Skocz do zawartości
IGNOROWANY

niski poziom oleju


Patryk_audi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam pytanie. jakiś miesiąc temu podczas jazdy zaświeciła się zółta kontrolka o niskim poziomie oleju gdy tylko wróciłem do domu to sprawdziłem i rzeczywiście na bagnecie było tak pomiędzy więc dolałem trochę i było ok teraz z 2 dni temu znowu się zaświeciła patrze na bagnet i troche ponad połowa. Czy to może być uszkodzony czujnik? A może 1.8t lubi olej jak niektórzy mówią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Patryk_audi napisał:

Cześć. Mam pytanie. jakiś miesiąc temu podczas jazdy zaświeciła się zółta kontrolka o niskim poziomie oleju gdy tylko wróciłem do domu to sprawdziłem i rzeczywiście na bagnecie było tak pomiędzy więc dolałem trochę i było ok teraz z 2 dni temu znowu się zaświeciła patrze na bagnet i troche ponad połowa. Czy to może być uszkodzony czujnik? A może 1.8t lubi olej jak niektórzy mówią

Możesz mieć niewłaściwy (za długi) bagnet, dlatego wyskakuje Ci informacja o niskim poziomie. Ile wlewasz oleju do silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Patryk_audi napisał:

olej wlewał serwis ale podobno wchodzi prawie 4l

Zobacz jaki masz nr na bagnecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Patryk_audi napisał:

jutro sprawdzę i dam znać

Daj VIN

W moim starym 1.8T AJL miałem taką samą sytuację jak u Ciebie. Na bagnecie który był w aucie max wskazywało po wlaniu 3.7 litra, po zmianie na właściwy bagnet wlewałem litr więcej a sam bagnet był krótszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Patryk_audi napisał:

Dzisiaj nie miałem czasu sprawdzić jutro rano sprawdzę. Ten numer będzie na bagnecie tak?

to jest własciwy nr, sprawdz co jest u Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup nowy bagnet z prowadnicą. Jeśli poziom na bagnecie jest ok to czujnik do wymiany albo pierdzielą się zegary. Tyle w temacie. Żeby kontrola od poziomu oleju się zapaliła to musiałbyś mieć poniżej minimum, a najczęściej to bagnet już się nie moczy w oleju jak wyświetla komunikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawi mnie to że po zaświeceniu tego niskiego poziomu jak zgasiłem auto poczekałem 15 minut i odpaliłem to było wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę ile mi ogólnie zostało tego oleju w tej bańce bo może rzeczywiście serwis za mało zalał a bagnet przez to pęknięcie wchodzi głębiej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dodatku tylko 2 razy mi sie pojawił ten komunikat, teraz jest spokój, jeżeli to czujnik to ile serwis mniej więcej bierze sobie za wymiane go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość bagnetu od osadzenia na rurce do końca miarki to 51- 51,5 cm.

Tak ze zdjęcia to masz chyba za krótki bagnet więc oleju powinno być ponad stan max.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj akurat kawałek bagnetu jest na zdjęciu ale z ciekawości sprawdze jutro ile ma bo nie wydaje mi się że mój ma aż tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam podobny problem, tyle że bagnet wymieniałem dawno temu i teraz podejrzewam albo coś z elektroniką, albo za wolno wracający olej do miski? Jest coś takiego? Wcześniej też wywalało mi problem z żarówkami w lampie, za każdym razem jak przekręcałem stacyjkę mimo, że się paliły- może jakiś moduł odpowiada za obie rzeczy i mi siada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...