Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A6 C7 vs Audi Q5


Koalakm

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Dev napisał:

jakos mi nie lezy ta Q5tka, w czasie jazdy bujasz sie jak banka-wstanka

Dziwne, bo czasami jeżdżę starszego Q5 to jest dosyć sztywny w zakrętach - bardzo dobrze się prowadzi.

Dev masz polifta czy przedlifta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audicoman napisał:

Dziwne, bo czasami jeżdżę starszego Q5 to jest dosyć sztywny w zakrętach - bardzo dobrze się prowadzi.

Dev masz polifta czy przedlifta?

polifta 2013r, z tym ze mam 1BA, ale juz nic z tym nie robie, wyebane mam na niego

ojciec nim juz tylko jezdzi

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojca też 2013 ale sprowadzany z Uesej.

Tak z ciekwości zapytam ile pali 3.0 TDI w q5 w cyklu mieszanym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dev napisał:

polifta 2013r, z tym ze mam 1BA, ale juz nic z tym nie robie, wyebane mam na niego

to jest kod zwyklego zawieszenia chyba? Ja tam nawet bym takie chyba wolal niz sline - zbyt sztywne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście za jakiś czas przechodzę na Q5 FY - spodobało mi się to auto.. sztywny jest w zakrętach na kołach 19 cali, być może to nie a4 b8 ale fizyki się nie oszuka..

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Koalakm napisał:

to jest kod zwyklego zawieszenia chyba? Ja tam nawet bym takie chyba wolal niz sline - zbyt sztywne ;)

jo, to jest zwykłe zawieszenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, audicoman napisał:

Ojca też 2013 ale sprowadzany z Uesej.

Tak z ciekwości zapytam ile pali 3.0 TDI w q5 w cyklu mieszanym?

zabij mnie, nie mam bladego pojecia :co:

jak jeszcze nim jezdziłem to 10 było mało, ale na trasie przy szybkiej jezdziek ok 9

w srodę bedzie u mnie to zobacze co jest na blacie ale podejrzewam ze bedzie ch...j wielki bo dziadek ma 72lata i sam wiesz jak jezdzi sie w takim wieku

u mnie jest stronic ale tip pali mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz macie te q5 to sie jeszcze podpytam.

Zauwazylem na zdjeciach ze niektore maja pokretlo od MMI przed galka od biegow, a inne nie. 

Wiecie moze co to oznacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Koalakm napisał:

jak juz macie te q5 to sie jeszcze podpytam.

Zauwazylem na zdjeciach ze niektore maja pokretlo od MMI przed galka od biegow, a inne nie. 

Wiecie moze co to oznacza?

Zależy jaki system mmi siedzi. W wersjach z pokrętem przed gałką zmiany biegów jest zamontowany system mmi 3gp, wersję bez tego pokretła mają biedniejszy system MMi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audicoman napisał:

Zależy jaki system mmi siedzi. W wersjach z pokrętem przed gałką zmiany biegów jest zamontowany system mmi 3gp, wersję bez tego pokretła mają biedniejszy system MMi.

wersji jest chyba ze 4 najlepiej 3GHIGH albo 3GPLUS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to wersja MMI 2G,3G, 3G+

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tu tylko dodam od siebie, że miałem przez ponad 5 lat C7 i przez rok użytkowałem w tym samym czasie Q5 II gen. jeżeli chodzi o ilość miejsca, komfort i wykończenie to C7 bije Q5 na głowę. Moje C7 to był przedlift, dlatego Q5 było nowocześniejszym samochodem, MMI, VC czy LED Matrix działały super. w obydwóch autach miałem pneumatykę i potwierdzam to, co pisał Dev  - Q5 na trasie strasznie rzucało, raz miałem sytuację, że wiatr zniósł mnie na A1 z prawego pasa na lewy. całe szczęście, że nikt lewym pasem nie jechał.. obecnie mam Q7 i tego problemu to auto nie ma. jeżeli auto ma być dla żony i podoba jej się wyższe to bierz Q5, ale jeżeli będziecie tym latać w trasy, na wakacje itd to moim zdaniem lepiej C7. widziałem, że pisałeś też o Passacie, mam w firmie kilka B8 i to naprawdę super auta. jeden ma ponad 300 tys km i żadnych większych awarii nie było, raczej sama eksploatacja. ale jakością, prowadzeniem i komfortem jednak daleko temu autu do Audi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, jedrekx napisał:

ja tu tylko dodam od siebie, że miałem przez ponad 5 lat C7 i przez rok użytkowałem w tym samym czasie Q5 II gen. jeżeli chodzi o ilość miejsca, komfort i wykończenie to C7 bije Q5 na głowę. Moje C7 to był przedlift, dlatego Q5 było nowocześniejszym samochodem, MMI, VC czy LED Matrix działały super. w obydwóch autach miałem pneumatykę i potwierdzam to, co pisał Dev  - Q5 na trasie strasznie rzucało, raz miałem sytuację, że wiatr zniósł mnie na A1 z prawego pasa na lewy. całe szczęście, że nikt lewym pasem nie jechał.. obecnie mam Q7 i tego problemu to auto nie ma. jeżeli auto ma być dla żony i podoba jej się wyższe to bierz Q5, ale jeżeli będziecie tym latać w trasy, na wakacje itd to moim zdaniem lepiej C7. widziałem, że pisałeś też o Passacie, mam w firmie kilka B8 i to naprawdę super auta. jeden ma ponad 300 tys km i żadnych większych awarii nie było, raczej sama eksploatacja. ale jakością, prowadzeniem i komfortem jednak daleko temu autu do Audi..

Hej

Bardzo dziekuje za podzielenie sie tak szczegolowa opinia, to bardzo pomocne :)

Wynika z tego ze chyba te q5 z pneumatyka cos czasem nie radza sobie z wiatrem..

Edytowane przez Koalakm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moze sie orientujecie w Audi Q5 zawieszenie 1BV - czy to bardzo twarde zawieszenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Dev napisał:

Nie

Znaczy nie jest twarde czy się nie orientujesz? ?

Z tego co czytałem to w at jest mocno twardo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dev napisał:

Wszystko zależy od opony

Czyli jezeli bedzie mala felga a duzy balon to nie ma tragedii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jo ale dla Q5 najmniejsza felga to 18"

Jak dasz 17 to będzie tragedia w wyglądzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Dev napisał:

Jo ale dla Q5 najmniejsza felga to 18"

Jak dasz 17 to będzie tragedia w wyglądzie 

dokładnie,  na 18 jest komfortowo przy 19 też jest dobrze ale ciut twardziej niż 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...