Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Nie wyłączający się przycisk ECON

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie mam pytanko.

W zime jakby zaciął mi sie przycisk econ w klimatroniku- jak było wtedy na minusie to tego nie ruszalem bo grzac grzalo mi prawidłowo.. teraz natomiast zrobilo sie cieplo i pojawil sie problem... klima nie chciala chlodzic.. - pierwsze co zrobilem to pojechalem do Mechanika na nabicie gazem.. wszystko ok nabil na maxa bo byla kompletna pustka.. układ jest szczelny.. po podlaczeniu pod kompa nie wykazalo zadnych błędów klimatyzacji. Diagnoza miechanika byla taka ze trzeba wymienic czujnik ciśnienia ktory jest wkrecany w chłodnicę :wallbash:. Mogę mu zaufac i zlecic zamowienie tego czujnika? z tego co mi wiadomo to nie jest raczej tania sprawa :disgust:

Opublikowano

nikt raczej nie zdiagnozuje Ci na odległość przecież... skoro tak stwierdził mechanik....

Z reguły ten czujnik nie pada, tylko problem jest z nieszczelnością....

Opublikowano

ECON nie wyłącza się wtedy kiedy nie ma czynnika lub czujnik walnięty... ostatnio był temat o tym w B7 (czyli to samo)

skoro Ci naładował... to pewnie czujnik

a nie ma tam błędów czasem?

Opublikowano

do skovroon...ja właśnie wróciłem od gustka co się zajmuje naprawą klimy...podłaczyl pod kompa i wyskoczyło że nie mam czynnika...i .... :wallbash: walnięty moduł...czyli panel sterowania...a problem mam dokładnie jak ty...ECON sie nie wyłącza...i teraz mnie czeka wymiana panela sterowania...więc jak ci gustek tak powiedzał to co ci pozostało...? albo uwierzyć mu ..albo sprawdzic u kogoś innego...powiem Ci że chciałbym miec taki problem jak ...tylko czujnik...pozdro...

Opublikowano

Panowie mam pytanko.

W zime jakby zaciął mi sie przycisk econ w klimatroniku- jak było wtedy na minusie to tego nie ruszalem bo grzac grzalo mi prawidłowo.. teraz natomiast zrobilo sie cieplo i pojawil sie problem... klima nie chciala chlodzic.. - pierwsze co zrobilem to pojechalem do Mechanika na nabicie gazem.. wszystko ok nabil na maxa bo byla kompletna pustka.. układ jest szczelny.. po podlaczeniu pod kompa nie wykazalo zadnych błędów klimatyzacji. Diagnoza miechanika byla taka ze trzeba wymienic czujnik ciśnienia ktory jest wkrecany w chłodnicę :wallbash:. Mogę mu zaufac i zlecic zamowienie tego czujnika? z tego co mi wiadomo to nie jest raczej tania sprawa :disgust:

W tą szczelność to ja bym bardziej wniknął.Mi też nabijali i powiedzieli że szczelny,a później okazało się żę są przecieki przy sprężarce :confused4:

Opublikowano

Mi się nie wyłączał jak miałem dziurę w układzie. Wymiana chłodnicy + napełnienie i przycisk ożył :decayed:.

Opublikowano

przycisk econ (nie da się wyłączyć) gdy:

- brak czynnika w układzie

- uszkodzony czujnik ciśnienia

- uszkodzona instalacja elektryczna

- uszkodzony czujni temperatury zewnętrznej

Opublikowano

kolego "skovroon" jezeli nie bylo gazu w klimie to chyba jakas uciekl wiec uklad nie moze byc szczelny . a ty piszesz, ze szczelny ? przez jakis czas moze bedzie chlodzic ale pewnie nie za dlugo. poprawcie mnie jak sie myle

Opublikowano
  • Autor

wydaje mi sie ze w kazdym samochodzie ktory ma klime trzeba co kilka lat nabijac na nowo gazem.. nie zman sie na tym ale takie jest moje zdanie.

Opublikowano

Ale uzupełnia się w niewielkich ilościach, nie od pustego do pełna.

Opublikowano
  • Autor

jesli nawet jest w ukladzie jakas "dziurka" która mógłby sp***rzac gaz.. to przeciez zaraz po wyjechaniu z warsztatu klima powinna chlodzic.. a bylo tak jak i przed nabiciem.

Opublikowano

Wykasowałeś błędy? Warto spróbować tego.

Opublikowano

jesli nawet jest w ukladzie jakas "dziurka" która mógłby sp***rzac gaz.. to przeciez zaraz po wyjechaniu z warsztatu klima powinna chlodzic.. a bylo tak jak i przed nabiciem.

Nie wiem gdzie nabijałeś,ale dlaczego wypuścili Cię na ulicę z niedziałającą klimą :mysli: No chyba że kasy nie wzieli...

Opublikowano
  • Autor

jesli nawet jest w ukladzie jakas "dziurka" która mógłby sp***rzac gaz.. to przeciez zaraz po wyjechaniu z warsztatu klima powinna chlodzic.. a bylo tak jak i przed nabiciem.

Nie wiem gdzie nabijałeś,ale dlaczego wypuścili Cię na ulicę z niedziałającą klimą :mysli: No chyba że kasy nie wzieli...

właśnie kasy nie wzięli:) bo powiedzieli żebym zapłacił jak założą ten czujnik nowy... Narazie czekam aż aso im go przyśle... I wtedy pojadę do nich założyć.
Opublikowano

Witam

U mnie jest tak że po kilkunastu kilometrach sie EKON włącz i wtedy nie morzna wyłączyć dopiero jak wyłączę zapłon jest dobrze ale znowu jak przejadę jakiś kawałek to sie sytuacja powtarza.

Opublikowano

dobij układ gazem

Opublikowano

też to miałem, wymiana czujnika i klima smiga, no ale 350 zł nie moje :angry:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Dzisiaj nabiłem gazu do klimy brakowało 150gram zobaczymy jak teraz będzie.

Opublikowano
  • Autor

wieec... moj problem rozwiazany... :) tak jak przypuszczal mechanik i czesc z was.. wymiana czujnika na nowy wszystko zalatwila.. :good: udalo mi sie go zdobyc nowke z ASO za 180zł :) teraz chłodzi az miło :decayed: :decayed:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Po nabiciu klimy teraz aż zamarza cały układ diagnoza była -zawiesza sie elektrozawór w sprężarce więc czekam na przesyłkę z sprężarka po regeneracji bo samego elektrozaworu nie da się wymienić

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.