Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Android Auto spostrzeżenia, porady


Koalakm

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Chcialbym podzielic sie z innymi kilkoma informacjami, ale tez malymi problemami z AA w naszych A4 B9.

Mam A4 B9 - 2016 z bang olufsen. Mialem tylko zlacze charge only, wiec dalem do warsztatu ktory zmienil na 2 porty USB i aktywowal Android Auto.

No i dziala :) ale idealnie nie jest, byc moze tez cos podpowiecie.

Ogolnie rzecz biorac podpiac nalezy kabel usb do tel (oczywiscie w tel miec Android Auto - wszystkie telefone ktore maja androida 10 w gore maja juz go wbudowane w system, starsze nalezy zainstalowac oddzielnie)

Wreszcie oczywiscie mam na ekranie mapy google, yanosika, spotify, powiadomienia, pogoda, asysten google itp.

Mapy google (beda plusy i minusy):

+ dzialanie bdb, ustawiasz cel itp, ladnie to dziala.

- niestety mapy musza byc odpalone - w sensie na pierwszym planie, bo jak odpalimy cos innego to niestety nie dostajemy juz wskazowek nawigacji

Yanosik:

+ dziala ok, takze musi byc na pierwszym planie, zauwazylem ze dziala tez jezeli najpierw odpalimy yanosika, a potem Spotify to kiedy ekran Spotify jest wyswietlany wtedy yanosik potrafi pokazywac powiadomienia na ekranie....

- dosc czesto niestety jest sytuacja, ze kiedy odpale Yanosika, potem odpale Mapy google i za jakis czas wracam do yanosika, to yanosik nie wie gdzie jest.... wyswietla oddalona mape prawie swiata... pomaga odlaczenie kabla, np odpalenie yanosika na tel, podlaczenie kabla.... moze macie z tym jakies doswiadczenia? Jest tu jakis problem z tym mam wrazenie aby miec mapy google a w tle yanosika - yanosik nie zawsze daje ostrzezenia wtedy....

Spotify

+ prawie calkiem dopracowana aplikacja, wszystko (prawie) dziala ladnie, bdb jakos dzwieku itp, dzialanie w tle (czyli moge miec mape google na ekranie, lub yanosika a na pasku widoczny jest pasek spotify (w sumie on zawsze jest widoczny hmm, czy da sie go usunac? w sensie spotify na pasku?). Dziala ja prawie wszystkie funkcje pokretla glosnosci tj: glosnosc, nastepny utwor, poprzedni

- nie dziala pzewijanie utworu z pokretla glosnosci - po przytrzymaniu nic sie nie dzieje

Telefon:

+ z aplikacji dostep do ksiazki adresowej, mozliwosc zainicjowania polaczenia

- no i tutaj jest ciekawy motyw. W AA mozemy wejsc w telefon i wybrac kontakt i do niego zadzwonic i wtedy dzwiek mamy normalnie w systemie audio samochodu (czyli tak samo jakbysmy zaczynali polaczenie z systemu MMI). Niestety kiedy ktos do mnie dzwoni to na ekranie AA pojawia sie wyskakujace okienko z infomacja kto dzwoni, z przyciskami "Odbierz" i "Odrzuc". No i tu jest niestety problem: Jezeli wcisne ten przycisk "Odbierz" niestety glos nie idzie na audio w aucie, tylko polaczenie jest odbierane tak jakby trzymal sam telefon... nic nie slychac. Przechodzac w AA na ekranie do tego polaczenia mam opcje zmiany na 3 opcje i jedna z nich jest BT (pozostale dotyczac telefonu i nic nie daja, tryb glosnomowiacy oraz bez trybu glosnomowiacego), jak zmieniam na BT niestety audio nie jest przelaczane na samochod tylko telefon jest przelaczany na tryb glosnomowiacy.... testowalem w roznych sytuajach, ustawieniach lacznie z resetem BT, AA itp. Zawsze ta sama historia. Na telefonie na dzien dzisiejszy najnowsza wersja AA 7.0. Telefon Google Pixel 2 XL, Android 11. Jednakze jak ktos do mnie dzwoni tak jak opisalem, pojawia sie wyskakujace okienko z informacja kto i przyciskami ""Odbierz" i "Odrzuc" i jezeli wtedy zamiast wciskac na ekranie "Odbierz" uzyje na kierownicy przycisku do odbierania wtedy audio idzie na glosniki w aucie - czyli na szczescie jest obejscie :) No nic moze macie jakies tez rady w tym temacie.

