Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B7 Avant 2.0TDI BNA LZ9Y 198/421 GTC 1549VZ


Akuku

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Ivanek napisał(a):

Mialem je, padły po roku, te co podałem screen to w marcu 4 lata będzie jak dobrze liczę

To akurat niedługo wybije rok odkąd je mam, także idealnie wszystko się zgrywa w czasie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Akuku napisał(a):

To akurat niedługo wybije rok odkąd je mam, także idealnie wszystko się zgrywa w czasie 

Mi prawa padła ale to na 90% powód taki że mam wilgoć w klapie i te blaszki stykowe utleniają się. W dodatku szlag trafił też śrubkę więc dremel, wyczyścić blaszki, ewentualnie jakiś lut, odgiąć , nowa śrubka i będzie chodzić. Akurat jak wrócę z delegacji na wiosnę to może się tym zajmę 😂

 

Edit: 

Klatka z filmu, na żywo to nie świeci tak mocno

Screenshot_2024-02-21-12-06-54-32_965bbf4d18d205f782c6b8409c5773a4.thumb.jpg.f186b61f1f3cd64d8593194d8d5eead1.jpg

Edytowane przez Ivanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam diody na PCB od promotora i śmigają już 4-ty rok 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Langista napisał(a):

A ja mam diody na PCB od promotora i śmigają już 4-ty rok 😅

To ja znowu z promotorem mam tak, że brałem od niego ledy do wnętrza, które zaczęły mrugać po 2 tyg, pisałem odnośnie „reklamacji” i przez 3/4 tyg było wyświetlanie moich wiadomości bez odzewu, aż w końcu dałem sobie spokój, znajomy miał podobną sytuację tyle że z ledami do wstecznych 
Ale zauważyłem że ile ludzi tyle opinii odnośnie promotora, część chwali, a druga część omija szerokim łukiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś jeszcze coś mu się udawało a potem zaczął używać słabej jakości LED..

 

Edit, sprawdziłem maila i nie od promotora a od prolumo, i brałem je w 2019 roku.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2024 o 16:58, Langista napisał(a):

Edit, sprawdziłem maila i nie od promotora a od prolumo, i brałem je w 2019 roku.

Czyli Tomnik, który niestety już nie robi podświetlenia rejestracji do B7.

Mi padł jeden moduł rejestracji w tym roku od Tomnika i ze względu na brak dobrej alternatywy, która świeciłaby delikatnie, wsadziłem zwykłe C5W Powerteca za 8zł i może nie są intensywne ale świecą delikatnie na biało. Do ledów już raczej nie wrócę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te moduły idzie bardzo łatwo wykonać i mogą być trwałe, muszą tylko być zalane glutem żeby rdza się nie tworzyła, bo w tym miejscu niestety nie ma szans wyeliminować wilgoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do C6 kupiłem ledy do podświetlenia tablicy w ASO od innego modelu, Pan w sklepie elektronicznym dobrał mi rezystory, wlutowałem, nic się nie nagrzewa, nie mruga, błędów brak i świecą już kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Langista napisał(a):

Te moduły idzie bardzo łatwo wykonać i mogą być trwałe, muszą tylko być zalane glutem żeby rdza się nie tworzyła, bo w tym miejscu niestety nie ma szans wyeliminować wilgoci.

O którym miejscu piszesz? 

 

Ja myślałem żeby przylutować przewody do tych styków w blendzie 8 wyprowadzić kable wsuwki, nie dość że pewniejsze połączenie to i łatwiej montaż.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę właśnie o blendzie. W klapie wiecznie jest wilgoć a blenda od środka szczelna nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Langista napisał(a):

Piszę właśnie o blendzie. W klapie wiecznie jest wilgoć a blenda od środka szczelna nie jest.

Mówisz o tych stykach czy jakieś wrażliwe miejsca od góry blendy gdzie przecieka? Czy przez same lampki wilgoć się dostaje? Niby tam są uszczelki.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te uszczelki są warte tyle co wiesz.. żeby to uszczelnić musiałbyś dać sensowne gumowe uszczelki na plastiku z zewnątrz, uszczelkę w miejscu śrubki, samą śrubkę na uszczelniaczu do śrub oraz uszczelnić masą przejście blaszek w plastiku. W tedy sensownie zaprojektowany moduł (jak te od Tomnika chociażby) mogą latami świecić bez problemu. Wykonanie ich to banał bo są jednostronne o ile pamiętam, z 50 sztuk takich płytek na JLCPCB to koszt ok 50 zł z transportem. Kwestia domówienia rezystorów i diod żeby je wlutować co maksymalnie wyniesie drugie tyle. Żeby sie nie bawić z tym całym uszczelnieniem, wystarczy całe pcb z podzespołami zalać bezbarwną żywicą, bo u mnie też na moduły dostała się woda, z tym że w porę to wyłapałem, wyczyściłem i na szczęście rdza nic nie zniszczyła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz foto tych modułów jak to wykonane? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, afroo. napisał(a):

Czyli Tomnik, który niestety już nie robi podświetlenia rejestracji do B7.

