Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Brak połączenia z komputerem w Audi A4 B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Od kilku dni borykam się z problemem, mianowicie nie mogę się połączyć z autem w celu przeprowadzenia diagnostyki. 

Do połączenia używałem od ok. 8 lat kabla VAG002 http://www.e-service.info.pl/VAG002.html oraz wersji VCDS 10.6.4.  

Dodatkowo wcześniej kilka razy łączyłem się również za pomocą OBD Eleven. 

Na chwilę obecną żadnym z tych sprzętów nie jestem w stanie się połączyć 

Poniżej opis co dotychczas sprawdziłem

- bezpieczniki 

- sprawdzone złącze obd i pomierzone napięcia tj pin4 -11,5V, pin5 -11,5V, pin6 -9,5V, pin 7 -11V, pin 14 -9,5V.  

- zdemontowana odłona w miejscu położenia ECU- wszystko suche bezpieczniki ok. 

- próbowałem się połączyć odłączając wtyczki od radia, zegarów, modułu sterowania wentylatorów. 

  Całą przygoda zaczeła  się od momentu gdy zauważyłem nieprawidłowość z pracą wentylatora chłodnicy. Tzn po uruchomieniu silnika nawet zimnego cały czas pracował. Jako że nie mogłem się połączyć odpiąłem klemy akumulatora i pomogło.

Oczywiście połączyć się autem dalej nie mogłem.   

Proszę o jakieś sugestie gdzie dalej szukać, przeglądając fora przychodzi mi jedynie odłączanie wtyczek od pozostałych sterowników i próby łączenia. 

Z góry dzięki.  

Opublikowano

Jaki błąd wyskakuje? Może coś Co się zaktualizowało, test połączeń wychodzi pozytywnie, czy w ogóle nie wykrywa interfejsu?

Edytowane przez Langista

Opublikowano
  • Autor

Testu nie przechodzi. Komunikat to port ok interface nok

 

 

Opublikowano

Napisz do supportu z tego interfejsu, możliwe że interfejs padł. Dla pewności spróbuj inny interfejs. 

Edytowane przez Langista

Opublikowano
  • Autor

Sprawdzane też u mnie innymi interfejsami. 

Moje interfejsy również sprawdzone w innych autach, pracują bez zarzutu.

Opublikowano

Gazu nie masz podłączonego pod obd?

Opublikowano
  • Autor

Nie wiem. Instalacja sekwencyjna BRC siedzi i nie było z nią problemów.Sugerujesz odpięcie  lpg?

  • 1 rok później...
Opublikowano

@MarioM1982 I jak historia się skończyła? Mam podobny problem, miałem uszkodzony minus który widocznie robił mi spięcia, i teraz po naprawie nie mogę dojść czemu nie mam komunikacji

  • 1 rok później...
Opublikowano
W dniu 26.10.2021 o 07:11, MarioM1982 napisał(a):

Witam

Od kilku dni borykam się z problemem, mianowicie nie mogę się połączyć z autem w celu przeprowadzenia diagnostyki. 

Do połączenia używałem od ok. 8 lat kabla VAG002 http://www.e-service.info.pl/VAG002.html oraz wersji VCDS 10.6.4.  

Dodatkowo wcześniej kilka razy łączyłem się również za pomocą OBD Eleven. 

Na chwilę obecną żadnym z tych sprzętów nie jestem w stanie się połączyć 

Poniżej opis co dotychczas sprawdziłem

- bezpieczniki 

- sprawdzone złącze obd i pomierzone napięcia tj pin4 -11,5V, pin5 -11,5V, pin6 -9,5V, pin 7 -11V, pin 14 -9,5V.  

- zdemontowana odłona w miejscu położenia ECU- wszystko suche bezpieczniki ok. 

- próbowałem się połączyć odłączając wtyczki od radia, zegarów, modułu sterowania wentylatorów. 

  Całą przygoda zaczeła  się od momentu gdy zauważyłem nieprawidłowość z pracą wentylatora chłodnicy. Tzn po uruchomieniu silnika nawet zimnego cały czas pracował. Jako że nie mogłem się połączyć odpiąłem klemy akumulatora i pomogło.

Oczywiście połączyć się autem dalej nie mogłem.   

Proszę o jakieś sugestie gdzie dalej szukać, przeglądając fora przychodzi mi jedynie odłączanie wtyczek od pozostałych sterowników i próby łączenia. 

Z góry dzięki.  

Witam, udało się usunąć problem? Też sprawdzałem wszystko jak w wątku i nic. Pozdrawiam wszystkich 

Opublikowano

Masz LPG więc pewnie dlatego. Odepnij sterownik LPG to połączysz się ze sterownikiem silnika.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.