Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Grzanie się na trasie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Niedawno na trasie auto się zagotowało. Wyrzuciło płyn przez zbiorniczek wyrównawczy. Po dolaniu wody dojechałem do domu bo temperatura walczyła przy ~110 stopniach. Wzrastała, opadała. Został wymieniony termostat i od tamtego czasu było ok, ale jeździłem tylko po mieście. Wczoraj wjechałem na drogę szybkiego ruchu i sytuacja się powtórzyła. Tak naprawdę od razu jak tylko dostał troszeczkę mocniej i przekroczyłem 100km/h. Komunikat o temperaturze, około 110 stopni, trochę zwolniłem i temperatura się uspokoiła. Po zatrzymaniu się sprawdziłem i znowu brak płynu w zbiorniku - wysikało przez zbiorniczek. Towarzyszyło temu odcięcie turbiny, brak mocy. Po ponownym odpaleniu moc wracała. Jeśli nie był to termostat to gdzie leży przyczyna?

 

//Nie wiem czy to może mieć związek, ale mam też ten problem z hamulcami. Pedał raz na jakiś czas robi się twardy i słabiej hamują. Po forum strzelałbym na te przewody między vaccum a serwo. Może to mieć jakiś związek z ciśnieniem, z pompą vaccum?

Edytowane przez baQQQ

Opublikowano

Układ chłodniczy nie ma nic wspólnego z podciśnieniem. Obieg i ciśnienie w nim wymusza pompa wody. Wykonaj test na CO², być może winna jest UPG.

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano

Pompa wody do wymiany.

Opublikowano
  • Autor
10 minut temu, Langista napisał:

Pompa wody do wymiany.

Brzmi jak pewniak. Miałeś to samo?

Opublikowano

Do sprawdzenia wentylator wiskozy.

Opublikowano
9 minut temu, indyczes napisał:

Do sprawdzenia wentylator wiskozy.

Od kiedy w B6/B7 mają wisko? Wentylatory te są sterowane elektrycznie. 

Opublikowano

W dieslu chyba jest wisko.

Opublikowano
5 minut temu, przem8 napisał:

W dieslu chyba jest wisko.

WWW.EBAY.DE

Finden Sie Top-Angebote für Elektrolüfter VALEO AUDI A4 S4 B6 B7 Steuergerät Lüfter Kühler Klima...

 

Opublikowano
27 minut temu, Muskel1 napisał:
WWW.EBAY.DE

Finden Sie Top-Angebote für Elektrolüfter VALEO AUDI A4 S4 B6 B7 Steuergerät Lüfter Kühler Klima...

 

 

Opublikowano

Moim zdaniem błędnie to nazwali wiskozą. Na zdjęciu widać ewidentnie, że jest to elektryczny wiatrak. 

Opublikowano

Tak czy siak do sprawdzenia jak jest elektryczny to tym bardziej podatny na uszkodzenia,dieesla raczej ciężko zagotować. Niech autor wysili się i wrzuci fotkę co tam ma za chłodnicą:decayed:

Edytowane przez indyczes

Opublikowano

Zgadza się, nie ma znaczenia jaki. Ja uważam natomiast, że nie jest tu winny wentylator  bo w czasie jazdy po mieście chłodzenie działa prawidłowo. Problem pojawia się w czasie szybkiej jazdy, czyli w czasie gdy wentylator nie działa a układ schładzany jest pędem powietrza. Jedną z możliwych  przyczyn podał też @Langista, czyli pompę wody. 

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, indyczes napisał:

Niech autor wysili się i wrzuci fotkę co tam ma za chłodnicą:decayed:

Proszę bardzo.

 

Brak ciepłego powietrza z nawiewów ma związek?

IMG_20210822_170045_NGcam_7.4.v.1.7_AS4ULib.jpg

Opublikowano

Kiedy ostatnio rozrząd wraz z osprzętem był wymieniany? Jakie firmy zastosowano?

Opublikowano
Godzinę temu, baQQQ napisał:

Proszę bardzo.

 

Brak ciepłego powietrza z nawiewów ma związek?

IMG_20210822_170045_NGcam_7.4.v.1.7_AS4ULib.jpg

Wisko bez wątpliwości.

Brak ciepłego powietrza to raczej klapki temperatury nawiewów lub ich silniczki. 

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano

Albo upg i zapowietrzony układ przez co brak ogrzewania i przegrzewanie się silnika.

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, Langista napisał:

Kiedy ostatnio rozrząd wraz z osprzętem był wymieniany? Jakie firmy zastosowano?

 

Na to nie umiem teraz odpowiedzieć. Jestem właścicielem od niedawna i musiałbym to zweryfikować.

Opublikowano
  • Autor

Spróbowaliśmy odpowietrzyć u mechanika, ale nie rozwiązało problemu. 100km/h to kluczowa prędkość. Temperatura w górę. Odpuszczenie gazu, zwolnienie lub zatrzymanie - temperatura wraca. Powietrze ciepłe raz jest, raz go nie ma. No nic, zostawiłem go. Niech szukają...

Opublikowano

Test CO²?

Opublikowano

 Wydaje mi się ,że elektryczne wiatraki w dieslach  były montowane 2003 -2004 ,to  tak informacyjnie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.