Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z vcds


WOLFENSTEIN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,wiem że nie rozmawiamy o clonach vcds ale przeszukałem internet i nie znalazłem odpowiedzi wiec pytam się tu na forum,czemu jak wchodzę np w kodowania to nie mam tłumaczeń poszczególnych bitów,wszystkie praktycznie bity mam nie podpisane,co zrobić lub dograć do programu vcds 21.3 aby tłumaczenia wyświetlały się ,bo tak po omacku to można więcej nadiablić niż naprawić .

Pytanko dlaczego jak wchodzę w sterownik np aby zwiększyć czułość sensora wycieraczek to nie mam opcji wyboru tak jak inni co mają vcds tylko posiadam bity od 0-8 i mogę tylko odhaczać nic więcej nie ma u mnie zwiększania procentowego czułości sensora dlaczego??

Ps.wiem ze to klon ale proszę o wyrozumiałość kupiłem takiego za 190zł i jak jest możliwość poprawy oprogramowania czy zmiany na niższą czy też wyższą wersję lub dogrania jakiegoś brakującego pliku to proszę o pomoc,i tylko nie mówcie ze kup sobie oryginał bo to już słyszałem...

Auto to a4b9,tfsi 2.0,2017r sedan,a vcds to clon v2,z wsadem 1.96,programem vcds 21.3

Edytowane przez WOLFENSTEIN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, WOLFENSTEIN napisał:

 

Pytanko dlaczego jak wchodzę w sterownik np aby zwiększyć czułość sensora wycieraczek to nie mam opcji wyboru tak jak inni co mają vcds tylko posiadam bity od 0-8 i mogę tylko odhaczać nic więcej nie ma u mnie zwiększania procentowego czułości sensora dlaczego??

 

Bo w A4 B9 w RLFSS  nie ma możliwości zmiany czułości. W niektórych modelach w platformie MQB taka była.

Co do nieopisanych etykiet już Ci kiedyś odpisałem, leży po stronie klona, którego używasz:wink:

 O ile we wcześniejszych wersjach vcds i starszych sterownikach można było sobie skopiować i wkleić etykiety .lbl z nowszych wersji, o tyle w aktualnych wersjach i sterownikach jest to niemożliwe, gdyż nowe etykiety .clb są szyfrowanie i nie da się ich otworzyć i zmienić. Pozostaje Ci kupno innej wersji vcds. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche to dziwne bo skoro ktoś kiedyś :P dostał oryginał a potem z niego zrobiono klona to czemu nagle brakuje rzeczy?? Tak jakby ktoś umyślnie powywalał pliki z folderu i myślał sobie.. zrobie innym psikusa i coś sobie powycinam i niech sie martwią... 

To jest coś podobnego jak robienie polskiego języka w navi i po wgraniu okazuje sie że brakuje połowy funkcji.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skopiowali najnowszej wersji z najnowszymi etykietami tylko starą wersję ze starymi etykietami, które nie obsługują obecnych sterowników. Nic dziwnego w tym nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem obeznany w tym temacie za bardzo.. ale chcesz mi powiedzieć że nikt nie robi tego ręcznie tylko języki są po prostu kopiowane z samochodów na gotowo??

Zawsze myślałem że takie rzeczy ktoś robi na piechote, czyli wchodzi w pierwszy plik i zmienia oil na olej i tak po kolei :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pytanie musisz skierować do Chińczyka, co i jak klonują. 

VCDS ma w każdym kraju swoich oficjalnych dystrybutorów, odpowiadających za dystrybucję produktu w danym języku i tak dla PL oficjalnym dystrybutorem jest ADAKO.  Gdzie i jak po drodze Chińczyk podkrada pliki tego nie wiem. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muskel1 dobrze piszesz w a4b9 nie ma regulacji czułości sensora deszczu i vcds dlatego nie wyświetla pola rozwijanego menu z procentami ustawień jego,a filmiki na youtube dotyczą starszych wersji audi z kalibracją ,hmmmm....no to pytanie z innej beczki czy istnieje zwiększenie czułości wycieraczek innym sposobem bo w b9 audi to tragedia!!!! wiec???

A co do klona vcds co zakupiłem i jak w tamtym temacie nie ma co szukać etykiet i podpowiedzi z naprawą ich bo to kleska wiec działam po omacku a to niebezpieczne bo nie trafie i zakoduje coś czego nie widzę i będzie bieda.

A tak dla was przed chwilką ściągnąłem vcds 21.9 najnowszą wersje i też nic z tego to samo co do wersji 21.3,echhhhhh......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest mi znany sposób na zmianę czułości czy zmiany/dopasowaniu interwału wycieraczki.

 To tak nie działa, że do klona ściągasz najnowszą czy inną wersję i to działa:wink: Ludzie kupywali by kabel klona i instalowali najnowsze wersje i mieli by program diagnostyczny za 1/10 ceny oryginału.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem czyli skazany jestem i moze też sa inni co nienawidzą automat wycieraczek,dosłownie klapa,lipa po całosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę ze swojej strony dodać, że do działania czujnika deszczu i wycieraczek w B9 nie ma się do czego przyczepić. Moim zdaniem,  4-ro stopniowa regulacja czułości przełącznika na manetce jest zupełnie wystarczająca, i zawsze mogłem dopasować ją do panujących warunków atmosferycznych.

