Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tak się kradnie auta z systemem Keyless czyli "Game boy" w akcji


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Niezły sprzęt :whistling: Ciekawe czy producenci podejmą walkę w celu zabezpieczenia aut przed takimi urządzeniami. Myślę, że raczej przyjdzie nam zabezpieczać samemu :embarrassed:

WRC.NET.PL

Wycieczki Polaków do Bułgarii, nie zawsze mają charakter wypoczynkowy, jak się okazuje nasi rodacy kupują tam świetny sprzęt do kradzieży samochodów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas już drapneli jedną ekipę z tym g...em, skubnęli kia stingera w którym był GPS.

Zamknęli go w garażu kilka ulic dalej i chcieli go przemycić w nocy na melinę, ale się nie udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, audiaudi napisał:

Ja myślałem, że Bułgarki tylko lasów pilnują

To był tylko kamufaż:decayed:

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, audiaudi napisał:

Ja myślałem, że Bułgarki tylko lasów pilnują

Ale jak im się nudzi to grają w Game Boya :grin:

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cacko jest już kilka ładnych lat na rynku a co miał już nakraść to nakradli .... Mieszkam w zagłebiu szrotów w naszym kraju i ile nalotów już sie naoglądałem to głowa mała. 

A co do GPS to musiały byc niezłe dzbany że nie wzieli tego pod uwagę. Biorąc pod uwagę ilość osób handlujących samochodami to samochody były i będą kradnięte ze względu na zapotrzebowanie na części. 

Chyba że za granica jest zamówienie na konkrety egzemplarz no to wtedy będzie żyć. Ale na wschodzie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy gameboy jak również walizka są bezużyteczne jak jest tylko keyless-go a nie ma keyless entry? Czy na tą chwilę coś się zmieniło i gameboy otwiera już niemieckie auta czy dalej tylko japońskie i koreańskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, hkmfly napisał(a):

Pytanie czy gameboy jak również walizka są bezużyteczne jak jest tylko keyless-go a nie ma keyless entry? Czy na tą chwilę coś się zmieniło i gameboy otwiera już niemieckie auta czy dalej tylko japońskie i koreańskie?

A kto powiedział, że nie radzi sobie z niemiecką technologią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W necie generalnie piszą, że na koreańce i japończyki działa, ale się rozwija, więcej nie szukałem. Nie znam się stąd pytam, choć bardziej interesuje mnie odpowiedź na pierwsze pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez różnicy, wystarczy że odczyta sygnał z kluczyka aby komunikować się z autem, wejdzie a dalej już dojście do reszty systemów to błahostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kluczyk wysyła sygnał nie naciśnięty? Mówimy cały czas o systemie keyless-go bez keyless- entry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co za problem poczekać w pobliżu aż naciśniesz przycisk do otwarcia auta? Chociaż wydaje mi się, że te nowe kluczyki ciągle wysyłają sygnał do auta, niezależnie od tego jaką wersję masz ale tu bardziej będzie się znał @Muskel1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kluczyku jest transponder, który jest cały czas aktywny, co jest niezbędne dla systemu Keyless entry. 

Edytowane przez Muskel1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale cały  czas pytam o sytuację gdzie nie ma keyless entry tylko jest keyless go. Czy w tym przypadku też transponder kluczyka jest cały czas aktywny czy dopiero uaktywnia się w pobliżu auta dostając sygnał z auta celem umożliwienia jazdy bez klucza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transponder jest cały czas aktywny i wysyła sygnał. Dlatego przedłużają sygnał walizką, stojąc w nocy pod drzwiami domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno cały czas tak jest?

pytam ponieważ w nowych Mercedesach i Mini/Bmw kluczyk jak poleży chwilę nieruszony to dezaktywuje się i nie wysyła sygnału. Mam auto w garażu cały czas otwarte z kluczykiem, po kilkunastu minutach postoju jak chce uruchomić pokazuje komunikat, że brak kluczyka, wystarczy go dosłownie dotknąć i już aktywny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2022 o 19:09, Muskel1 napisał(a):

Transponder jest cały czas aktywny i wysyła sygnał. Dlatego przedłużają sygnał walizką, stojąc w nocy pod drzwiami domu. 

I dlatego w domu powinno się  chronić kluczyk w klatce Faradaya na kluczyki , etui przez które sygnał nie przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dekiel 13 napisał(a):

I dlatego w domu powinno się  chronić kluczyk w klatce Faradaya na kluczyki , etui przez które sygnał nie przejdzie.

Dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kradnąc na gameboya z keyless entry dotykają klamki i już mają sygnał od auta skopiowany czyli utworzony własny kluczyk lub nieco trudniej, na walizkę, kopiują sygnał z klucza, tu sprawa jest jasna.

Ale powtarzam,  cały czas pytam o system połowiczny, bez keyless entry a tylko z keyless-go. Tu ciągnięcie za klamkę lub jej dotykanie nie wysyła sygnału, czyli co, gameboy nie działa i mają tylko 2 możliwości, czyli skopiować sygnał z leżącego kluczyka (dalej mam wątpliwości czy wysyła cały czas sygnał, skoro nie ma wejścia bezkluczykowego) i druga to skopiowanie sygnału z kluczyka w momencie otwierania auta przez właściciela. Czy może w tym przypadku nie ma znaczenia czym się posłużą? Czy gameboy to ulepszona walizka czyta i auto i klucze?

Przy standardowym dostępie do auta skąd auto wie, że jest kluczyk w środku i odpala (keyless-go)? Auto wysyła sygnał, szuka klucza, czy odwrotnie? Czy dzieje się to tylko po odblokowaniu zamków czy cały czas? Jak cały czas jak piszecie to jaki to ma sens skoro nie ma keyless entry i nie potrzeba komunikacji na zewnątrz auta? Powinno na chłopski rozum działać po wejściu do auta, aktywacja np. przez otwarcie auta pilotem i dopiero potem umożliwiać odpalenie- keyless-go.

Generalnie pytam po to by się dowiedzieć czy przy systemie bez keyless- entry, ale z keyless-go trzymanie klucza w klatce Faradaya ma jakiś sens vs. gameboya i walizki?

Musi paść odpowiedź na zasadnicze pytanie, czy przy dostępie kluczykowym, tradycyjnym, ale z systemem bezkluczykowej jazdy, kluczyk wysyła cały czas sygnał? To wiele wyjaśni. Ja rozumiem, że przy pełnym dostępie keyless kluczyk cały czas wysyła sygnał i klatka F. zabezpiecza przed walizką, ale nie gameboyem, bo tu klucz nie potrzebny, ale co w "połowicznym" przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...