Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Diagnostyka silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć, 

Chciałbym prosić o pomoc w interpretacji logów

Słowem wstępu - auto po wymianie paska rozrządu, sprzęgiełka alternatora, oleju, filtrów oleju i powietrza, nowe świece NGK PFR6

Auto w serii

Log #503493 002+033

Log #503497 003 020

Log #503498 115 118

i na postoju

Log #503500 001 003

Log #503501 002 033

Log #503502 090 093

 

Tak to wygląda

Opublikowano

Spore stukowe i przepływka jakby delikatnie zaniżała.

Opublikowano

Przepływ za mały, turbo tez dość marnie wstaje. Sprawdz szczelność dolotu, daj nową przepływkę i sprawdz stan kata i żeliwa turbiny.

Opublikowano
9 minut temu, przem8 napisał:

przepływka jakby delikatnie zaniżała.

Czy tak delikatnie to nie wiem :wink:

W serii miałem w tym samym silniku 140 g/s i to też w ciepłe dni.

Opublikowano
1 minutę temu, pelonek1 napisał:

Czy tak delikatnie to nie wiem :wink:

W serii miałem w tym samym silniku 140 g/s i to też w ciepłe dni.

Czy są gdzieś może dostępne wzorcowe wskazania MAF przy danym ciśnieniu generowanym przez K03?

Opublikowano
4 minuty temu, andrew01 napisał:

Czy są gdzieś może dostępne wzorcowe wskazania MAF przy danym ciśnieniu generowanym przez K03?

Musisz poszukać, ja takich danych nie mam i nie widziałem, jednak przy odcięciu powinno być około 130 g/s.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za odpowiedzi. Z czym może być związane to stukowe spalanie?

Przepływomierz - są jakieś warte uwagi nowe zamienniki?

Opublikowano
Godzinę temu, bumszakalaka napisał:

Dzięki za odpowiedzi. Z czym może być związane to stukowe spalanie?

Przepływomierz - są jakieś warte uwagi nowe zamienniki?

Tylko z boscha. W bfb około 125 przepływ przy 6tys. Zainteresuj się katem czy nie jest przypchany.

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, przem8 napisał:

Tylko z boscha. W bfb około 125 przepływ przy 6tys. Zainteresuj się katem czy nie jest przypchany.

Da się to ocenić logami czy tylko zrzucenie z auta i ocena na oczy? Jakieś odczyty z sondy przed i za katem mogą być pomocne?

 

Edit: Taki błąd wyrzuca

IMG_20210817_004526.jpg

Edytowane przez bumszakalaka

Opublikowano
7 godzin temu, bumszakalaka napisał:

Da się to ocenić logami czy tylko zrzucenie z auta i ocena na oczy?

Cofki mogą wskazywać na przytkanie kata ale najlepiej go ściągnąć i zobaczyć. Błąd od zaworka n75, do wymiany albo coś z wiązką.

Opublikowano
  • Autor

Błąd wyskakuje od razu po usunieciu i krótkiej przejażdzce. Sprawdzę wiązkę i wtyczkę jak i sam zaworek "na krótko".

Opublikowano
  • Autor

Wtyczka i kable od N75 sprawdzone, kostki przeczyszczone a mimo to błąd wyskakuje i raz ECU wysterowuje N75 a raz jest 0% i auto zamula. Wymieniam i wybór padł na PIERBURGA tylko który - 

WWW.IPARTS.PL

Zawór regulacyjny ciśnienia doładowania PIERBURG 7.01024.02.0

 

czy ten od FMIC

FMIC.PL

Zawór regulacji ciśnienia N75 1.8T, 2.0T ►FMIC.PL◄ Twój tuningowy sklep internetowy!

 

Rozumiem, że wtyczki pasują?

 

Dodam tylko, że jak podglądałem w VCDS wysterowanie zaworka N75 wyrażone w % to czesto po zmianie biegu było 0 i po jednym lub kilkukrotnym odpuszczeniu pedału gazu i dodaniu "zaskakiwało" i wypełnienie przy bucie szło na 95%. Taka loteria...czy to N75 czy problem jeszcze gdzie indziej?. Innych błędów VCDS nie zgłasza oprócz tego jednego co powyżej

Edytowane przez bumszakalaka

Opublikowano

 

W tym temacie dawałem zdjęcie podłączenia i link alle

Opublikowano
  • Autor

Walczę nadal. N75 zmieniona na Pierburga, DVka była dziurawa i została również wymieniona. Szczelność dolotu sprawdzona i oczywiście ezektor pęknięty - jutro dojedzie do mnie nowy to go zmienię. Więcej przedmuchów nie zauważyłem ale kontrolnie po zmianie ezektora jeszcze raz sprawdzę.

Logi z dziś - chłodny wieczór. Turbina jakby lepiej wstawała ale przepływ niski. 

Log #505562

Odpiąłem przepływkę i zrobiłem logi bez niej. Oto one.

Log #505565

 

Podpowiedzcie - przepływomierz do zmiany? Bez niej samochód ewidetnie żywszy, szybciej reagował na pedał gazu i przy zmianie biegów nie zamulał.

Tu jako ciekawostkę - cofanie zapłonów bez przepływki dopiero pojawiło się od ~5 tyś. obr.

Log #505568

Edytowane przez bumszakalaka

Opublikowano
  • Autor

Wymieniony przepływomierz, N75, ezektor, DV

Log #506504 115 118

Log #506505 002 033

Log #506506 003 020

 

Chyba jest lepiej?

Opublikowano
33 minuty temu, bumszakalaka napisał:

Wymieniony przepływomierz, N75, ezektor, DV

Log #506504 115 118

Log #506505 002 033

Log #506506 003 020

 

Chyba jest lepiej?

Wg mnie jest dobrze.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.