Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Różnica między a4b6 vs a4b7


Barto_nik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Nie wiem gdzie napisac temat wiec pisze tu . Planuję kupić a4b6/b7  rozważam bardziej b6 . Mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat komfortu jazdy , wygłuszenia i ogólnie czym się różni b6  podobno w ocynku b7 podobno już nie  ? Wygląd to wiem b7 łatwiej o bogatsza wersję . Najbardziej zależy mi na jeździe wygluszeniu, Mógłby się ktoś wypowiedzieć? Czy jest jakaś różnica? Chodzi o 1.9 tdi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo b7 to zaawansowany lifting b6 nowe silniki, zderzak itp i raczej niczym bardziej się nie różnią.Sam mam b7 i co do komfortu  nie mam porównania z innymi samochodami ale trasa  100-160km/h wcale nie męczy (oczywiście nie z 1.9) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 przede wszystkim mizernej jakości lakier na przyciskach, pokrętłach i przełącznikach wewnątrz auta, który nieproporcjonalnie szybko zużywał się i schodził. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Barto_nik napisał:

b6  podobno w ocynku b7 podobno już nie  ?

I jedno i drugie w "ocynku". :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał:

W B6 przede wszystkim mizernej jakości lakier na przyciskach, pokrętłach i przełącznikach wewnątrz auta, który nieproporcjonalnie szybko zużywał się i schodził. 

Problem dotyczył zdaje się egzemplarzy sprzed 2004 roku. 

  

15 minut temu, Muskel1 napisał:

Od chyba 08/2003 ilość ocynkowanych elementów zredukowano. 

To tłumaczyłoby dlaczego B6, które jest w rodzie (lipiec 2003) lepiej trzyma się niż mój (marzec 2004).

Edytowane przez george
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, george napisał:

Problem dotyczył zdaje się egzemplarzy sprzed 2004 roku. 

  

To tłumaczyłoby dlaczego B6, które jest w rodzie (lipiec 2003) lepiej trzyma się niż mój (marzec 2004).

Może coś w tym być bo mam ostatnie wypusty lipiec 2004 B6 i jak na 465k na szafie to przyciski wyglądają bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O b 7 to się nie spodziewałem, gdzieś wyczytałem że audi po 2004r zaczęło używać już gorszych materiałów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B7 zaczęło się niestety dziadostwo, oszczędności w materiałach czuć w eksploatacji. Miałem 1.9 BRB 115 kw, za słaby a po mapie generował koszty. Padnięte wtryski -niestety już przy zakupie kulały, UPG, dwumas. Diesel jak najbardziej polecam w nowym autach na długie przebiegi. Buda okey ale tu i tam trzeba rudą ogarnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...