Ogolnie oczywiscie polecam dla map google, yanosika (mimo wszystko) i spotify. System odczytuje na glos tez przychodzace wiadomosci, kalendarz, przypomnienia, asysten google dziala ok. Jest to bardzo przydatny gadzet. W moim przypadku jedynie zal mi troche faktu ze fabryczna nawigacja pokazuje dodatkowo wskazowki na HUD, a mapy google juz oczywiscie nie - no ale to tylko taka uwaga dla tych co maja HUD.

Sama obsluga przez system sterowania Audi (pokretlo itp) jest ok, nie sprawia to problemu, oczywiscie dotykowy ekran jest na pewno bardziej intuicyjny, ale ogolnie jest ok.

Macie jakies porady dalsze pytania, piszcie - na tyle ile bede mogl to odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często słucham radia internetowego TuneIn na AA i też różnie działa, tzn czasem nie chce zaskoczyć, zauważyłem że trzeba je najpierw uruchomić na telefonie, trochę dziwne bo innych apek nie trzeba uruchamiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2021 o 20:54, MiruK napisał:

Często słucham radia internetowego TuneIn na AA i też różnie działa, tzn czasem nie chce zaskoczyć, zauważyłem że trzeba je najpierw uruchomić na telefonie, trochę dziwne bo innych apek nie trzeba uruchamiać.

Tak zgadza sie, czasem takie tematy wystepuja.

Mnie najbardziej w sumie denerwuje Yanosik - staram sie zmienic na Waze - dziala duzo lepiej. Yanosik zwyczajnie gubi lokalizacje....

Spotify - tu tylko jedno zastrzezenie - to pokretelko co mamy od gloscnosci na konsoli przy galce biegow, ogolnie dziala zglasnianie, nastepni poprzedni utwor, ale niestety nie dziala przyspieszone przewijanie w przod lub w tyl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem, aby przewijanie w Spotify w ogóle gdzieś było. Na ekranie jest nawet inaczej wyświetlany postęp utworu, niż np. z pendrajwa i nic nie można z tym zrobić. Chyba, że ja czegoś nie znalazłem. 

Kolejna sprawa: Jeśli podczas słuchania Spotify, odbiorę telefon, to już dźwięk nie wróci na głośniki w aucie, tylko wydobywa się z telefonu. Wyczytałem, że jest to znany problem z Android Auto. Mam nadzieję, że coś z tym zrobią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, black70 napisał:

Nie znalazłem, aby przewijanie w Spotify w ogóle gdzieś było. Na ekranie jest nawet inaczej wyświetlany postęp utworu, niż np. z pendrajwa i nic nie można z tym zrobić. Chyba, że ja czegoś nie znalazłem. 

Kolejna sprawa: Jeśli podczas słuchania Spotify, odbiorę telefon, to już dźwięk nie wróci na głośniki w aucie, tylko wydobywa się z telefonu. Wyczytałem, że jest to znany problem z Android Auto. Mam nadzieję, że coś z tym zrobią. 

Co do przewijania chodzilo mi o to ze jak masz wlozona plyte cd to mozesz przewijac tym malym pokretlem przechylajac je w prawo... powinno na moje to tak dzialac w Spotify tez (funkcjonalnosci powinny byc takie sam moim zdaniem, przeciez "glosniej" / "ciszej" dziala :P)

Co do telefonu nie do konca rozumiem w czym problem? Ja zauwazylem ze czasem mam tak ze jak ktos dzwoni to dzwonek wydobywa sie z glosnika telefonu (a powinien chyba z glosnikow samochodu - choc czasem sie przestawi po chwili i tak jest). W kazdym razie jak ktos do mnie dzwoni to odbieram przyciskiem na kierownicy - wtedy na pewno dzwiek jest w systemie audio w aucie, bo jak odbiore przycikiem na ekranie Android Auto to dzwiek jest z telefonu (tryb glosnomowiacy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy przychodzące połączenie jest poprzez operatora sieci czy może poprzez internet i aplikację (np. rozmowa tel poprzez WhatsApp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Muskel1 napisał:

