Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Analiza logów A4B6 1.8tQ+Lpg

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, od jakiegoś czasu mam wrażenie że obroty silnika delikatnie falują co jakiś czas.

Zauważyłem także jakby spalanie stykowe na pb, na LPG jest minimalne.

Proszę o analizę logów, zrobiłem wszystko wg instrukcji 

VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub...

 

VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub...

 

VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub...

 

VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub...

 

VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub...

 

VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub...

 

VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub...

 

VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub...

 

Olej, filtry, rozrząd, wymieniony 6tys km temu. Świece irrydowe Denso mają 40tys km - 3 lata.

Cewki wszystkie Beru. Na 4 cylindrze od rozrządu ma 2dni, reszta poniżej roku.

Błędów od wymiany cewki brak. Odkąd mam auto 4 lata zawsze piszczała pompa paliwa. Jeżdżę głównie na LPG.

Bardzo proszę o analizę logów - ja mało wiem na ten temat. 

Z góry dziękuję, pozdrawiam.

Opublikowano

Zacznij od sprawdzenia szczelności dolotu, przepływka za mało wskazuje, jesli szczelność ok to przepływka do wymiany, turbo jakoś ospale wstaje, swiece wymien na nkg pfr6q.

Opublikowano
  • Autor

Ok, dziękuję za szybką odpowiedź. A z składem mieszanki wszystko ok ?

W sterowniku LPG-tech mam na wysokich obrotach troszkę podniesioną dawkę gazu. 

Od czego najlepiej sprawdzić szczelność układu dolotowego ? Dodam że obroty wolno opadają.

 

Edytowane przez Jacek Mamra

Opublikowano

Log 2+33 na LPG zrobiłeś? Jak tak to do regulacji bo ubogo jest.

Szczelność dolotu musisz sprawdzić w całości, nie ma reguły od czego zacząć. Jak napompujesz dolot to usłyszysz jak będzie nieszczelnie, jak nic nie usłyszysz tzn. że jest szczelnie.

Opublikowano
  • Autor

Pomyłka, już robię

Jest:

http://vaglogi.pl/log-002_033_61Tx7EP.html

Edytowane przez Jacek Mamra

Opublikowano
4 minuty temu, Jacek Mamra napisał:

Pomyłka, już robię

Jest:

http://vaglogi.pl/log-002_033_61Tx7EP.html

Mocno ubogo jest i ten log wrzuciłeś wcześniej. Ogarnij najpierw auto na benzynie, później zajmij się strojeniem LPG.

Opublikowano
  • Autor

Logi dynamiczne LPG 002+033+020

VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub...

Rozumie że na PB jest ubogo, tak ? Zacznę od dolotu, później pompa paliwa, mierzyć ciśnienie na listwie ?

Edytowane przez Jacek Mamra

Opublikowano

Jak ten pierwszy log jest na PB a drugi na LPG to na jednym i na drugim paliwie jest ubogo, na LPG jest lepiej ale też mało paliwa. Najpierw ogarnij PB później zajmij się LPG.

Opublikowano
  • Autor

Rozumie, że są zbyt duże korekty sondy lambda, jakie powinno być napięcie - tak z ciekawości pytam,

z tego co zauważyłem na LPG stuki są o wiele mniejszej

Opublikowano

Napięcia masz ok.

Opublikowano
  • Autor

Ok, a korekty lambda w jakich granicach powinno się mieścić. Wybaczcie że zawracam gitarę, chciałbym się czegoś dowiedzieć.

Opublikowano

+/- 10 oczywiście lepiej jak będzie - niż + oraz im bliżej zera tym lepiej.

Edytowane przez pelonek1

Opublikowano
  • Autor

Dziękuję, jeszcze zapytam jakie powinno być ciśnienie paliwa na listwie ?

 

Opublikowano

Jak dobrze pamiętam to 4 bary powinno być.

Opublikowano

signal-2021-10-24-21-59-38-501.png

Opublikowano
  • Autor

Witam zaczynam sprawdzenie szczelności dolotu .

Ten grzybek ma puszczać powietrze w dwie strony ?

16351573266642170647313173035081.jpg

Opublikowano

Zatkaj go z jednej strony, a z drugiej zaciągaj powietrze. Jeśli jest sprawny to membrana zamyka przepływ. Dolot się sprawdza kompresorem więc jak zamierzasz rozbierać wszystko i ręcznie sprawdzać to szkoda czasu.

Opublikowano
  • Autor

Ok, grzybek piszcza w obydwie strony jak chcę. Dmucham wciągam to samo - Znaczy śmietnik ?

Buduje sobie układ z tego co mam pod ręką. 

Opublikowano

Jak zatkasz ręką jeden króciec, a przez drugi wciągając powietrze nie "czujesz" że membrana w środku pracuje to jest zepsuty. 

Opublikowano
  • Autor

Dzięki

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.