Być może coś nie działa u Ciebie jak powinno. Na przykład czujnik deszczu. Zrób sobie zdjęcie czujnika telefonem, tylko nie srajfonem, bo one mają filtr podczerwieni na w kamerze i nie będzie tego widać. Na zdjęciu powinieneś widzieć 6 świecących punktów. Jeżeli nie świecą to czujnik nie działa jak należy. 

Jeżeli świecą musisz udać się do kogoś z oscyloskopem i grypsem, kto będzie w stanie zdiadnozować poprawność komunikacji po szynie LIN BUS pomiędzy czujnikiam a BCM1.

 

20211203_181958.jpg

20211203_182011.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać u mnie świecą ale nie tak mocno co u ciebie  zapewne dlatego iż masz lepszy aparat.

Powiem ci co mnie dręczy dokładnie ,jak pada deszcz to szyba jest tak słabo przejrzysta iż prawie nic nie widać i dopiero zadziałają wycieraczki ,na manetce są na największym stopniu czułości,muszę wtedy wspomagać się ręcznym włączaniem wycieraczek i to jest wadą,czasami zadziałają wyśmienicie ale większości trzeba czekać i czekać aby szybę zapadało konkretnie.

IMG_20211203_213124.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje w takim razie sprawdzić jescze prawidłowość komunikacji po LIN BUS. Jeżeli coś jest nie tak będzie to widać na oscyloskopie. Nie jest to normalne zachowanie, u mnie drobne kropelki powodują już aktywację wycieraczki. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaję zdjęcie zrobione innym telefonem przed chwilką świecą diody lepiej tylko ta 7 dioda biała u ciebie jest jaśniejsza u mnie prawie wcale jej nie widać dziwne.

Mówisz drobne kropelki hmmm...zauważyłem ze szyba u mnie jest zapadana dosyć znacznie a na czujniku średnica jego 2cm jest mało kropel może to stad ???

Aha jak robiłem tym drugim telefonem zbliżenie i kilka zdjec czujnika to wycieraczki cały czas się uaktywniały aż w palca dostałem jedna z nich dosyć mocno zabolało,czyżby czujnik reaguje prawidłowo???

20211203_220118.jpg

Edytowane przez WOLFENSTEIN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie machając ręką nad czujnikiem powinien uruchomić wycieraczkę. Bez sprawdzenia oscyloskopem trudno stwierdzić poprawne działanie. Zasada działania jest dosyć kompleksowa. W skrócie mówiąc, system LIN BUS składa się ze sterownika, który pełni funkcję master (w tym przypadku jest to BCM1) oraz z czujników oraz aktuatorów (max. 16 na jeden master), które pracują jako slave. Master wysyła w ściśle określonych odstępach czasowych zapytanie do slave (gdyż one same nie mogą nadawać tylko odpowiadać na zapytania master). W tym przypadku bcm1 pyta czujnika czy pada deszcz, czujnik odpowiada jaki jest aktualny stan i na podstawie tego, bcm1 uruchamia wycieraczki. W ten sposób to działa. Dlatego najdokładniej sprawdzisz to oscyloskopem, gdyż można za pomocą niego zaobserwować te zapytania oraz odpowiedzi. Po tym jak wyglądają można stwierdzić bardzo wiele, czy jest gdzieś zwarcie, czy zapytanie i odpowiedzi są prawidłowe, czy oby brakuje w tych pakietach danych informacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać u ciebie jest bardziej czulszy czujnik kilka kropel i już reaguje, u mnie dopiero jak zapada cala szyba, tylko dlaczego??

Przecież jakby było u mnie coś spierniczone to by czujnik nie działał nie reagował ,ale jest odwrotnie u mnie działają wycieraczki reagują tylko potrzebują więcej zapadanej szyby,kolejna zagadka której nie rozwiąże....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, WOLFENSTEIN napisał:

Widać u ciebie jest bardziej czulszy czujnik kilka kropel i już reaguje, u mnie dopiero jak zapada cala szyba, tylko dlaczego??

Przecież jakby było u mnie coś spierniczone to by czujnik nie działał nie reagował ,ale jest odwrotnie u mnie działają wycieraczki reagują tylko potrzebują więcej zapadanej szyby,kolejna zagadka której nie rozwiąże....

A manetką wycieraczek nie możesz zwiększyć czułości czujnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, WOLFENSTEIN napisał:

Przecież jakby było u mnie coś spierniczone to by czujnik nie działał nie reagował ,ale jest odwrotnie u mnie działają wycieraczki reagują tylko potrzebują więcej zapadanej szyby,kolejna zagadka której nie rozwiąże....

Niekoniecznie, jeżeli czujnik deszczu ma jakąś usterkę może nadal działać ale właśnie kulawo. 

Sprawdzałeś w MMI w ustawieniach, w asystentach czy oby nie jest odznaczony?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wczoraj odznaczyłem go w mmi i na pierwszym biegu działają tak jak zwykłe z regulacja czasu ,czyli ok,a jak przełączę na czujnik deszczu to na czwartym najczulszym ustawieniu przełącznika tego małego ,jest tak samo,popsikałem tez płynem do szyb bezpośrednio na czujnik deszczu taką mgiełkę to działa dopiero jak całe oczko czujnika deszczu jest w mikro kropelkach wtedy machnie wycieraczkami, nadmienię ze miałem niedawno mazdę 2 którą sprzedałem i miała też czujnik deszczu to tak samo działała potrzebowała wiecej kropel na czujniku aby machnęła wycieraczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie tak masz z tym czujnikiem. Ja na swój nie mogę narzekać, jest bardzo czuły, reaguje już przy niewielkiej ilości kropelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...