Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Modyfikacja Homelink USA na EU w Audi A4 B9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
11 minut temu, golfagn napisał(a):

Zobaczę jutro czy zmiana na Terminal 15 coś da. 

Przetestuj.

Opublikowano
18 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Przetestuj.

Bez zmian. Nie mam innych pilotów aktualnie żeby je sprawdzić czy je widzi.

Opublikowano

Odczekałeś uśpienie sterowników po dokonaniu zmian? Lub przynajmniej reboot jednostki 5F?

Opublikowano

Przeprogramowałem o 7 rano a próbowałem dodać pilota o 15. 

 

Reboot 5F masz na myśli restart kombinacją przycisków MMI czy z poziomu VCDS?

 

 

Opublikowano
6 minut temu, golfagn napisał(a):

Reboot 5F masz na myśli restart kombinacją przycisków MMI

Tak.

Opublikowano

pamietajcie ze podczas przyuczania nalezy trzymac porzycisk pilota caly czas wcisniety

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Dzisiaj udało mi się zaprogramować pilot do MIDO od Wiśniowskiego 433,92 Mhz kod zmienny na Homlinku jak poniżej:

 

Sterownik pilota do bramy garażu: 
   Podsystem 4 - Oznaczenie elementu SW: 4N0 907 410 C    HW: 4M0 907 410 A
   Komponent: USHL5     GX1  H12 0300 

 

Aby to zrobić zmieniłem kodowanie z USA 250000 na 280000.

 

Sprawdzając różne kombinacje 210000, 220000, 230000, 240000 zmieniały mi się kraje Niemcy, wielka brytania, Włochy, Francja odczytując blok kod kraju pilota bramy. 

 

Po zmianie na 280000 przy odczycie bloku zamiast kraju pojawiło się 434 Mhz.

 

Później to już nie wiem co było po kolei ale wydaje mi się, że skopiowałem pilota i brama zaczęła działać. Próbowałem również przyciskiem code zaprogramować nowy kluczyk do mechanizmu bramy więc na ten moment nie wiem, które rozwiązanie zadziałało. Kluczowa była jednak zmiana kodowania ponieważ wcześniej też próbowałem różnych sposobów i niestety nic nie działało.

Opublikowano

Prawidłowe kodowanie powinno być 310000

Opublikowano

Dzięki spróbuję jutro czy będzie też działało.

Opublikowano

Mam pytanko z innej beczki. 
Jestem na etapie szukania automatu do bramy....możecie podrzucić z jakimi markami automatów bramowych działa Wam HomeLink ? Wiem, że częstotliwość itd ale jak jest ze stałymi  i zmiennymi kodami w pilotach od "bram" ? Czy da się do HomeLinka doprogramować pilota ze zmiennym kodem pilota ?
 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

znalazłem filmik z róznymi podpowiedziami do programowania pilotów bramy homelink. Może ktoś z Was znajdzie coś pomocnego dla siebie.

Filmik pochodzi z TPI 2013440/18

 

https://superetka.com/elsa/hst/move/video/000265.mp4

 

Opublikowano
W dniu 6.10.2025 o 21:16, Muskel1 napisał(a):

Prawidłowe kodowanie powinno być 310000

A możesz powiedzieć czym będzie się różnić 310000 od 210000?
patrząc po kilkunastu backupach (w vctool) ludzi z VIN: WAUZZZ... mają 210000

Opublikowano

Mylisz się. Europejskie wersje mają 310000.

Wersje US mają 350000

Nie wiem skąd bierzesz 210000

 

US.png.cf6171ac4b9e814b2b93b03094e5eee8.png

 

EU.png.e4bd28c9202f0ae0e244711a7d8dee59.png

 

Różnica między HEX 35 a HEX 31 to aktywny bit 2 przy HEX 35. Bity powinny być w (oryginalnym) VCDS opisane, więc sobie sprawdź. Nie mam w tej chwili auta z Homelink aby sprawdzić co tam jest inaczej.

 

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
19 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Mylisz się. Europejskie wersje mają 310000.

Wersje US mają 350000

Nie wiem skąd bierzesz 210000

 

US.png.cf6171ac4b9e814b2b93b03094e5eee8.png

 

EU.png.e4bd28c9202f0ae0e244711a7d8dee59.png

 

Różnica między HEX 35 a HEX 31 to aktywny bit 2 przy HEX 35. Bity powinny być w (oryginalnym) VCDS opisane, więc sobie sprawdź. Nie mam w tej chwili auta z Homelink aby sprawdzić co tam jest inaczej.

 

Niestety nie ma opisów w VCDS dla: 4N0 907 410 C  (sprawdzałem w EN/PL), poniżej moje oryginalne kodowanie (samochód z Kanady)

   Sterownik pilota do bramy garażu: 
   Podsystem 4 - Oznaczenie elementu SW: 4N0 907 410 C    HW: 4M0 907 410 A
   Komponent: USHL5     GX1  H12 0300 
   Kodowanie: 250000 

Czy ten sterownik będzie umiał europejskie częstotliwości czy muszę go wymienić na EHL2? 
210000 miało kilka osób dla tego sterownika w backupach w vctool 

Edytowane przez reset0

Opublikowano
14 minut temu, reset0 napisał(a):

Czy ten sterownik będzie umiał europejskie częstotliwości czy muszę go wymienić na EHL2?

Podobno obsługuje.

Opublikowano

Po ustawieniu 310000 dla tego sterownika, funkcja pilota staję się niedostępna (jest szara) chyba ze coś więcej trzeba przestawić?

Edytowane przez reset0

Opublikowano

Czyli wina sterownika US.

Opublikowano
W dniu 31.10.2025 o 10:19, reset0 napisał(a):

Niestety nie ma opisów w VCDS dla: 4N0 907 410 C  (sprawdzałem w EN/PL), poniżej moje oryginalne kodowanie (samochód z Kanady)

   Sterownik pilota do bramy garażu: 
   Podsystem 4 - Oznaczenie elementu SW: 4N0 907 410 C    HW: 4M0 907 410 A
   Komponent: USHL5     GX1  H12 0300 
   Kodowanie: 250000 

Czy ten sterownik będzie umiał europejskie częstotliwości czy muszę go wymienić na EHL2? 
210000 miało kilka osób dla tego sterownika w backupach w vctool 

ten sterownik powinien bez problemu obsługiwać zarówno częstotliwości USA jak i Europejskie. wg katalogu numery PR przypisane do niego to VC1 jak i VC2. 

kodowanie na 210000 lub 310000 powinno działać. 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Cześć,

mam Q5 sprowadzone z USA i też walczę z tym tematem.

 

Gdzie jest moduł homelink? W bagażniku przy konsoli z bezpiecznikami po stronie kierowcy nie ma.

 

VCDS odczytałem dane 4N0 907 410 C USHL5 GX1 - czy ten moduł obsługuje 433,92 MHz i częstotliwości w EU? Próbuję douczyć pilot w bloku ale coś nie działa. 

Opublikowano

Screenshot(102).png.c95617d14ec26db21090c3908de42b69.png

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.