Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 Avant Quattro Mythos Black Edition Rotor 20"


kris_91

Rekomendowane odpowiedzi

W sensie są identyczne jak chromy i wszystkie uchwyty pasują.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, qlimazz napisał(a):

W sensie są identyczne jak chromy i wszystkie uchwyty pasują.. ?

Jak kupisz odpowiedni rozmiar i przeznaczenie to tak:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Wandej napisał(a):

Filtry są wewnątrz skrzyni i w ASO maja procedurę tylko wymiany oleju. W poprzednim s-tronicu 05B był jeden filtr wewnątrz a drugi w wystający z miski w plastikowej obudowie. Tutaj chociaż ten zewnętrzny zawsze zmieniali.

a to jest ciekawostka, bo jak dałem S5 na serwis do ASO to musiałem jechać drugi raz na wymianę oleju w skrzyni bo filtr do skrzyni nie dotarł na czas.. ciekawe czy tylko blefowali, czy o co chodzi? ?

Edytowane przez jedrekx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2023 o 17:09, kris_91 napisał(a):

Mam i ja?20230318_084157.thumb.jpg.491436a62f1f396fb8d7de5834ec61c3.jpg

 

Dzięki @H4mm3R

Wystarczy tylko kodowanie czy cos jeszcze? Fajnie to wyglada :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2023 o 21:32, kris_91 napisał(a):

Wymieniany tylko olej w aso co 60k. Kupilem i przy 185 zrobilem komplet i filtry byly ori z roku produkcji. Takze pewnie nie wymieniane filtrow dalo wlasnie efekt.

Nie koniecznie. Filtry wymienia może z 5% ludzi, pasjonatów audi. Reszta robi to w aso lub w ogóle. Przebiegi mają większe niż Twoje i nic się nie dzieje. Ważne jak ktoś jeździł przed Tobą. Ja mam 180k i filtry nigdy nie były wymieniane i skrzynia chodzi idealnie. Teraz wymienię bo pokrywa mokra wiec tak czy siak trzeba wszystko demontować. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2023 o 14:49, kris_91 napisał(a):

19x8,5J et35.

 

Smutne wieści umiera mechatronika. Ktoś miał styczność z wymianą zaworów na mechatronice? Idzie kupić zestaw ale nie wiem na ile to ma sens...

Też przeżyłem chwilę grozy jak skrzynia zaczęła wariować, a okazało się, że powodem był niski stan oleju w skrzyni (spowodowany wyciekiem). Może i u Ciebie okaże się, że to jakaś "drobnostka". Jaki masz przebieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, szuwi3 napisał(a):

Też przeżyłem chwilę grozy jak skrzynia zaczęła wariować, a okazało się, że powodem był niski stan oleju w skrzyni (spowodowany wyciekiem). Może i u Ciebie okaże się, że to jakaś "drobnostka". Jaki masz przebieg?

203tys. Olej robiłem rok temu, nie mam wycieków. Diagnoza wskazuje ewidentnie na uszkodzoną mechatronikę. Nowa już czeka do odbioru w serwisie. Po świętach wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kris_91 napisał(a):

203tys. Olej robiłem rok temu, nie mam wycieków. Diagnoza wskazuje ewidentnie na uszkodzoną mechatronikę. Nowa już czeka do odbioru w serwisie. Po świętach wymiana.

U mnie też początkowo wycieku nie było widać. Osłona ma tyle filcu, że wszystko zostało przez nią wchłonięte.

Także warto rozpocząć od najprostszych spraw, bo tam nie ma żadnego czujnika poziomu oleju. Ile kosztuje nówka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, szuwi3 napisał(a):

U mnie też początkowo wycieku nie było widać. Osłona ma tyle filcu, że wszystko zostało przez nią wchłonięte.

Także warto rozpocząć od najprostszych spraw, bo tam nie ma żadnego czujnika poziomu oleju. Ile kosztuje nówka?

 

11600 po rabacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szuwi3 napisał(a):

U mnie też początkowo wycieku nie było widać. Osłona ma tyle filcu, że wszystko zostało przez nią wchłonięte.

Także warto rozpocząć od najprostszych spraw, bo tam nie ma żadnego czujnika poziomu oleju. Ile kosztuje nówka?

 

Święta racja. to jest feler ta pokrywa i pewnie z 5% ma suchą. Rozmawiałem z gościem, to w rocznej miał już mokrą. Wszystko wchłania osłona i nie zobaczysz żadnej plamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vvalery napisał(a):

Święta racja. to jest feler ta pokrywa i pewnie z 5% ma suchą. Rozmawiałem z gościem, to w rocznej miał już mokrą. Wszystko wchłania osłona i nie zobaczysz żadnej plamy.

Wiem ale pokrywa  nowa  jest. Racja wcześniej się pociło, ale problemów nie było. Ewidentnie uszkodzony zawór na mechatronice według ODIS.

Mam swoją teorię. Podejrzewam problem z szarpaniem u poprzedniego właściciela. Tuner zrobił soft i podniósł ciśnienie i problem ustąpił, do żyda kupiłem w dobrej kasie no i po roku zawór powiedział papa... Taką mam teorie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie różne błędy były, głównie P17F900 (uszkodzenie blokady parkingowej), brak wstecznego, bezsensowna zmiana biegów, a raz mi się zdarzyło, że mając R auto jechało do przodu :). I też słyszałem, że mechatronika do wymiany.

Ogólnie ta skrzynia jest trudna w diagnostyce, więc nie do końca należy wierzyć w to co "wyskoczyło" na komputerze.

Przy chipie, z tego co się orientuję, to jedynie zmieniają ciśnienie docisku sprzęgła, a nie ciśnienia zaworów w mechatronice.

Ta cena to razem ze sterownikiem czy sama mechatronika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, szuwi3 napisał(a):

U mnie różne błędy były, głównie P17F900 (uszkodzenie blokady parkingowej), brak wstecznego, bezsensowna zmiana biegów, a raz mi się zdarzyło, że mając R auto jechało do przodu :). I też słyszałem, że mechatronika do wymiany.

Ogólnie ta skrzynia jest trudna w diagnostyce, więc nie do końca należy wierzyć w to co "wyskoczyło" na komputerze.

Przy chipie, z tego co się orientuję, to jedynie zmieniają ciśnienie docisku sprzęgła, a nie ciśnienia zaworów w mechatronice.

Ta cena to razem ze sterownikiem czy sama mechatronika?

 

Komplet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dekiel 13 napisał(a):

Skrzynia bedzie jak nówka sztuka.

Mam taką nadzieję, w poniedziałek wymiana...

Korzystając że auto i tak stoi mogłem się zająć lakierem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2023 o 17:40, kris_91 napisał(a):

Ostatnio zaktualizowałem też MMI do 3346. Mam też nowy widok AA.

20230208_165347.jpg

TVN Turbo masz przez tuner czy jakaś aplikacja AA??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lukasz_mk2 napisał(a):

TVN Turbo masz przez tuner czy jakaś aplikacja AA??

Fermata Auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...