Mi padł jeden moduł rejestracji w tym roku od Tomnika i ze względu na brak dobrej alternatywy, która świeciłaby delikatnie, wsadziłem zwykłe C5W Powerteca za 8zł i może nie są intensywne ale świecą delikatnie na biało. Do ledów już raczej nie wrócę.

Podeślesz linka do tych C5W?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ivanek napisał(a):

Masz foto tych modułów jak to wykonane? 

Musiał bym wytargać z auta, ale są zrobione w prosty sposób - każdy moduł jest tak samo zaprojektowany, czy to w drzwi, czy w schowek, do tych typu W5W zwyczajnie dodał końcówki z C5W.

 

Pamiętam że miał jedne bardziej zaawansowane, bo łączyły się z bluetooth i były RGB,.za pomocą chyba jego aplikacji albo jakiejś chińskiej można było oświetlenie w całym aucie zmieniać ale to już były spore koszta za te moduły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Adam87 napisał(a):

Podeślesz linka do tych C5W?

ALLEGRO.PL

W opiniach masz zdjęcie różnicy barwy światła od zwykłej żarówki.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)

Mały update tego co udało się dorwać i zmienić - co zostanie zmienione

Ori wycieraczka na klapie już nadawała się tylko na szrot więc wpadła klasyka gatunku czyli wycieraczka z Q5 w śmiesznych pieniądzach(całe 43zł 🤯)
Collage.thumb.png.194b9f815dcf33f16f80f94f81872cb7.png


Dodatkowo zacząłem zbroić się, żeby złożyć niedługo wizytę  u Kamila z Jawornika,  dlatego też wpadł licznik z kolorowym fisem i jutro dostanę przerobioną kierownicę z MF
IMG_3378.thumb.jpeg.4d96c342478826a8a63eb6a0e57caf8a.jpeg
IMG_3394.thumb.jpeg.7521474509e8fbf15820dccafda127b8.jpeg
Kierownica miała mieć górę i dół w alcantarze, ale wczoraj dowiedziałem się, że tapicer odwalił i dał gładką skórę na górze 😐 Dogadałem się, że biorę taką jak jest i w ramach 'rekompensaty' mam rok na zwrócenie jej i na nowo obszycie całości wedle mojego uznania po kosztach, także niby źle, niby nie, zobaczymy jak na żywo będzie się prezentować

Dalsze plany po montażu gratów to jak tylko zrobi się cieplej :
-wygłuszenie bagażnika/drzwi
-dołożenie BOSE
-elektryka szyb 
-znalezienie gałki do zmiany biegów z innego modelu i obszycie jej + ręcznego

 

Edytowane przez Akuku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mamy kierownice, z licznikiem i tempomatem już na miejscu 😁

Collage(1).thumb.png.4563e8a6c507cf2d9fc6003e84ea4ffe.png

IMG_3590.thumb.jpeg.814a576ae1d6e66e96e23a1e0312ecfa.jpeg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda za oknem więc trzeba było wziąć się za listwy drzwiowe, które zaczynały odlatywać i wyglądały paskudnie, więc zamiast pakować 300zł za kolejne używki stwierdziłem, że może akurat uda się to uratować 
Po zdemontowaniu rozłożyłem je na części pierwsze i zobaczyłem dopiero wtedy jak tragicznie jest... Po ściągnięciu szyny prowadzącej i odgięciu gumy moim oczom ukazało się jedno wielkie skupisko rudej, dlatego od razu w rękę śrubokręt i targanie tego do praktycznego zera
IMG_3743.thumb.jpeg.c7e7237e94345354d6ed167f833188a7.jpeg
Po usunięciu tego i wyczyszczeniu dokładnie założyłem szynę prowadzącą i złapałem ją w 4 miejscach nitami bo była dość mocno wybrzuszona
Potem wleciał klej do szyb samochodowych z WURTH'a 
IMG_3762.thumb.jpeg.a7840fd4fa5a03cd241ca0945aa52e5e.jpeg
Domowymi sposobami zrobiłem rozpórkę co by lepiej to złapało i na pewno się nie odkształciło 
IMG_3765.thumb.jpeg.4812a7e87e5e91c21649d533eb486eeb.jpeg
I mamy efekt przed i po, który jak dla mnie jest wystarczający patrząc, że jedynie zapłaciłem za klej do szyb 😅
IMG_3756.thumb.jpeg.e4282245b032589cf909f2a24301db7a.jpegIMG_3757(1).thumb.jpeg.3b47eb7512730a54a4df18231418a73b.jpeg

IMG_3778.thumb.jpeg.86bdba94e908aee01f2a9d867ef3010d.jpegIMG_3774.thumb.jpeg.9a90978d16e8f5565aa2405fc57b0456.jpeg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...