

 

IMG_1930.thumb.jpeg.521d38c4c4591b375755e39905f2279d.jpeg

Auto będzie do odebrania w piątek już z gotowymi lampami, także na pewno wrzucę porównanie wizualne z tym co miałem + porównanie jeżeli chodzi o światło 😁

  • Pomoc techniczna 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie boisz się o parowanie na czarnych środkach? U kogo robisz? 

Jeśli można spytać jaka kwota. Też będę wykonywał ten zabieg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ivanek napisał(a):

Nie boisz się o parowanie na czarnych środkach? U kogo robisz? 

Jeśli można spytać jaka kwota. Też będę wykonywał ten zabieg. 

Był robiony test szczelności i żadnego parowania nie było, także liczę że tak pozostanie 😄
Grzesiek z Czarnej koło Łańcuta, 2500 wyszła całość przez to że dorzuciliśmy ledy w długie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będą parować to wystarczy je delikatnie rozszczelnić, najlepiej na uszczelce dekielka od drl/postoju/długich.

Wbrew pozorom reflektory nie mogą być całkowicie szczelne, a przy modyfikacjach fabryczne odpowietrzenie reflektora staje się niewydajne i trzeba mu nieco pomóc.

  • Lubię to 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, że będą parować ale samoczynnie będzie to znikać :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziemy widzieć na czasie jak sytuacja z parowaniem będzie się klarować 😀


 

 

 

Wracamy z tematem lamp, już na samochodzie, małe fotostory tego jak to wygląda😁

C69C2A4F-1550-44A0-93D5-25A95443FF42.thumb.jpeg.f7cfe8e10ecfd1028153325b7d6636bc.jpeg
D7A83735-3BB9-4C8A-85F7-E416FE9ED001.thumb.jpeg.55a41fe8037aa3687e9bfceac940486e.jpeg
IMG_1965.thumb.jpeg.58292942ef48253c286afb8654cdddce.jpeg

IMG_1966.thumb.jpeg.8bc0ca57f23c56a32d257689ac8b6240.jpeg


Ogólnie efekt dla mnie jest niesamowity, wiedziałem, że będzie to świecić mega dobrze, ale nie, że z nocy zrobi mi dzień 😅

Rok uważam za zakończony jeżeli chodzi o jakiekolwiek mody, plany na przyszły są ambitne, ale to zobaczymy na co pozwoli kieszeń, min:

Kierownica z A8 D3/A4 B8 ścięta
Lampy tył Led
AirRide
Zmiana koloru Folia/Lakierowanie
Czas pokaże co jeszcze 🤣

 

Edytowane przez Akuku
.
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie lamp pierwsza klasa. 

Możesz podrzucić jakiś namiar do wykonawcy na PW? 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, swIP napisał(a):

Odnośnie lamp pierwsza klasa. 

Możesz podrzucić jakiś namiar do wykonawcy na PW? 

 

Podeślę jutro nr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, A4b6quattro napisał(a):

No ładnie namodziłeś👌lampy ładnie świecą👍

Dzięki! Miejmy nadzieję że to dopiero początek 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że walentynki minęły, a to święto jest dla obojga, a nie tylko dla jednej strony 😅 To udało się dorwać spontanicznie lampy z DEPO do audi, jak dla mnie zrobiło to potężną robotę jeżeli chodzi o tył 
IMG_3247.thumb.jpg.9d588b94d14e8e746c3b33a13220c2b5.jpg

Dodatkowo wysłałem kierownicę do modyfikacji, także na czasie wpadnie kolejna aktualizacja 😁

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy spoko ale te ledy rejestracji to jakaś masakra. Świecą bardziej niż wsteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewno te 18 diodowe 

Ja mam te i wyglądają jak ori z nowych vagin

Screenshot_2024-02-21-09-03-44-62_a038fdda0361bc57fee075193df50ddc.thumb.jpg.f62d2e6e3a369c6a9d8994aec9e0dba7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, zamontowane mam 18 diodowe, bo udało się dorwać je w śmiesznych pieniadzach, jeżeli padną to wtedy będzie wymiana na „lżejsze” bo faktycznie za mocno świecą 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Akuku napisał(a):

Zgadza się, zamontowane mam 18 diodowe, bo udało się dorwać je w śmiesznych pieniadzach, jeżeli padną to wtedy będzie wymiana na „lżejsze” bo faktycznie za mocno świecą 😅

Mialem je, padły po roku, te co podałem screen to w marcu 4 lata będzie jak dobrze liczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...