Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oleju - 8 stopniowy TipTronic


BlackM4mba

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przymierzam się do wymiany oleju w skrzyni biegów TipTronic z a4 b9 3.0tdi. Wszystko będzie robione na oryginalnych częściach ZF wraz z olejem, filtrami, śrubami itd. mam w okolicy bardzo dobrego mechanika specjalizującego się właśnie w Audi. Po wszystkim będzie robił adaptację skrzyni.

Pytanie, czy ktoś wymieniał olej w swojej skrzyni? W ASO mowią, że nie wymienia się w niej oleju, natomiast producent skrzyni już taką wymianę zaleca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, BlackM4mba napisał:

Cześć, przymierzam się do wymiany oleju w skrzyni biegów TipTronic z a4 b9 3.0tdi. Wszystko będzie robione na oryginalnych częściach ZF wraz z olejem, filtrami, śrubami itd. mam w okolicy bardzo dobrego mechanika specjalizującego się właśnie w Audi. Po wszystkim będzie robił adaptację skrzyni.

Pytanie, czy ktoś wymieniał olej w swojej skrzyni? W ASO mowią, że nie wymienia się w niej oleju, natomiast producent skrzyni już taką wymianę zaleca.

Wymieniałem już dwa razy, nawet trzy bo drugą wymianę robiłem podwójną. Jak chcesz pojeździć autem dłużej to nie zawsze słuchaj ASO. Oni nie naprawiają skrzyń, tylko wymieniają ... .

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem i wszystko śmiga jak powinno. Robiłem wymianę statyczną, tak jak zaleca ZF i nie robiłem adaptacji skrzyni. Robione na oryginalnym zestawie od ZF :hi:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, wymieniam jak najszybciej w takim razie. B)

A co ile taka wymiana powinna mieć miejsce? 80tys.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BlackM4mba napisał:

A co ile taka wymiana powinna mieć miejsce? 80tys.?

Wymieniałem pierwszy raz po zakupie przy 210 k km, następnie przy 255 k km, teraz będę wymieniał co 60 k km bo tyle przewiduje producent skrzyni. Tylko, że ja mam skrzynię 6HP19A. Jak jest dla Twojej skrzyni to nie wiem, myślę że 60 k km będzie też ok.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO nie przewiduje w ogóle wymiany. Producent ZF mówi o wymianie międy 80-120 kkm, w zależności od stylu jazdy

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, BlackM4mba napisał:

Dziękuję za odpowiedzi, wymieniam jak najszybciej w takim razie. B)

A co ile taka wymiana powinna mieć miejsce? 80tys.?

Ja wymieniam zawsze co 60tkm. Niezależnie czy to Tiptronic czy S-tronic :hi:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie adaptacji to możesz to zrobić, jednak z doświadczenia wiem, że nic to nie zmieni bo po pewnym przebiegu od zrobienia adaptacji, skrzynia i tak będzie działała jak przed zrobieniem adaptacji. Dodatkowo po wyzerowaniu adaptacji i zrobieniu jazdy adaptacyjnej, na początku będzie nawet zmieniać biegi bardziej wyczuwalnie niż przed. Także zrób jak uważasz.

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, pelonek1 napisał:

Odnośnie adaptacji to możesz to zrobić, jednak z doświadczenia wiem, że nic to nie zmieni bo po pewnym przebiegu od zrobienia adaptacji, skrzynia i tak będzie działała jak przed zrobieniem adaptacji. Dodatkowo po wyzerowaniu adaptacji i zrobieniu jazdy adaptacyjnej, na początku będzie nawet zmieniać biegi bardziej wyczuwalnie niż przed. Także zrób jak uważasz.

O samej adaptacji dowiedziałem się od mechanika, może taka jest procedura wymiany a on się jej po prostu trzyma :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BlackM4mba napisał:

O samej adaptacji dowiedziałem się od mechanika, może taka jest procedura wymiany a on się jej po prostu trzyma :eusathink:

Tak może być, tylko nie zdziw się bo to normalne, jak po wymianie i zrobieniu jazdy adaptacyjnej przez jakiś czas będziesz bardziej czuł zmiany biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadam z nim w takim razie o adaptacji, bo może to nie potrzebna robota, tak jak mówisz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TIPie olej wymienia się w trzech sekcjach i każdy jest inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, BlackM4mba napisał:

Czy Ravenol jest dobrym olejem do tipa?

Ja leję u siebie do 6 stopniowego tipa olej ZFa, niektóre warsztaty leją tylko Ravenol i też skrzynie nie padają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BlackM4mba napisał:

Czy Ravenol jest dobrym olejem do tipa?

jak kazdy inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Dev napisał:

jak kazdy inny

W porównaniu do oryginału ZF? Rozumiem, że nie ma jakichś znaczących różnic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BlackM4mba napisał:

W porównaniu do oryginału ZF? Rozumiem, że nie ma jakichś znaczących różnic?

nie

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...