Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zapłon 3.0 ASN

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jak dla mnie to zapchany katalizator,temperatura podczas normalnej jazdy pewnie 1000°C przekracza.

Opublikowano
  • Autor
13 godzin temu, pila24 napisał:

Jak dla mnie to zapchany katalizator,temperatura podczas normalnej jazdy pewnie 1000°C przekracza.

Tylko dlaczego po wykręceniu sondy przed katem nic się nie zmieniło?

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano
  • Autor

Witam Panowie. Poratujcie mnie bo już nie mam nerwów do tego silnika a mianowicie robię drugi taki sam silnik i ostatni raz bo nie chce go znać ale skoro zacząłem to muszę skończyć. Nie mogę ustawić rozrządu na blokadach składam i wyrzuca błąd korelacji walka i wału i wypadanie zapłonu. 9 razy go składałem i na banku drugim nie można ustawić rozrządu. Bardzo proszę o pomoc.

Opublikowano
  • Autor
W dniu 13.11.2021 o 14:22, Langista napisał:

Witaj mógłbyś coś doradzić?

 

IMG_20220509_225322.jpg

Opublikowano
  • Autor
1 minutę temu, Tomaszab67 napisał:

 

IMG_20220509_225322.jpg

 

IMG_20220509_225435.jpg

Opublikowano

Masz źle złożony wałek + nie działa jeden czujnik wałka, jak chcesz żeby to pracowało poprawnie? Nie powiem Ci co zrobiłeś źle bo nie patrzyłem Ci na ręce ale składać silnik, jak nie umiesz założyć blokady na wałku to głupota, przecież pokrzywi Ci zawory albo uszkodzi tłok z głowicą jak do poważniejszej kolizji dojdzie. Skąd masz blokady? Sprawdzałeś przed demontażem jak dokładnie walki były osadzone?

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, Langista napisał:

Masz źle złożony wałek + nie działa jeden czujnik wałka, jak chcesz żeby to pracowało poprawnie? Nie powiem Ci co zrobiłeś źle bo nie patrzyłem Ci na ręce ale składać silnik, jak nie umiesz założyć blokady na wałku to głupota, przecież pokrzywi Ci zawory albo uszkodzi tłok z głowicą jak do poważniejszej kolizji dojdzie. Skąd masz blokady? Sprawdzałeś przed demontażem jak dokładnie walki były osadzone?

Silnik działał dobrze zanim zacząłem. Jak mogłem założyć źle wałek skoro przed demontażem paska założyłem blokady?  wymieniłem koło na ssącym walku i złożyłem według instrukcji. Proszę o wyrozumiałość bo ja sam tego już nie rozumiem. Kiedyś też robiłem ten rozrząd i było ok z tym że druga głowica była do roboty a z tym to już nie wiem

Opublikowano
  • Autor
20 minut temu, Tomaszab67 napisał:

Silnik działał dobrze zanim zacząłem. Jak mogłem założyć źle wałek skoro przed demontażem paska założyłem blokady?  wymieniłem koło na ssącym walku i złożyłem według instrukcji. Proszę o wyrozumiałość bo ja sam tego już nie rozumiem. Kiedyś też robiłem ten rozrząd i było ok z tym że druga głowica była do roboty a z tym to już nie wiem

Blokady ASTA. Mam jeszcze pytanie czym różni się lewy a prawy nastawnik faz? Bo wymianialem na lewej glowicy

Opublikowano

Mechanik mi wczoraj mówił, że te fazatory są takie same, nie ma podziału na konkretne walki, ewentualnie mogą się tuż ich wydechowe i ssące.

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, Langista napisał:

Mechanik mi wczoraj mówił, że te fazatory są takie same, nie ma podziału na konkretne walki, ewentualnie mogą się tuż ich wydechowe i ssące.

Podejrzewam że chłop mi przywiózł prawy i go założyłem na lewą głowice. A czy te dwa zaworki na fazatorze różnią się ssący czy wydechowy? Dlaczego jest przestawiony wałek skoro nie był ściągany?

Opublikowano

Sam pisałeś, że nie pasują Ci blokady, magicznie się nic nie zmieniło..

Opublikowano
  • Autor
14 minut temu, Langista napisał:

Sam pisałeś, że nie pasują Ci blokady, magicznie się nic nie zmieniło..

Blokady pasują tylko dlaczego się przestawia wałek po złożeniu rozrządu?

Opublikowano
  • Autor
Teraz, Tomaszab67 napisał:

Blokady pasują tylko dlaczego się przestawia wałek po złożeniu rozrządu?

Będę w domu to zrobię zdjęcia jak to wyglada

Opublikowano

Obejrzyj sobie filmik na YouTube jak się ustawia rozrząd w tym silniku.

 

 

Edytowane przez Langista

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, Langista napisał:

Obejrzyj sobie filmik na YouTube jak się ustawia rozrząd w tym silniku.

Dzieki. Zabieram się jeszcze raz do składania rozrządu. Dam znać zaniedlugo

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, Langista napisał:

Obejrzyj sobie filmik na YouTube jak się ustawia rozrząd w tym silniku.

 

 

Ustawiłem. Jest prawie idealnie. Widać dużą różnicę na +. Jest błąd czujnika walka tylko nie wiem którego 

IMG_20220510_195331.jpg

IMG_20220510_195418.jpg

Opublikowano

Coś jest nie tak, nie powinien być tak rozrząd rozjechany, powinien być w granicach 1-8 na czterech bankach, te -16 to za dużo, według mnie źle masz ustawiony rozrząd. A czujnik ewidentnie masz wskazanie w bloku pomiarowym, z walka ssącego na banku pierwszym.

Opublikowano
  • Autor
16 minut temu, Langista napisał:

Coś jest nie tak, nie powinien być tak rozrząd rozjechany, powinien być w granicach 1-8 na czterech bankach, te -16 to za dużo, według mnie źle masz ustawiony rozrząd. A czujnik ewidentnie masz wskazanie w bloku pomiarowym, z walka ssącego na banku pierwszym.

Ustawiałem ten rozrząd z 19 razy i poniżej 16 nie zeszło ani razu. Może to wina nastawnika faz że jest założony inny z prawej głowicy na lewą? Tak było przed demontażem rozrządu 

IMG_20220422_190414.jpg

Opublikowano
  • Autor
W dniu 10.05.2022 o 20:30, Langista napisał:

Coś jest nie tak, nie powinien być tak rozrząd rozjechany, powinien być w granicach 1-8 na czterech bankach, te -16 to za dużo, według mnie źle masz ustawiony rozrząd. A czujnik ewidentnie masz wskazanie w bloku pomiarowym, z walka ssącego na banku pierwszym.

Znalazłem przyczynę. Rozrząd składałem dobrze tylko problemem był nastawnik faz który był z prawej głowicy. Nastawniki nie są takie same i jest duża różnica między lewym a prawym. Także czekam na nowy i składam i ma działać a idealnie na zero to można na nowych kołach zrobić a nie na używanych które mają wybite blokady tak myślę.

Opublikowano
11 minut temu, Tomaszab67 napisał:

a idealnie na zero to można na nowych kołach zrobić a nie na używanych które mają wybite blokady tak myślę.

 

Nie prawda. W Sulejówku ustawiali mi rozrząd i ustawili na same "0"

Po 3 latach na jednym jest nie wielka odchyłka...

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.