Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podgrzewacz płynu?


WOLFENSTEIN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie zauważyłem chociażby u mnie tak jest że auto szybko łapie temperaturę ,ale dziś w nocy wsiadam odpalam i zerkam na zewnątrz 7stopni a dosłownie po przejechaniu 200m z kratek leci dosłownie gorące powietrze a samochód stał 2 dni zimny,wiec pytanie do was bo nie znalazłem na forum podpowiedzi,mamy w swoich autach podgrzewacz płynu chłodniczego??hmmm i czy aby nie siedzi on w module obudowie tam gdzie termostat i pompa płynu??.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie podgrzewacz płynu tylko elektryczna nagrzewnica powietrza. Jak suszarka tylko pęd powietrza wymusza dmuchawa. Siedzi ona przed parownikiem i załącza się gdy temp. zewnętrzna spadnie do 10°C. Ma właśnie na celu szybkie dogrzanie wnętrza zanim temp. silnika zostanie osiągnięta. Można ją deaktywować w ustawieniach pojazdu w MMI.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technologia znana conajmniej od 2000r. ;P 
Elektryczna nagrzewnica to taki standard w dieslach bo one potrzebują większego dystansu by się zagrzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Muskel1 napisał:

On ma TFSI:wink: ale nagrzewnica ta sama.

A no fakt, myślałem że jestem w wątku z dieslami :P
Niektórzy sami dokładali do B6 i byli zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne może i macie rację ale jak wytłumaczycie szybkie ale to bardzo szybkie lapanie temperatury 90 stopni silnika, że po700m i mam 90 stopni na blacie inne auta jakie posiadałem nie nagrzewaly się tak szybko. Na pewno grzałki nie ma w pompie? Tam gdzie jest termostat? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz sobie nagrzewnice w mmi w ustawieniach to się przekonasz. Nie ma grzałki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, WOLFENSTEIN napisał:

Dziwne może i macie rację ale jak wytłumaczycie szybkie ale to bardzo szybkie lapanie temperatury 90 stopni silnika, że po700m i mam 90 stopni na blacie inne auta jakie posiadałem nie nagrzewaly się tak szybko. Na pewno grzałki nie ma w pompie? Tam gdzie jest termostat? 

Może czujnik okłamuje :D
Znajomy w Octavii jakiejś uturbionej benzynie też miał 90* wody po niecałym kilometrze więc albo to prawda że tak szybko się woda grzeje albo oba kłamią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B9 jest tylko pojedyńczy czujnik temp. płynu.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał:

W B9 jest tylko pojedyńczy czujnik temp. płynu.

oba - oba samochody, nie czujniki bo ten jest jeden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od temperatury na zewnątrz i u mnie łapie pomiędzy 700m a 1,5 km. Im zimniej tym dalej.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...