Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Napęd Quattro - tarcie


Luk Wasky

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Panowie mam pytanie. Od roku posiadam A4 B7 tfsi BWE Quattro i cały czas zastanawia mnie czy to jest normalne że podczas spokojnego ruszania na pełnym skręcie czuc takie bardzo delikatne jakby tarcie opon o asfalt ? Podczas normalnej jazdy jest ok dzieje się to przeważnie podczas parkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a efekt jakby przeskakiwania kół ? Zobacz jak wyglądają opony. Walczyłem niedawno z takim problemem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, DarekS4 napisał:

a efekt jakby przeskakiwania kół ? Zobacz jak wyglądają opony. Walczyłem niedawno z takim problemem. 

Wynikła z tego cecha charakterystyczna Quattro opartego na Torsenie czy to jakaś wada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest w Q przy szerokiej oponie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im szersza opona tym bardziej to czuć i to normalne w quattro. Mam w B7 205 na 16" i nic nie czuć, w C6 225 na 17" też nic nie czuć, w tej samej C6 255 na 19" coś tam już czuć.

W jednym jak i drugim aucie wymieniałem olej w torsenie i z tego co pamiętam to przed wymianą w B7 na 16 oraz w C6 na 17 delikatnie coś było czuć, po wymianie cisza. W B7 manual i olej w torsenie ten sam co w skrzyni. W C6 z tipem niestety trzeba kupić litr oleju za pewnie 600 zł już teraz i zużyć tylko 0,5 litra, bo niby tylko ORI olej pomaga na te dolegliwości, chociaż @Devpisał, że Castrol coś tam zrobił podobnego i działa, ja niestety nie wypowiem się bo w C6 użyłem oleju z ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pelonek1 napisał:

 W C6 z tipem niestety trzeba kupić litr oleju za pewnie 600 zł już teraz i zużyć tylko 0,5 litra, bo niby tylko ORI olej pomaga na te dolegliwości, chociaż @Devpisał, że Castrol coś tam zrobił podobnego i działa, ja niestety nie wypowiem się bo w C6 użyłem oleju z ASO.

Ravenol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Dev napisał:

Ravenol

Chodziło mi o zamiennik G055145A2 i moje notatki mówią, że pisałeś o CASTROLu Syntrax Limited Slip 75W140, no chyba że coś mi się po****ło albo jest coś lepszego to pisz który ten Ravenol, zmienię notatki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc Panowie ravenol 75w140 czy Castrol? Zdecyduje się na wymianę tego oleju bo nie wiadomo tak naprawdę czy tam jakiegoś ubytku nie ma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Luk Wasky napisał:

Więc Panowie ravenol 75w140 czy Castrol? Zdecyduje się na wymianę tego oleju bo nie wiadomo tak naprawdę czy tam jakiegoś ubytku nie ma 

Daj VIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Luk Wasky napisał:

WAUZZZ8E47A154455

G 055 532 A2 - 3.5 litra

zamiennik Ravenol MTF-3 SAE 75W lub MTF-2 SAE 75W-80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Luk Wasky napisał:

3.5l w dyferencjale ? Az tak dużo ?

W skrzyni biegów, torsen pływa w tym samym oleju co skrzynia u Ciebie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek się całe życie uczy myślałem że torsen jest w dyfrze z tyłu :facepalm: do dyferencjału ten sam olej ? Dev miałbym do Ciebie jeszcze pytanie w sumie to Ty mnie przekonałeś do fsi turbo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Luk Wasky napisał:

do dyferencjału ten sam olej ?

Możesz wlać ten sam, nic mu nie będzie, chociaż sam lałem do skrzyni MTF-2 75W80, do dyfra z tyłu dałem Fuchs Titan Sintopoid 75W90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Luk Wasky napisał:

Człowiek się całe życie uczy myślałem że torsen jest w dyfrze z tyłu :facepalm: do dyferencjału ten sam olej ? Dev miałbym do Ciebie jeszcze pytanie w sumie to Ty mnie przekonałeś do fsi turbo ;)

Też ten sam olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...