Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o analizę logu 2.0 alt b7


dudi2000

Rekomendowane odpowiedzi

LOG.TUNEZILLA.COM

hej, wczoraj robiłem logi i korekty trochę pospadały. Trop jest taki, że kiedy mierzyłem ciśnienie paliwa to co zrozumiałe musiałem odpiąć węże paliwowe i zeszło ciśnienie z regulatora paliwa i zaczął lepiej działać. Na Vcds-ie też było widać, że przy dodawaniu gazu na początku korekty idą w ubogo a po chwili są prawie idealne co przynosi na myśl, że nie pracuje regulator tak jak powinien i ma zwłokę chwilową. 

Wymienię dziada i zobaczymy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak korekty na wysokim plusie były przyczyną niesprawnego przepływomierza, po wymianie korekty ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dudi2000 napisał:
LOG.TUNEZILLA.COM

czy czas wtrysku na poziomie 18ms jest w normie dla tego silnika?

W normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie ponownie, ktoś z szanownego grona może zerknąć na prace mojej sondy lamda, dalej walczę własnymi siłami z delikatnie podwyższonym spalaniem i właśnie analizuje prace owej sondy. Wczoraj podnisołem auto i sprawdzałem koła pod kontem hamulców i piasty - wszystko ok. 

LOG.TUNEZILLA.COM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie obroty i dane z przepływki? Bez tego oglądanie pracy sondy jest nic nie warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dudi2000 napisał:

zerknąć na prace mojej sondy lamda, d

Log 2+33 statyczny i dynamiczny zrób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, przem8 napisał:

Log 2+33 statyczny i dynamiczny zrób.

wrzucałem wcześniej logi, nic się nie zmieniło od tamtej pory. Dalej mam korekty długo terminowe na +11. W powyższym logu chciałem abyście spojrzeli na grupę 31, czyli wartości aktualne i zadane. Czasem wartości oddalają się od siebie jakoś dużo.

Dziś sprawdziłem temperatury po postoju nocnym oraz logowałem dynamicznie czujniki temperatury...

LOG.TUNEZILLA.COM

oraz zdjęcie temperatur po nocce w garażu...

 

IMG_20220610_101703.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji 'podłożenia' sobie takich logów, zrób jak należy bo inaczej to możesz nam porównać z temperaturą innego dnia i wyjdzie na to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podwyższone spalanie to o ile? Ja tu problemów nie widzę w takim razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki wczoraj wymieniłem sonde lambda, pojeździłem trochę autkiem i na koniec dnia sprawdzałem korekty i wreszcie utrzymują się do +5 nie jak na poprzedniej sondzie do +15. Powodem takiego stanu rzeczy była moja walka z delikatnie podniesionym spalaniem i słabszymi osiągami jak pisałem wcześniej. Okres między wymieniowy tej sondy to 250k km, i moja dolatywała do tej granicy. 

Przed wysypaniem błędów sonda ma to do siebie, że zwalnia z czasem i zakłamuje wyniki - info z sieci.

Dziś byłem w sprawie autem i spalanie w normie  czyli średnie spalanie spadło po paru km do 8.

według etki zakupiłem sonde bosch 0258 007 351 a była 0258 007 090

info dla potomnych

Pojeżdżę trochę i zdam relacje znowu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...