Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Rnse brak komunikacji

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dzisiaj zakupiłem radyjko Rnse bez kodu. Na obudowie nigdzie nie ma numeru seryjnego, nie wyświetla się też po włączeniu radia. Podpiąłem dzisiaj radyjko do auta i chciałem wyciągnąć przez Vaga ale nie ma komunikacji z radiem. Wcześniej miałem Symphony 2 DIN. Zakupiłem zestaw adapterów do podpięcia z tej aukcji 

ALLEGRO.PL

Jaka może być przyczyna braku komunikacji? W momencie próby połączenia słychać tylko takie trzaski w głośnikach. I nie wiem czy tak powinno być ale po wyjęciu kluczyka słychać że w radiu coś chodzi jakby wentylatory, czy tak powinno być? Mam audi a4 b6 cabrio, może tam coś inaczej jest podpięte? 

Kabel z Lini k jest chyba dobrze podpięty bo idzie do pinu 5 we wtyczce V w Rnse

 

IMG_20220208_162928.jpg

IMG_20220208_151255.jpg

Edytowane przez DamianPogoda

Opublikowano

ale po włączeniu radia nie ma ekranu do wpisania kodu? czy cały ekran ciemny? Jakim kabelkiem chcesz diagnozować bo to też może mieć znaczenie.

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, Banan napisał:

ale po włączeniu radia nie ma ekranu do wpisania kodu? czy cały ekran ciemny? Jakim kabelkiem chcesz diagnozować bo to też może mieć znaczenie.

Jest ekran wpisania kodu ale nie ma na dole numeru seryjnego. Kabel mam kkl. 

Opublikowano

ale vcds lite próbujesz?

Opublikowano

musisz przepiąć przewód zielono-niebieski, ma być na pinie 5 kostki B w RNS-E...

image.png.00dbebdc4595323df346ed9c604add32.png

ewentualnie pociągnąć z gniazda OBD2 kline pod pin 5...

Edytowane przez kamil-vag

Opublikowano

Skoro są trzaski to radio odpowiada na komunikacje ale zapewne jest to robione vag a, a nie vcds lite. Nie każde radio pokazuje vin. 

Opublikowano
40 minut temu, kamil-vag napisał:

musisz przepiąć przewód zielono-niebieski, ma być na pinie 5 kostki B w RNS-E...

image.png.00dbebdc4595323df346ed9c604add32.png

ewentualnie pociągnąć z gniazda OBD2 kline pod pin 5...

Ale on ma symphony II ze złączami iso i korzysta z przelotki czyli K-line będzie na 99,9999%w dobrym miejscu 

Opublikowano
  • Autor
6 godzin temu, Banan napisał:

Ale on ma symphony II ze złączami iso i korzysta z przelotki czyli K-line będzie na 99,9999%w dobrym miejscu 

Według mnie mam k-line na dobrym miejscu. Czyli mam zły kabel? A powiedz czy jak wgram np. spolszczenie to zmieni mi soft i zacznie pokazywać numer seryjny? Bo to chyba wina softu ze nie pokazuje? Czy ten kabelek da radę się komunikować z rnse? 

Screenshot_2022-02-08-17-40-20-556_pl.tablica.jpg

Opublikowano

da radę, a numer seryjny radia odczytuje się w Advanced-ID i tym numerem można rozkodować radio i dostać PIN.

Opublikowano

Mamy taką samą przejściówkę, takie same radio i takie same auto, nie musiałem kompletnie nic w przejściówce przepinać tylko adaptacje i kodowanie ale łączy bez problemu.

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, morelo napisał:

Mamy taką samą przejściówkę, takie same radio i takie same auto, nie musiałem kompletnie nic w przejściówce przepinać tylko adaptacje i kodowanie ale łączy bez problemu.

A jaki masz kabel bo ja KKL i czytałem że może się nie komunikować z rnse

Opublikowano

Kabel z Ali kupiony z 2 lata temu, ale nie wiem jaki nie zwracałem na to uwagi vcds 19 

Opublikowano
2 godziny temu, DamianPogoda napisał:

A jaki masz kabel bo ja KKL i czytałem że może się nie komunikować z rnse

Pytałem i tak samo @Tom A4pytał czy próbowałeś VCDS-lite? Bo kkl z tym softem powinien dać radę.

Edytowane przez Banan

Opublikowano
  • Autor
21 minut temu, Banan napisał:

Pytałem i tak samo @Tom A4pytał czy próbowałeś VCDS-lite? Bo kkl z tym softem powinien dać radę.

Próbowałem tylko na Vag-Com 311.2N. Zaraz pójdę do auta i zobaczę z vcds lite 

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, Banan napisał:

Pytałem i tak samo @Tom A4pytał czy próbowałeś VCDS-lite? Bo kkl z tym softem powinien dać radę.

Dziękuje Ci mistrzu. Poszło VCDS-lite dzięki tobie zaoszczędziłem na moduł bluetooth ?

Opublikowano

Tylko że z  bluetooth kkl i VCDS-lite w 99% procentach przypadków się nie łączy. Potrzebny już hexcan i pełny Vcds. 

Opublikowano
  • Autor
1 minutę temu, Banan napisał:

Tylko że z  bluetooth kkl i VCDS-lite w 99% procentach przypadków się nie łączy. Potrzebny już hexcan i pełny Vcds. 

To żeby połączyć bluetooth jest potrzebny vcds? Ja myślałem że to się wpina w miejsce zmieniarki

Opublikowano

A pomyślałem że chcesz fabryczny zamontować :wink: jeżeli taki zamiast zmieniarki to spoko

Opublikowano
  • Autor

Moduł bluetooth w drodze, zrobiłem kodowanie. Jest w stanie ktoś mądrzejszy sprawdzić czy wszystko jest ok? Audi a4 b6 cabrio, kierownicy multifunkcyjnej brak. Telefonu też nie ma 

IMG_20220210_132518.jpg

Edytowane przez DamianPogoda

Opublikowano
  • Autor
W dniu 9.02.2022 o 09:54, morelo napisał:

Mamy taką samą przejściówkę, takie same radio i takie same auto, nie musiałem kompletnie nic w przejściówce przepinać tylko adaptacje i kodowanie ale łączy bez problemu.

Jak masz zrobione kodowanie do cabrio? 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.