Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o ocenę logów z gazu po Ustawieniu przez gazownika


szpakuziom

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, byłem dziś u gazownika i chciałbym, aby ktoś ocenił jego pracę. Jeździłem z nim godzinę, ale wydaje mi się, że najlepiej nie jest. Wcześniej odcinało mi gaz, przynajmniej już nie odcina.

VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe a najlepszy niby zakład we Wrocku. Całość do poprawy? Jeżeli dobrze rozumiem, to dół za bogato, a góra za ubogo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, przem8 napisał:

Słabo.

hehe a najlepszy niby zakład we Wrocku. Całość do poprawy? Jeżeli dobrze rozumiem, to dół za bogato, a góra za ubogo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko przy pelnym bucie, a jak jest przy czesciowych obciążeniach i przy prędkościach autostradowych w zakresie różnych prędkości i obciążeń? Za mało pokazałeś. 

Masz interfejs do gazu?Pewnie jakiś stag? Podstawowe pytanie czy na pb jest wsio sprawne i logi to potwierdzają? Ja bym się wstydził tak wypuścić auto. 

Edytowane przez przem8
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzynka zdrowa, Łukasz13 mi prześwietlał samochód przed programem. To jest pod obciążeniem, czyli przy bucie Instalacja stag qbox4 reduktor na 250 kucy niby. Jak jadę normalnie 100km/h to korekty w granicach (-6) (-14) Mam interfejs postaram się pokazać mapę gazową.

Edytowane przez szpakuziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge Ci to zdalnie sprobowac ustawic jak masz dobrą baterię w lapku i neta albo przeslij loga z jazdy 2+33 i swoją mapę gazową to na tej podstawie można poprawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem się z kabelkiem, to nie mam wyrysowanej mapy benzynowej, tylko samą gazową i nie wiem do czego by się tutaj odnieść, muszę chyba pojeździć na benzynie trochę, aby mapa się wyrysowała? Jak ogólnie zrobić kopie mapy, aby Ci ja wysłać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na mapy, to nie turystyka. Wchodzisz w narzędzia i tam jest zapisz nastawy. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, szpakuziom napisał:

Jeździłem z nim godzinę, ale wydaje mi się, że najlepiej nie jest.

Patrzył chociaż po logach jak idzie mu to strojenie czy nie, bo z tego co widać to raczej nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pelonek1 napisał:

Patrzył chociaż po logach jak idzie mu to strojenie czy nie, bo z tego co widać to raczej nie?

Miał osobny komputer.:facepalm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ELLIOTT napisał:

Niech gazownik odda hajs za nic..

Jak za nic, przecież to najlepszy zakład we Wrocławiu :grin:

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak najlepszy na dzielni to Stroił , chyba otworzę tam zakład "Regulacja po szpecach, nie koniecznie tanio oraz szybko" 

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ELLIOTT napisał:

Niech gazownik odda hajs za nic..

Słuszna uwaga. Kasę by brał każdy, ale robić nie ma komu... Pewnie mu się nie chciało, to zrobił, jak zrobił.

 

10 godzin temu, pelonek1 napisał:

Jak za nic, przecież to najlepszy zakład we Wrocławiu :grin:

To jest dramat w dzisiejszych czasach, ciężko znaleźć dobry warsztat w dzisiejszych czasach i wkurzałem się do tego stopnia, że kupiłem sobie podnośnik i naprawiam sam. Kabel mam pożyczony, ale też chyba kupię i nauczę się stroić.

 

10 godzin temu, ELLIOTT napisał:

Nie no jak najlepszy na dzielni to Stroił , chyba otworzę tam zakład "Regulacja po szpecach, nie koniecznie tanio oraz szybko" 

Otwieraj, mnie skasował 80pln, więc opłaca się.

Edytowane przez szpakuziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W De biorę 20e za poprawę regulacji lpg od przyjezdnych do firmy. Większość po diagnozie wstępnej, jeździ na autokalibracji oraz ubogiej mieszance. Smutne sporo zakładów w pl jest i stare silniki nie ogarniają. 

Edytowane przez ELLIOTT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema panowie, a więc tak, mapę trochę poprawiłem, ale są problemy ze spadkami ciśnienia. Sterownik przy nagłym bucie powyżej 4 koła odłącza gaz. Podłączyłem kompa i zauważyłem, że ciśnienie gazu z 1,26 spada do 0,50 coś w tej okolicy i PIP, PIP = benzyna. - Tak było do niedawna, bo wczoraj była pogoda kiepska i kiedy jechałem do roboty, to aż tak ujowo nie było, auto zgasiłem, wróciłem za 8 godzin i kiedy wracałem już to nie mogłem go kręcić  powyżej 3 koła, tzn jak jechałem normalnie, to nic się nie działo, korekty max do (7) - (-10) Moje podejrzenie pada na reduktor. Reduktor u mnie siedzi AC R01, czytałem trochę opinii o nim i raczej ma dobrą, ale było parę przypadków, gdzie mieli z nim problemy. I Pytanie, wymieniać ten reduktor, na ten sam, czy jakiś inny?

Edytowane przez szpakuziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten reduktor tak ma zimową porą, z resztą większość ma ten problem w pomodzonych autach o tej porze. Jeszcze możliwe, że kiepski gaz zatankowales. Pewnie jakby się bardziej rozgrzał to spadki byłyby mniejsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj trochę jeździłem, auto było rozgrzane w 100%, a problem występował nadal. Generalnie już jeździłem w zimniejsze dni niedawno i aż takiego problemu nie było z rozbujaniem auta, dało się go wykręcić do 6k obrotów. Spróbuje na shellu jeszcze zatankować i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...