Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AFN 1,9 TDI 110KM] Brak mocy


Cayman

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem się zastanawiać czy jak na 110KM, moja niunia jest lekko leniwa. Szczególnie na wyższych biegach w granicach 2500-3000 obrotów czuć jakby słabiej przyśpieszała. Naczytałem się forum na temat przepływki, N75 i zapieczonych kierownic. Odłączyłem wczoraj przepływomierz i wtedy zaczął mulić niemiłosiernie (czyli nie jest do wymiany?)

Wybiorę się w końcu na analizę logó'w jednak chciałbym wiedzieć w którym dokładnie miejscu znajduje się cięgno od turbo bo chciałbym sam na szybko przeczyścić kierownice. Najlepiej jakby ktoś wrzucił zdjęcie z zaznaczoną lokalizacją :)

Dziękuję i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym sam na szybko przeczyścić kierownice
To nie takie proste kolego Cayman :eek: . http://www.vw-passat.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=266&Itemid=9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem na forum, można po prostu rozruszać kierownice tym cięgnem, tylko musze je zlokalizować. Czy diagnostyka VAG-iem wykaże, że kierownice nadają się do czyszczenia?

ciegno jest pod "grzybkiem ciśnieniowym" ... :wink:

jak najbardziej diagnostyka Vag'iem pokaze w jakim stanie jest turbulum ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę sie pod ten temat: n75 wymieniony i autko chodzi dobrze na obrotach. Ale mam problem do moja audiczka bardzo słabo ciągnie na każdym biegu poniżej 2500 obrotów. Z dwójki jest najgorzej bo zbiera sie katastrofalnie wolno. Komp nic nie wykazuje. Mechanik sam mi powiedział ze coś jest nie tak bo za słabo idzie póki turbina nie zacznie pompować mocno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę sie pod ten temat: n75 wymieniony i autko chodzi dobrze na obrotach. Ale mam problem do moja audiczka bardzo słabo ciągnie na każdym biegu poniżej 2500 obrotów. Z dwójki jest najgorzej bo zbiera sie katastrofalnie wolno. Komp nic nie wykazuje. Mechanik sam mi powiedział ze coś jest nie tak bo za słabo idzie póki turbina nie zacznie pompować mocno...

odpisze ponownie to samo ... bez diagnozy Vag'iem (podczas jazdy) ciezko jest cos ustalic .... :exclaim:

p.s a dobrze podpioles ten N75 ... :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszą koledzy, Diagnostyka z VAGa u kogoś rzeczowego :!: w innym przypadku bedziesz wydawał niepotrzebnie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie ostatnio tez audiczka sie zamulała powyżej 3000 dziura w gazie, byłem na kompie i wykazało uszkodzony przepływomierz i do tego duże cisnienie doładowania, z diagnozy mechanika wynikało że łopatki w turbo są zaniczyszczone i sie zacinają, wiec wymieniłem przepyw.. ale dziura dalej była, ostro dałem jej wycisk i jakby cos pusciło audiczka smiga jak dawnej :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wym samej przepływki nic nie da jeżeli kierowniczki źle działają Jak przepędziłeś to sie rozruszały i chodzą ale musisz częściej tak przepędzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dziura dalej była, ostro dałem jej wycisk i jakby cos pusciło audiczka smiga jak dawnej

nie ludz sie ze bedzie dobrze teraz problem wroci szybciej niz myslisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dzisiaj przepływomierz...Dopiero po 5 miesiącach od zakupu samochodu poczułem co to znaczy 1.9 TDI...Nie miałem wcześniej pojęcia jak to powinno jeździć (toczyłem się Sieną z LPG więc i tak było o niebo lepiej), ale po wymianie przepływki jest to po prostu rakieta...W tej kratce starej przepływki znalazłem odwłok osy ;) To pewnie przez to niunia mi muliła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dzisiaj przepływomierz...Dopiero po 5 miesiącach od zakupu samochodu poczułem co to znaczy 1.9 TDI... ale po wymianie przepływki jest to po prostu rakieta.
przepływka

a jednak wróżka :cool:

A może rakietę jeszcze da się usprawnić ? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...