Zależy czy przychodzące połączenie jest poprzez operatora sieci czy może poprzez internet i aplikację (np. rozmowa tel poprzez WhatsApp).

tzn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie połączenia poprzez sieć komórkową idą normalnie przez głośniki a połączenia poprzez internet i aplikację (np. WhatsApp) idą czasami poprzez głośniczek w telefonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Muskel1 napisał:

U mnie połączenia poprzez sieć komórkową idą normalnie przez głośniki a połączenia poprzez internet i aplikację (np. WhatsApp) idą czasami poprzez głośniczek w telefonie. 

a to nie sprawdzalem w sumie polaczen przez internetowe aplikacje - musze sprawdzic.

Ja pisalem o polaczeniach komorkowych - ze odebrac musze na kierownicy zamiast przycisku na ekranie z Android Auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest tutaj niedopracowane android auto. Najgorsze jest to, że Google nic z tym nie robi. W internetach ludzie o tym piszą.

edit: np. tu można o tym przeczytać.

WWW.DOBREPROGRAMY.PL

Użytkownicy Androida Auto mierzą się z kolejnymi problemami systemu, które tym razem zdają się być powiązane z aktualiz…

 

 

Edytowane przez black70
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale mysle ze to poprawią.

Ja mam telefon google (pixel) wiec tu powinno to dzialac super wszystko, no ale jak widac czasem sa problemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno bardzo wazne info.

Jezeli ktos ma jakies problemy ze mu czasem nie laczy, zrywa i nie pojawia sie Android Auto.

Ja mialem taki przypadek dlatego opisuje. Szczegolnie jak bylo zimniej (temperatura ujemna) to musialem czasem kilka razy podlaczac kabel do telefonu aby "zaskoczylo", zaczelo nawet jak juz zaskoczyl zrywac polaczenie i AA sie rozlaczal... juz sie balem ze cos nie tak mi podlaczyli (mialem dokladany Smatphone Interface w niezaleznym serwisie).

No i problemem okazal sie kabel - zeby nie bylo myslalem ze mam naprawde dobry kabel bo baseus: 

E-BASEUS.COM

Obsługuje szybkie ładowanie w technologi Quick Charge 3.0 oraz transmisję danych 480Mbs. Został zaprojektowany, aby przetrwać długie i intensywne użytkowanie. Zastosowany specjalny oplot...

 

oraz inny model Baseus - ktory de facto robi dobre kable, no ale te ktore mialem maja transfer do "Transmisja danych 480 Mbps" i chyba tu byl problem. Nie ma tu znaczenia "deklarowana szybkosc ladowania" - w sensie z jaka predkoscia mozna tym kablem naladowac telefon.

W kazdym razie poczytalem na forach zagranicznych, poszperalem i wszedzie pisano ze musi byc dobry kabel, polecali Anker z serii Powerline. No coz, tani nie byl (46 zl). Dokladnie kupilem ten:

WWW.AMAZON.PL

Anker Przewód zasilający + II USB-A USB-C 0,9 M NOIR : Amazon.pl: Elektronika

Polaczenie extra, jak reka odjal. Cena spora naprawde, co ciekawe w zestawie jest bardzo ladne male etui na kabel... heh. W kazdym razie ten kabel ma deklarowana transmisje do 10Gbps - i chyba to jest wlasnie najwazniejsze. Polaczenie dziala za kazdym razem, nie musze wyjmowac kabla podlaczac ponownie, nie zrywa - no naprawde jest super. 

Dlatego jezeli macie podobne perypetie czasem, to najczesciej problem jest wlasnie kabel USB. Nie musicie kupowac pewnie Anker, ale zwroccie uwage aby mial deklarowana transmisje danych min. 5Gbps.

Edytowane przez Koalakm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...